Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» розпочала впровадження проекту «Отримай свій шанс».
Про це 12 травня на прес-конференції в УНІАН повідомили представники організації. Забезпечення кращого майбутнього вихованців та випускників інтернатних закладів, допомога у соціальній адаптації є метою проекту. Як зазначила Ілона Єлєнєва, директор МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я», даний проект є прикладом об’єднання різних організацій з метою вирішення соціальних проблем, оскільки даний задум реалізується у партнерстві з Державною соціальною службою для сім”ї, дітей та молоді, за підтримки голландської організації «Міжнародні ініціативи з проблем розвитку дитини» (ICDI) за кошти програми Міністерства закордонних справ Нідерландів МАТРА.
Проект впроваджується у Одеській (м. Котовськ, м. Тарутине, м. Ізмаїл) та Вінницькій (м. Жмеринка, м. Тульчин) областях у період 15 березня – 15 вересня 2012 року. Увага приділятиметься практичній підготовці випускників інтернатних закладів до самостійного життя навчання таким життєвим навичкам: планування особистого бюджету, готування їжі в домашніх умовах, вирішення конфліктів, пошук роботи, здоровий спосіб життя, планування сім’ї та попередження торгівлі людьми.
Для успішної реалізації даних намірів планується вивчення закордонного досвіду, підготовка тренерів для проведення навчання вихованців та випускників інтернатів, сприяння у працевлаштуванні випускників інтернатних закладів.
Так, Станішевська Олександра, мешканка Котовського міського соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розповіла про важливість існування соціальних гуртожитків та, власне, уваги з боку громадськості щодо проблеми соціальної адаптації випускників інтернатних закладів.
«Після закінчення 9 класу я боялась, що навіть не вмітиму приготувати собі їжу», - одна з таких, здавалося б, простих та банальних проблем постала перед Олександрою. Лук’янова Наталія, директор Державної соціальної служби для сімї та молоді, поділилась досвідом запровадження соціальних гуртожитків. «Отримали субвенцію з державного бюджету. У середньому на один такий будинок іде близько 1.5-2 млн. грн. на ремонт помешкання – це витрати на створення, а потім утримання таких соціальних гуртожитків здійснюється за рахунок місцевих бюджетів. На разі існує 17 соціальних гуртожитків, ще 16 планується створити в Рівненській та Донецькій областях», - розповідає Наталія Лук'янова. Діти – майбутнє держави, а діти-сироти – майбутнє, яке потребує особливої уваги з боку держави та громадськості.
За офіційними даними в Україні проживає 103 542 дітей без батьківського піклування. Більшість цих дітей є вихованцями інтернатних закладів. Як правило, інтернатне виховання не дає дітям можливості в повному обсязі опанувати навички необхідні для самостійного прожиття. Крім цього, випускники інтернатів відносяться до групи ризику інфікування небезпечними хворобами, включно з ВІЛ/СНІДом та туберкульозом, наркоманії. Допомога у соціальній адаптації випускників інтернатних закладів є необхідною умовою попередження ряду проблем.
Коментарі