bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Громадським радам України стане легше організувати свою роботу
23.04.2010

Починаючи з 2005 року, в Україні спостерігається справжній бум на створення різноманітних консультативно-дорадчих органів при органах виконавчої влади усіх рівнів, ще відомих населенню як громадські Громадської ради. Важливим підґрунтям для цього стала Постанова Кабінету Міністрів України від 15.10.2004 №1378, що отримала назву „Деякі питання щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”.

Разом з тим, якщо оцінювати якість роботи громадських рад, зокрема при районних державних адміністраціях, то тут можна спостерігати ситуацію, коли їх активісти сприймають власну роботу не в якості незалежного консультативного органу представників громадськості, а як своєрідну форму освячення героїчних дій посадовців у боротьбі за добробут „маленького” українця. Натомість вже згадана вище Постанова КМУ визначає, що основним призначенням громадських рад є їх робота як ефективного механізму впливу громадськості на вироблення державної політики, робота в якості додаткового експертно-інформаційного ресурсу відповідного органу виконавчої влади.

Однією із причин фактичної бездіяльності громадських рад на рівні РДА є недостатній рівень кваліфікації їх членів та фактична відсутність у них професійного досвіду роботи в колегіальних органах. З огляду на це, із серпня 2009 року в Кіровоградській області розпочато впровадження пілотної Програми професійної підготовки активістів Громадських рад, що діють при районних державних адміністраціях області.

Реалізація Програми покликана підвищити спроможність активістів Громадських рад ефективно використовувати механізми впливу громадськості на вироблення та реалізацію державної політики на рівні районів, а також допомогти їм у випрацюванні чітких стандартів роботи. З цією метою групою експертів Творчого об’єднання «ТОРО» було розроблено Модельний (типовий) Регламент Громадської ради при місцевій державній адміністрації.

При його розробці експерти виходили з того, що переважна більшість Положень про громадські Громадської ради, що діють на території Кіровоградщини, є звичайним наслідуванням Типового положення про консультативно-дорадчий орган, а значить не враховує основних моментів, пов’язаних із організацією роботи та діяльністю громадських рад.

З огляду на це експертами було запропоновано організаційно-технічний документ, що регламентує процедури набуття членства в Громадській раді та вихід з нього; права та обов’язки членів Громадської ради ; сферу повноважень керівництва Громадської ради; окреслює підходи до планування роботи Громадської ради; визначає процедури підготовки та внесення питань на розгляд ради; процедури скликання та проведення засідань Громадської ради; унормовує порядок оприлюднення рішень ради; форми взаємодії Громадської ради з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами й організаціями.

Модельний регламент розроблено у тому числі на допомогу Кіровоградській обласній державній адміністрації у виконанні Плану заходів щодо реалізації у 2009 році Концепції сприяння органами виконавчої влади Кіровоградської області розвитку громадянського суспільства.

Текст регламенту враховує зміни в підходах до формування та діяльності громадських рад, визначених Постановою КМУ №1302 від 26.11.2009 року. Модельний регламент може бути використано як базовий при розробці регламенту консультативно-дорадчих органів при центральних органах виконавчої влади, а також при органах місцевого самоврядування.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.