bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Паліативна допомога на Луганщині: проблеми та перспективи розвитку
02.04.2010

З 29 березня по 1 квітня 2010 року в рамках реалізації проекту Міжнародного фонду «Відродження» «Використання провідного чеського досвіду для розвитку потенціалу фахівців, діючих у сфері паліативної допомоги» відбулися два дводенних семінари, на яких були розглянуті питання розвитку паліативної допомоги на Луганщині та запровадження чеського та киргизького досвіду у діяльність місцевих хоспісних відділень та окремих ліжок.

Метою проведення семінарів був обмін досвідом між чеськими, киргизькими та українськими фахівцями з паліативної допомоги.

Семінари проводилися Луганським обласним благодійним фондом імені Юрія Єненка та Головним управлінням охорони здоров’я Луганської облдержадміністрації.

В якості експертів до проведення семінарів були залучені чеські, киргизькі та українські спеціалісти з розвитку паліативної допомоги, зокрема Яна Валентова (завідуюча медичними послугами мобільного хоспісу «Шлях додому»), Індрижка Прокопова (завідуюча соціальними послугами мобільного хоспісу «Шлях додому»), Галина Беcполудіна (завідуюча кафедрою соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров’я Луганського державного медичного університету), Оксана Скачко (завідуюча стаціонаром Луганського обласного центру профілактики і боротьби зі СНІД), Олена Клименко (заступник директора Луганського обласного медичного училища), Олена Єненко (головний позаштатний спеціаліст з паліативної та хоспісної допомоги Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації), Наргиза Дадаханова (онколог-мамолог, директор Фонда “SANTE”) та Хелена Вольф (координатор проектів Всеукраїнської Асоціації паліативної допомоги).

Під час семінарів українським фахівцям була презентована діяльність хоспісу «Шлях додому» в Чеській республіці, зокрема діяльність мультидисциплінарної команди мобільного хоспісу.

Також своїми проблемами з організації паліативної допомоги з учасниками семінару поділилися фахівці з Киргизстану, лікарі-онкологи, психіатри. Наробки з організаціїї роботи мультидисциплінарної команди паліативної та хоспісної допомоги на базі територіального центру соціального обслуговування одиноких малозабезпечених пенсіонерів та інвалідів Печерського району м. Києва запропонувала Хелена Вольф.  

Велику зацікавленість у учасників семінарів викликала проблема адекватного знеболення, також організація паліативної допомоги “на дому”, співпраця медичних, соціальних працівників, юристів, психологів, духівників різних конфесій при наданні допомоги важко хворим. Піднімалася проблема надання своєчасної, кваліфікованої допомоги родині померлого.

 В Чехії протягом року родина при бажанні отримає підтримку фахівців. Більшість волонтерів складають рідні померлих. Заслуговує уваги питання надання паліативної допомоги помираючим дітям та їхнім сім’ям. І не тільки медико-соціальної, але в першу чергу психологічної.

Представники Луганського обласного медичного училища поділилися досвідом щодо розробки та втілення у навчальний процес програм по паліативній допомозі, надали відповідні розробки спеціалістам з Чехії та Киргизстану. В свою чергу, чеські фахівці подарували Луганському обласному благодійному фонду імені Юрія Єненка нову книгу, присвячену методам, які успішно використовуються у мобільному хоспісі при роботі з хворими та їхніми рідними.

Під час практичної складової семінару учасники відвідали Луганський обласний центр профілактики і боротьби зі СНІД, Луганський державний медичний університет, відділення «Хоспіс» Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру тощо.

За словами голови ЛОБФ ім. Юрія Єненка Олени Єненко семінари направлені на підвищення рівня обізнаності українських медиків з провідним європейським досвідом, і зокрема чеським, по організації роботи хоспісних відділень та наданню паліативної допомоги невиліковно хворим пацієнтам. На її думку, в Україні існує багато загальних проблем з розвитком хоспісного обслуговування (відсутність Державних програм по паліативній допомозі, цільового фінансування, навчання спеціалістів), які можна вирішити переймаючи та використовуючи чеський досвід. Понад 80 учасників семінарів отримали сертифікати та методичні матеріали. Тематика семінарів викликала велике зацікавлення її учасників, і тому у квітні-травні 2010 року планується проведення ще двох семінарів по паліативній допомозі із залученням провідних фахівців з хоспісів України.

Контакти: Луганський обласний благодійних фонд імені Юрія Єненка

Тел. (067) 6412708, (099) 2265200. e-mail: [email protected]

Контакти

  • Віктор Шеніхов
  • ЛОБФ ім.Ю.Єненка
  • [email protected]
  • (067) 6412708
  • (099) 2265200

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.