Чому громадяни прагнуть якомога рідше зустрічатися з чиновниками? Як саме громадські ради можуть контролювати дії органів публічної влади? Відповіді на ці та багато інших запитань дали учасники регіональних експертних обговорень громадського варіанту Національної антикорупційної стратегії, що нещодавно відбулися в Донецьку та Львові.
Організатором обговорень виступило Творче об’єднання «ТОРО», неурядова організація, що представляє в Україні інтереси Transparency International. Цікаво, що хоча кількісно-якісний склад учасників кожної з регіональних дискусій був приблизно однаковим, результати цих обговорень виявилися доволі різними. Так, переважну більшість своїх рекомендацій учасники з Донецька адресували органам публічної влади, у той час, як активісти зі Львова розглядали Антикорупційну стратегію як план дій передусім для громадянського суспільства. Хоча багато в чому думки активістів зі Сходу та Заходу України збігалися.
Як зазначив Олексій Хмара, президент Творчого об’єднання «ТОРО»: «Три першочергові дії, яких чекає громадськість від органів публічної влади в напрямку антикорупції, так чи інакше пов’язані з наведенням порядку у спілкуванні чиновника та громадянина – це запровадження чітких стандартів надання адміністративних послуг; тотальне введення так званого електронного врядування (технології, що дозволяє за допомогою інтернет дистанційно отримувати більшість адміністративних послуг); а також безумовне виконання законодавства про декларування видатків державних службовців.
Водночас, виконавцями Антикорупційної стратегії, на думку учасників обговорень, повинні стати й неурядові організації. А три першочергові завдання, які вони ставлять перед собою, є такі: посилення спроможності громадських рад протидіяти корупції в органах, при яких вони створені; дотримання етичних стандартів організаціями громадянського суспільства та здійснення ними незалежного контролю за діяльність органів публічної влади».
Регіональні обговорення Антикорупційної стратегії ще тривають. На черзі Одеса та Київ. І вже за їх підсумками громадськістю буде підготовлено остаточний варіант Національної Антикорупційної Стратегії, що згодом буде переданий на розгляд Президенту та Парламенту України. От тоді і стане зрозуміло, чи хоче нова українська влада прориву на антикорупційному фронті!
Контакт для медіа:
Володимир Бочаров-Туз PR-служба,Творче об’єднання «ТОРО»
м.т. 0 97 282 65 21, р.т. 0522 27 23 29,
факс: 0522 27 23 29
www.toro.org.ua
e-mail: [email protected]
Довідково
Чотири аналітичні центри (Творче об’єднання «ТОРО», Центр політико-правових реформ, Лабораторія законодавчих ініціатив та Український незалежний центр політичних досліджень) створили Консорціум неурядових організацій України на підтримку Національної Антикорупційної Стратегії. Консорціум розробив громадський варіант Стратегії, обговорення якої розпочато в містах Донецьк, Львів, Одеса та Київ. За підсумками обговорень готується фінальний текст проекту Національної антикорупційної стратегії, що буде переданий на розгляд Кабінету міністрів України та Президента України. Творче об’єднання «ТОРО» є Контактною групою в Україні Transparency International – глобальної антикорупційної неурядової організації, що має понад 90 національних представництв та працює більше як у 100 країнах світу. Місія Творчого об’єднання «ТОРО» полягає у впровадженні в Україні демократичних процедур участі громадян у формуванні та реалізації державної політики.
Дізнатися більше про діяльність організації можна на сайті www.toro.org.ua.
Коментарі