Ініціативна група створення Національної мережі звертається до організацій громадянського суспільства України з пропозицією приєднатися до Меморандуму і долучитися до процесу формування Національної мережі.
Організації громадянського суспільства відіграють ключову роль у розбудові України як демократичної і правової держави. Збільшення впливу організацій громадянського суспільства на державотворчі процеси вимагає підвищення рівня співпраці між ними на місцевому та національному рівнях. Створення Національної мережі дозволить організаціям громадянського суспільства України:
Цей Меморандум є відкритим для приєднання. Організації громадянського суспільства України, які зацікавлені у створені Національної мережі і готові долучитися до процесу її формування, підписують Меморандум у режимі електронної реєстрації.
ПЕРЕЛІК ОРГАНІЗАЦІЙ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА, ЯКІ ПРИЄДНАЛИСЯ ДО МЕМОРАНДУМУ
Коментарі
К сожалению, Меморандум - чистая демагогия и грантоедство. Никакой конкретики. Все эти ссылки на общие лозунги и примеры ЕС - это все от лукавого. Ничего конкретного. Конечно, объединение нужно. Но только по реальным вопросам. Реформа местного самоуправления, медицины, образования. Какими видят ГО эти реформы? Что им конкретно нравится, а что нет в программах Правительства? А так все это объединение =фикция. И не случайно нет комментариев.
Согласна, что должна быть конкретная цель, ради чего и какой ожидается результат. А просто так это ни о чем. Вчера были в офисе одной большой организации, в Северодонецке. Куча ГО в городе, "активистов", а толку ноль или очень мало. Поэтому, хотелось бы, чтобы конкретные вопросы решались с помощью Национальной мережі
А ещё по Донбассу могу очень конкретные предложения дать, а не с воздуха взятые
Пане Леонід! У нас не політичний проект. Мережа це спроба ОГС самоорганізуватися для спільних проектів, для обміну досвідом, для взаємної підтримки і просування інтересів громадянського суспільства. Наприклад, в законодавстві існує норма (як на мене - добра) про можливість до 2% від суми податків скеровувати на благодійність. Проте реально ця норма для малого бізнесу не працює, а великий - не дуже впроваджує КСВ. Одним із завдань може бути розвиток взаємодії
громадського сектору та малого бізнесу, створення прозорої простої процедури такої взаємодії. Але... це - на мою думку, це - лише одна з моїх пропозицій. А чи ії підтримають - вирішить вже формалізована мережа. Взаємодія та спільні проекти з європейськими ОГС, з моєї точки зору, сприятимуть підвищенню спроможності громадського сектору. Пане Леонід, існує дуже багато викликів та ризиків. Маленькими кроками рухаємося від комунікації та епізодичної (проектної) співпраці до сталої взаємодії та взаємопідтримки.
Іван, я вважаю, може і помилково, що більшість ГО підтримує вашу ініціативу в очікуванні, що Мережа згуртує спільноту в протидії проявам корупції та самочинства у владі в центрі та на містах. Спільні проекти з європейськими ОГС це дуже добре. Але не вважаєте ви, що прийшов час сказати людям, з якою ж основною метою формується мережа?
Національна мережа не буде вирішувати локальні проблеми, для цього працюють громадські організації. Звичайно, що не завжди у них є достатньо сил, ресурсів, кваліфікованих кадрів. Мережа якраз і повинна працювати для розвитку громадських організацій, створення умов для їх ефективної діяльності. Мережа також може бути голосом громадянського суспільства у діалозі з владою.
Добре, будемо чекати допомоги від Мережі, наразі хоча б у навчанні. Ми діємо на ентузіазмі та бажанні внести свій внесок у суспільство, і хотілось би, щоб влада до громадянської позиції теж прислухалась словом та ділом.
Учасники мережі це такі самі громадські організації, які теж починали свою роботу з маленькими ресурсами, але з великим бажанням робити позитивні зміни. Влада буде прислухатися до нашої позиції, коли ми об'єднаємось, адже тоді ми станемо сильнішими і впливовішими.
Увы, я так и не увидел реакции авторов Манифеста по поводу сути его. Что поддерживать будем? Может сначала нужно разобраться что защищать будем? Что защищаем?
Захищаються лише слабкі. Сильні - розбудовують. Будують міцний 3-й сектор України. Цей сектор не збуждує нам державаю А робота за напрямками має проводитися в окремих робочих групах мережі, тими НУО, які зацікавлені саме в цьому конкретному напрямку.
Мне все больше это напоминает районную комсомольскую конференцию. Шановне панство! Вы понимаете, что под одним флагом в стране существует абсолютно разные явления, даже не пересекающиеся друг с другом. Одни борются с незаконной застройкой городов, захватом земель и прочими прелестями местного самоуправления, а другие получают гранты на нечто светлое и невесомое. И так далее. Может пора уже откровенно обо всем говорить, а не изображать невинную девицу из провинции, не понимающую, что от нее хотят?
