bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Податкові стимули для благодійників: нова спроба
03.06.2010

2 червня 2010 року Комітет з питань культури і духовності Верховної Ради України переважною більшістю голосів ухвалив подання про прийняття за основу проекту закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки благодійної діяльності” (реєстр. № 6024 від 01.02.2010 р., автор - Г.Є. Смітюх, Партія Регіонів).  

Окрім встановлення звань “Почесний благодійник України” та “Почесний меценат України”, законопроект містить декілька можливих матеріальних стимулів благодійників:

1.Радикальне збільшення пільг для благодійників-юридичних осіб.

Чинна редакція закону “Про оподаткування прибутку підприємств” обмежує благодійні внески підприємств 5% оподаткованого прибутку попереднього року.

За новим текстом вони зможуть включати до своїх валових витрат суму наданої ними благодійної допомоги у розмірі до 5% валового доходу звітного періоду.

Ця різниця суттєва, адже, наприклад, сума прибутку всіх підприємств України за 2009 рік становила 91 млрд. гривень, а валові доходи лише підприємств Київської області - 130 млрд. гривень.

Тому не дарма фіскальні відомства аргументують неприйнятність подібних змін дуже значними втратами доходів бюджету.

2.Зміна розміру благодійної допомоги, одержаної фізичними особами, яка звільняється від податку з доходів фізичних осіб.

Пропонується обмежити цей розмір не в абсолютних показниках (на сьогодні трохи більше 1220 грн.), а в відносних - до 5% сукупного оподаткованого доходу.

Втім, за середнього розміру офіційних заробітних плат близько 2000 грн. на місяць, це майже не вплине на оподаткування благодійної допомоги (2000 х 0,05% х 12 міс = 1200 грн. на рік)

Експерт Олександр Вінніков (Мережа розвитку європейського права) проаналізував текст нового законопроекту та визнав його дуже «двоїстим»: «З одного боку – підприємства зможуть більше витрачати на благодійництво, з іншого – втрати бюджету та пенсійного фонду країни, за підрахунками Міністерства фінансів, складуть майже 34 млрд грн. на рік. Податкові стимули для представників бізнесу дійсно необхідно посилити, але в менш радикальному напрямку, з погляду на дефіцит в бюджеті».

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.