bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Розвиваємо міста Донбасу через підтримку підприємництва

У рамках  проекту «ГУРТ прискорює розвиток міст Донбасу», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), підприємці із Новогродівки та Селидового Донецької області отримали гранти на розвиток бізнесу, який створить нові сервіси для жителів громад.

Із 31 учасника тренінгу «Розпочни свій бізнес» 20 подали на розгляд конкурсної комісії власні бізнес-плани. Ці цифри значно перевищують середній показник у подібних проектах. П’ять із них отримали фінансову підтримку на започаткування чи розвиток власного бізнесу.

Одним із переможців став приватний підприємець із Селидового Сергій Соколенко, який є власником кафе і в своїй діяльності часто зіштовхувався із погано налагодженою доставкою, що є в його рідному місті.

«Спілкування з іншими власниками кафе, які зіштовхнулися із такою ж проблемою, надихнуло мене на бізнес-ідею – створення кур’єрського сервісу із доставки готових страв у Селидовому. Я не думав подавати свій бізнес-план на конкурс, оскільки не вірив, що можна без зв’язків отримати фінансування. Проте після участі у бізнес-кафе і тренінгу «Розпочни свій бізнес» вирішив: варто принаймні спробувати. Після отримання гранту в мене з’явилися плани щодо участі в інших проектах із підтримки та розвитку бізнесу. Фінансування дозволило розширити бізнес і працевлаштувати двох внутрішньо переміщених осіб. Із потенційним розширенням я планую створення ще більшої кількості робочих місць. Раніше я боявся, що мою ідею можуть вкрасти, і не вірив у фінансування. Тепер я регулярно переглядаю портал ГУРТ у пошуку можливостей для розвитку бізнесу», – прокоментував приватний підприємець Сергій Соколенко, м. Селидове.

Інша переможниця - Наталія Гудок із Новогродівки - заснувала сервіс із організації свят для дітей та дорослих.

«У нашому місті є незадоволена потреба в послугах із проведення свят, особливо дитячих. Є поодинокі випадки надання таких послуг іншими жителями, але тільки у поєднанні з основною роботою», – прокоментувала приватна підприємниця Наталія Гудок, м. Новогродівка. Пані Наталія впевнена: розвиток її бізнесу сприятиме підвищенню якості проведення свят для дітей і дорослих у Новогродівці та її околицях.

У Селидовому переможницею стала Олена Сливинська, яка завдяки отриманій фінансовій підтримці вже готується до відкриття пекарні. Особливістю її продукції стане відсутність дріжджів у процесі виготовлення та додавання висівок, що дозволить отримати корисніший хліб. Для пані Олени відкриття власної пекарні стане першим досвідом підприємницької діяльності.

«Триденна навчальна програма «Розпочни свій бізнес» навчила мене фінансовому плануванню. Крім того, тренінг наштовхнув на необхідність розгляду потенційних можливостей співпраці з корпоративними клієнтами та створення супутніх видів бізнесу», – розповіла підприємниця Олена Сливинська, м. Селидове.

Фінансову підтримку також отримали бізнес-ідеї Каріни Наткіної (Селидове) з надання послуг фото-зйомки та Івана Абакумова (Новогродівка) з відкриття автомийки. Проект передбачав не лише надання грантів на розвиток бізнесу, а й низку заходів із визначення потреб громад і покращення умов для підприємців.

«Потрібно більше подібних проектів, які можуть допомогти підприємцям, покращуючи їхні знання та навички. Підприємці-початківці часто бояться, що їх не чутимуть. Завдяки проекту ГУРТа вони побачили, що в їхньому розвитку зацікавлені й органи влади, й донорські організації. Це приклад для громади, що на місці можна розробити бізнес-план та отримати допомогу в його реалізації», – прокоментувала заступниця міського голови Селидового, членкиня відбіркової комісії конкурсу бізнес-планів Інна Терещенко.

В рамках проекту «ГУРТ прискорює розвиток міст Донбасу», який впроваджувався Ресурсним центром ГУРТ, проведено два триденні тренінги «Розпочни свій бізнес», у яких взяло участь понад 30 підприємців і бажаючих започаткувати власну справу. Навчання відбувалося у вигляді міні-лекцій і презентацій із використанням методу мозкового штурму, обговорень, дискусій і практичних групових та індивідуальних вправ, ділової гри.

«На тренінгу я здобув цінні знання із фінансового планування. Ця навичка дозволила мені побачити повнішу картину задля розвитку мого бізнесу. До тренінгу я не складав бізнес-план і не проводив SWOT-аналіз. Хоча й раніше знав, що це потрібно робити, не вважав це достатньо важливим», – зазначив Сергій Соколенко, м. Селидове.

Після тренінгу учасники розробили та подали понад 20 бізнес-планів із різноманітними ідеями, 12 із яких потрапили до наступного етапу. Відбіркова комісія у складі представників донора проекту, заступниць міських голів та ГУРТа оцінювали презентації учасників на відповідність потребам жителів міст, а також обґрунтованість маркетингового плану й фінансового планування.

Проект мав на меті не лише популяризацію і розвиток підприємництва у громадах, а й сприяння згуртуванню міської влади, підприємців і громадських активістів у вирішенні актуальних проблем. У січні 2019 року у Новогродівці та Селидовому експерти ГУРТа провели заходи у форматі бізнес-кафе «Які послуги малого бізнесу необхідні нашій громаді».

«На заході підприємці і ті, хто планують відкрити власну справу, дізналися, де вони можуть отримати ресурси для створення і розвитку власного бізнесу. Також було корисно почути думки мешканців міста про те, яких саме послуг їм не вистачає. Мені приємно, що проект реалізовувався представниками Ресурсного центру ГУРТ, оскільки я давно користуюся інформацією, опублікованою на порталі, для залучення грантових коштів», – прокоментувала начальниця відділу економічного розвитку Новогродівської міської ради Наталя Гриценко.

Громади Новогродівки та Селидового продемонстрували високий інтерес до розвитку підприємництва, адже в умовах поступового згортання діяльності бюджетоутворюючих підприємств саме розвиток малого та середнього бізнесу спроможний забезпечити розвиток міст.

Завершальним етапом проекту стало проведення круглих столів «Підтримка розвитку малого підприємництва» в Селидовому та Новогродівці, у яких взяли участь представники міської ради, міських центрів зайнятості, бізнесу та громадських організацій. Учасники напрацювали пропозиції щодо заходів зі сприяння розвитку малого бізнесу.

«Подібні заходи дають змогу згуртуватися міській владі з підприємцями для подальшого розвитку малого бізнесу в місті. Одним із критеріїв відбору підтриманих бізнес-планів стала їх відповідність потребам громади та створення нових сервісів. Адже часто підприємництво зводиться до «купи-продай». Однак створення нових суб’єктів підприємницької діяльності дає змогу збільшувати кількість робочих місць, податкових надходжень й урізноманітнювати ринок товарами та послугами», додала перша заступниця міського голови Новогродівки Людмила Булі.

 

Проект «ГУРТ прискорює розвиток міст Донбасу» реалізовувався Ресурсним центром ГУРТ за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 4  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.