bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

На Кіровоградщині почали вирішувати проблеми соціального сирітства творчо!
02.06.2010

Соціальне сирітство - залишається чи не найгострішою проблемою українського суспільства. Чому так відбувається, що діти при живих батьках залишаються без любові, уваги та піклування? За даними «Міжнародної організації міграції», за кордоном працює близько 3 млн. українців. Внаслідок цього без батьківської опіки і повноцінної турботи та виховання залишилися від 3 до 5 млн. дітей.

За даними МВС, кожен десятий неповнолітній правопорушник в Україні має батьків, які виїхали на заробітки за кордон.

Проблема соціального сирітства в Україні посилюється ще й тим, що особи, які доглядають за дітьми трудових мігрантів, а це традиційно родичі, знайомі батьків і навіть сусіди - як правило не можуть захистити права дітей, якщо вони потрапляють в біду або стикаються з труднощами. Так, бачачи всю складність даної проблеми і громадськість долучається до її подолання. Дитяча екологічна громадська організація «Флора» прагнучи привернути увагу соціальних служб, державних службовців, освітян на проблеми цих дітей, відкрила в чотирьох пілотних районах області: Кіровоградському, Компаніївському, Знамянському, Новомиргородському «Службу захисту дітей».

В районах працює мобільний консультпункт, в якому працює психолог, юрист та соціальний працівник, організовано роботу «гарячої» телефонної лінії та проводилися семінари для регіональних координаторів та дітей цільової групи. Діти мають можливість не тільки отримати безоплатну фахову консультативну допомогу, але й залучаються до активної суспільно – корисної роботи. Так вони приймали участь у зеленому десанті, проводили акції по висадці дерев, прибиранню скверів та парків рідних містечок.

В квітні було оголошено конкурс дитячої творчості «Сім’я очима дітей». Протягом 2 місяців на адресу організації надходили дитячі роботи. Було отримано практично 100 робіт - різних за жанром та технікою виконання.
І сьогодні оголошено результати конкурсу! Згідно протоколу засідання журі творчого конкурсу «Сім’я очима дітей», президент ДЕГО «Флора» оголосила переможців в трьох номінаціях: В номінації «Аплікація» :

1 місце – робота «Ці діти мріють про родину !» Яремчука Івана учня Новопразької спеціалізована школа – інтернат І – ІІ ступеня Олександрійського району.

2 місце – робота «Сім’я – це щастя!» Попової Тетяни, Учениці загальноосвітньої школи №24, м. Кіровоград,
В номінації «Малюнок» :
1 місце – Олександрійська художня школа Сергєєва Софія - 12 років, Петренко Анастасія – 11 років Рудь Олена – 12 років

2 місце – Казакова Настя, робота «Диво у світі», ЗОШ № 3, м. Знамянка

В номінації «Твори»

  • 1 місце – твір Копотієнко Вікторії, учениці 9 класу Новомиргородської ЗОШ №2.
  • 2 місце – твір Крикотненко Олександри, учениці 3 класу, Новомиргородської ЗОШ №2.


Всіх переможців нагороджено цінними призами. А організатори висловлюють вдячність регіональним координаторам та родичам дітей, за те, що надали їм змогу прийняти участь у конкурсі. До того ж, традиційно 1 червня, в День захисту дітей, ДЕГО «Флора» проводить акцію «Ця рука-ніколи не вдарить дитину!». Організаторами акції в котре виступили самі діти – волонтери «Флори».

О 10 годині діти з Кіровограду (ЗОШ № 24, 5,3), Знамянки, Северинки, Компаніївки вийшли на вулиці для того, щоб з’ясувати думку дорослих, щодо насилля та його проявів.

Головним питанням заходу було: «Чи можете ви вдарити дитину, навіть із виховною метою?» Було опитано 1236 осіб. З них не змогли підняти руку на дитину, навіть у виховних цілях 521особа, для 498 - це питання було складним, вони не відповіли однозначно і 217 осіб, все-таки змогли б вдарити дитину, по низці причин. Цікавим є той факт, що практично не існує різниці в відповідях як у чоловіків так і у жінок. З 521, тих хто не підніміть руку на дитину - 271 чоловік і 295 жінок. Так само і серед тих хто зміг би вчинити насилля: 110 чоловіків та 107 жінок. У порівнянні з результатами попередніх років, можна відзначити зменшення схильності дорослих до вчинення насилля по відношенню до дітей, навіть із виховною метою. І ще один важливий момент, який відмітили фахівці організації, підвівши підсумки опитування - це, те, що велика частина осіб, які дали позитивну відповідь на питання «Чи можете ви вдарити дитину?»- це мешканці сільської місцевості.

Із фотозвітом про проведення акції, можна ознайомитися на сайті www.childflora.org.ua

Проведення даних заходів стало можливим за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії, ПРООН та Благодійного фонду «Творчий центр «Каунтерпарт».

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.