Метою благодійної програми є сприяння розвитку благодійності та взаємодопомоги на території області, створення сприятливих умов для самореалізації людей з обмеженими фізичними можливостями, надати можливість усім громадянам долучитись до благодійної програми.
Сьогодні комп’ютери наявні майже в усіх установах та організаціях, чимало комп’ютерної техніки знаходиться і у приватному користуванні. Так стається, що технічний прогрес не стоїть на місці і техніка стає дещо застарілою для використання у серйозних професійних цілях і всі намагаються замінити старий комп’ютер (повністю функціонуючий) на новий більш прогресивний. Нерідко постає запитання куди подіти свій старий комп’ютер. Саме у такому випадку ми пропонуємо всім небайдужим долучитись до програми «Комп’ютер другу» і передати свій улюблений старий комп’ютер у надійні руки людей, яким він принесе радість, можливість пізнання та самореалізації. Актуальність проекту. «Конвенція про права інвалідів», яку приймає та ратифікує світова спільнота, Україна, в статті 27 наголошує про важливість розширення можливостей людей з ОФМ ефективного доступу до програм технічної та професійної орієнтації, для навчання, індивідуальної трудової діяльності, доступу до інформації.
Тому забезпечення рівних прав на самореалізацію, повноцінний розвиток власного потенціалу людей з обмеженими фізичними можливостями (ОФМ) є одним з головних завдань демократичного суспільства. В області проживає понад 3 000 людей з обмеженими фізичними можливостями. Більша частина проживають в селах та районах Вінницької області, що робить їх відірваними та ізольованими від навколишнього світу через неадаптоване середовище та відсутність сучасних засобів комунікації. Є й такі, що не мають можливості отримати середню освіту через віддаленість від школи та відсутності можливостей (через здоров’я, відсутність дороги та спеціалізованого транспорту, адаптованого середовища) добиратись до місця навчання. А для організації процесу самоосвіти відсутній доступ до інформаційного простору, через брак коштів на придбання комп’ютерної техніки та інших сучасних засобів комунікації.
Ми спільно можемо почати вирішувати це питання й зробити доступним можливості дистанційного навчання та працевлаштування, сприяти розширенню життєвого інформаційного простору для осіб з ОФМ шляхом забезпечення усіх тяжіючих до знань та інформації комп’ютерною технікою.
Завдання проекту:
Очікувані результати: Проект розширить можливість створення альтернативних видів навчання, працевлаштування людей з інвалідністю. В результаті чого зросте поінформованість та можливість самоосвіти. Реалізація проекту буде свідчити про впровадження законів, направлених на соціалізацію та інтеграцію людей з інвалідністю, про толерантне ставлення подільської громади до менш захищених осіб.
Контактні особи:
Андрій Дручинський, Раїса Панасюк
Благодійний фонд «Подільська громада» ГО «Гармонія»
тел. (0432) 57-22-24 тел. (0423) 577 329
Коментарі