bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

На шляху до спільних позитивних результатів
29.10.2008

Саме під таким гаслом активісти Східноукраїнського центру громадських ініціатив об’єднали учасників семінару «Громада Луганська за законну оренду землі під будівництво», який відбувся 25 жовтня 2008 р. у м. Луганськ. У заході взяли участь представники ініціативних груп по захисту від забудови та представники органів самоорганізації населення міста Луганськ.

Близько 15 учасників познайомились з однодумцями та поділились своїми проблемами. Основним завдання семінару для учасників було отримати та поділитись досвідом боротьби із забудовою прибудинкових територій. На заході учасники отримали інформацію про джерела інформації, про основи складання запитів, скарг, пропозицій, отримали поради відносно подання позовів до суду.

Під час семінару було також розглянуто та обговорено зміни до містобудівного законодавства, які набули чинності 16 жовтня 2008 р. Зокрема, Верховна Рада України внесла зміни до низки статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, Земельного кодексу, Цивільного кодексу України та законів «Про основи містобудування», «Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», «Про плату за землю», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про архітектурну діяльність», «Про планування і забудову територій», «Про державний контроль за використанням та охороною земель», «Про оренду землі», «Про державну експертизу землевпорядної документації», «Про благоустрій населених пунктів».

Внесені зміни законодавства безпосередньо зачіпають інтереси як представників будівельного бізнесу, так і представників ініціативних груп, бо передбачають більш жорсткі вимоги до проведення публічних консультацій із громадськістю щодо потенційної забудови. Віктор Філіпповський, член Ради Східноукраїнського центру громадських ініціатив опрацював та прокоментував зміни до законів у доступному для учасників форматі. На заході учасники також піднімали низку інших, не менш важливих питань: порядок створення органів самоорганізації населення (ОСН) та перепони, що чинить місцева влада під час їх реєстрації.

Одним із способів протидії опору місцевої влади у створенні ОСН стала пропозиція Корнілової Галини Олександрівни, заступника голови Комітету самоорганізації населення Героїв Брестської фортеці та Дімітрова, створити неформальну коаліцію вуличних комітетів та ОСНів для взаємного обміну проблемами та шляхами їх вирішення. Голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Юлія Ращупкіна, коментуючи захід, сказала, що «саме безпосередні зустрічі місцевих активістів із однодумцями та представниками відповідних громадських організацій допомагають відкрити нові шляхи та інструменти вирішення наболілих проблем, об’єднують різноманітні зусилля та допомагають досягати спільних позитивних результатів».

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.