В регіональній коаліції НУО ми працюємо з 1006 року.
З 1996 року). І в нашу регіональну коаліцю входять різнопланові громадські організації. Взаємодопомога і підтримка потрібна всім. Ми шукаємо спільне, що всіх об`єднує, ділимося інформацією та проводимо деякі спільні заходи.
Вопрос к полномочным членам инициативной группы.
Правильно ли я понимаю, что инициативная группа на определенном этапе формирования "мережи" для избрания руководящих органов "мережи" и утверждения ее Устава (для последующей легализации этой структуры) пригласит в большой и светлый зал региональных представителей общественных организаций?
Решить вопросы приоритетного внимания общественных организаций, правового обоснования отношений с властью, отработать механизм общих совместных акций, создать каналы коммуникации центрального органа и региональных ОО и пр.
Или все уже поделено и решено до нас?
Мережа перебуває на стадії формування, і процес обговорення та ухвалення статуту відкритий. Ініціативна група створення Національної мережі звертається до організацій громадянського суспільства України з пропозицією приєднатися до Меморандуму і долучитися до процесу її формування. Я би хотіла, щоб ми розуміли основне: в світі є дуже багато класних моделей мережування ОГС і їх впливу. Однак ОГС можуть впливати, тільки коли працюють разом. Ініціативна група - це ті, хто пропонують об'єднатись. Можливості у всіх різні, як і рівень організаційного розвитку і спрямування діяльності. Тому ніхто і ні за кого не може вирішити, адже ініціативна група як засновники втрачають свій статус після легалізації, не маючи прерогатив і переваг, як і кожен із членів, які скажуть своє «так» у мережуванні. Тобто, не дивлячись на те, що ми пропонуємо об'єднатись, ми не забуваємо, що кожен має свою ідентичність, професійність, експертність і можливості. Тому щодо вашого другого абзацу - ніхто цього не може вирішити замість і без участі членів мережі.
Дякую. Зрозуміло. Сподіваюсь на співпрацю.
Ірина, будь ласка, докладніше про "...процес обговорення та ухвалення статуту відкритий" з вашого посту.
И начальник будет?
Меморандум - пропозиція з загальною метою (про що та для кого). Деталізація - справа тих, хто ввійде в мережу: статут, етичний кодекс, візія, завдання мережі в т.д. є трьохрічні напрацювання в цьому напрямку (презентації на сайті ГУРТ), але все вирішать члени мережі. Розуміємо, що будуиь критики та скептики. Але ... це громадський сектор. Ми звикли працювати в таких умовах. Звичайно, є ризики... Рухаємося, вносимо свої пропозиції, співпрацюємо!
Національна мережа - це не означає, що всіх заганяють, як в колгосп. Долучаються ті, хто бачить в цьому сенс та бажання співпрацювати. "Національна" означає, можливість долучитися ГО з будь-якого регіону, розділяє цінності, мету та готовий виконувати статут.
За последние год-два общественный сектор тихо подыхает. Его влияние стремительно сокращается. Часть людей ушли из этого болота, а часть перешли в категорию "платных работников прямых действий". При том, что число грантов огромно, "выхлоп" от них - ничтожен. Поэтому все общие фразы об объединении - всего лишь имитация деятельности в целях получения гранта. Если речь идет о реальном объединении, то сначала нужно понять, что сегодня происходит с гражданским сектором, к чему он реально стремится. И соответственно любое объединение не может быть "за все хорошее, против всего плохого". Это типичная имитация деятельности во имя гранта. Хотите этим заниматься - ради Бога, только не изображайте себя спасителями гражданского общества. Реальное же объединение крайне необходимо, но только по вполне конкретным задачам и целям. И главный вопрос: отношение к центральной власти и отношение к власти местной. Если гражданский сектор не определится со своим местом в украинском обществе, то он окончательно умрет. К сожалению, во всей переписке сторонников Меморандума я не увидел НИ ОДНОГО конкретного вопроса, ни единого конкретного тезиса.
Об'єднання діло добровільне. Ніхто і нікого не змушує думати про нього добре чи погано. Тим більше ніхто не намагається із себе зробити "спасителями гражданского общества". І повірте, всю ситуацію з громадським сектором, ми як регіональні організації, знаємо не з чуток. І тим більше, наша організація, є хабом для інститутів громадянського суспільства на Волині і ми працюємо із цими викликами щоденно. Ми не змушуємо нас полюбити, і тим більше не змушуємо іти в мережування тих, хто цього не хоче, або вважає це грантовою ініціативою. Критики ми чуємо багато, але ініціатив і реальних пропозицій мало. Хотілось би, щоб на кожне критичне зауваження була не менш цікава реальна, не абстрактна - пропозиція. А яка зараз ситуація з громадським сектором я можу і сама розписувати мемуари.
Ірина, будь ласка, докладніше про "...процес обговорення та ухвалення статуту відкритий" (цитата з вашого посту). Де можна познайомитись з проєктом статуту?
Наразі проект Статут лише напрацьовується. Ви можете залишати свої пропозиції і ми будемо враховувати при розробці установчих документів.
Ви не вважаєте за краще розсилку напрацьованного матеріалу тим 450 організаціям, що приєдналися до меморандуму з побажанням надати пропозиції? Як ви збираєтесь узгоджувати положення статуту з підписантами? Чи формування статуту це справа тільки ініціативної групи?
Виникає логічне питання про те, хто здійснює розсилку. У нащому середовищзі дуже багато "міських сумашедших", які зразу ж піддадуть сумніву легітимність такої людини (ким вона була обрана та її повноваження). Тому пропоную щоб не перетворювати на 1-му ж етапі коєфіцієнт ефективності мережі в нуль і не сторювати собі ворогів, обрати на круглому столі, що буде проходити під час ярмарку з орг. розвитку редакційну групу і доручити їй підготувати БАЗОВИЙ варіант цих речей.
Цитата "Ви можете залишати свої пропозиції і ми будемо враховувати при розробці установчих документів." Ірина ви пишете "...МИ будемо враховувати..." Питання - МИ це хто? Який у вас досвід та професійний фах? Хто візьме на себе відповідальність оцінювання корисності пропозицій? Ви плануєте публічне обговорення регіональних пропозицій чи кулуарність та субїєктивність оцінювання? Коли можна очікувати додаткову інформацію з робочими моментами по формуванню мережі?
"Если на клетке слона прочтешь надпись: буйвол, — не верь глазам своим". Если меня кормят общими рассуждениями, то сразу на память приходит знаменитая фраза Константина Сергеевича Станиславского: "Не верю!"
Ну не певен. Ось на картах світу країну Московію у 17 столітті стали писати "Росія" і поступово всі почали вживати цей термін. Ніхто тепер не називає росіян московитами.
Когда последний раз у нас проходила дискуссия или круглый стол о роли общественных организаций? Я таких обсуждений не помню со времени первого Майдана. Как можно кого-либо объединять, если даже не понятно, чем должны заниматься эти самые ГО или ОО? Я могу привести всего пару примеров. Например, законодательство об общественных советах при ОГА и других органах власти. Существующее положение абсолютно не работоспособное. Или ситуация с информацией. Ликвидировав право обращаться в прокуратуру с требованием наказать того, кто не предоставляется открытую информацию - фактически парализовали законодательство. Или ситуация с общественными слушаниями, их статусом. Ситуации с местными референдумами. И так далее. Есть десятки проблем. Но они вообще не звучат в обсуждении. Только общие, ничего не значащие слова. Поэтому я и убежден - это очередной грантовый проект.
Кстати, я не очень уверен, что благотворительные и общественные организации могут объединяться. У них совершенно разные функции и задачи. Требование ввести законодательную норму для благотворительных отчислений может стать хорошей идеей некоего проекта. Это вполне четкая и конкретная цель. Но для этого не нужно объединяться. Я уже не говорю, что существует проблема взаимоотношений Киева и регионов. И так далее. Можно много об этом говорить. Если делать реальное объединение, то сначала надо понять для чего конкретно оно нужно? Я, кстати, на ресурсе не нашел НИ ОДНОГО материала о реальной ситуации в общественном секторе. Это все информация для грантодающих организаций. И право, уж лучше бы прямо сказали: рассчитываем получить грант на этот проект. А то море обесцененных до предела громких слов.
Ірина Гайдучик, будь ласка, дайте відповідь на мої питання, що я ставив вище в своєму пості 8 днів тому. Повторюю їх та сподіваюсь на вашу відповідь.
Ваша цитата "Ви можете залишати свої пропозиції і ми будемо враховувати при розробці установчих документів." Ірина ви пишете "...МИ будемо враховувати..." Питання - МИ це хто? Який у "МИ" досвід та професійний фах? Хто візьме на себе відповідальність оцінювання корисності пропозицій? Ви плануєте публічне обговорення регіональних пропозицій чи кулуарність та субїєктивність оцінювання? Коли можна очікувати додаткову інформацію з організаційними робочими моментами по формуванню мережі? Дякую, якшо отримаю відповідь.
Вітаю! Ініціативна група розпочала громадське обговорення проекту Статуту Національної мережі ОГС. Деталі за посиланням - https://gurt.org.ua/news/recent/57394/. З повагою, Максим Мазипчук