bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Ігри влади” по-кіровоградськи
28.12.2009

Політики лише формулюють те, що думають їхні виборці, навіть якщо вони, виборці, ще не здогадуються про це – так кажуть гострослови-політологи, оцінюючи діалог «політик-виборець» на сучасному етапі розвитку країни. А як насправді відбувається моделювання деяких політичних процесів у нашій державі? На якому рівні перебуває політична свідомість пересічної української молоді? Чи реально сьогодні думаючій молодій людині взяти участь у побудові держави? І чи потрібно це їй?

Майже самостійно відповіді на ці непрості питання намагалися знайти активні молоді люди Кіровоградщини, цього разу, в останню неділю грудня - студенти Кіровоградського національного технічного університету.

Саме за підтримки Обласної громадської організації «Моя Кіровоградщина» та Спілки молодих політологів України в обласному центрі проведено кілька зустрічей із активною молоддю вищих навчальних закладів. 27 грудня моделювали свою окрему державу з органами влади та народом студенти КНТУ, два тижні тому у тренінгу брали участь майбутні педагоги з КДПУ ім. В. Винниченка та студенти ДЛАУ. Метою такого тренінгу, за словами голови Клубу міжнародної політики при КДПУ ім.. В. Винниченка Руслана Стадніченка, є виявлення неформальних лідерів у студентському середовищі, і як результат - можливість стажування в органах державного самоврядування, розуміння молоддю особливостей виборчої системи і виборчих механізмів, підвищення рівня політичної свідомості молодих українців. На зустрічі із учасниками тренінгу в КНТУ голова Кіровоградської обласної громадської організації “Моя Кіровоградщина” Василь Моцний зазначив, що особливість проекту «Ігри влади» полягає в тому, що він започаткований і організований саме студентами і не має «нав’язливого» характеру «згори», це проект, що може визначити майбутнє кожного студента, що брав у ньому участь.

Просто відчувати себе осторонь економічних і політичних подій людині, яка має певний багаж знань і хоче посісти гідне місце, не можна. Освіченій і активній молоді не можна ставати рядовою в політичному і економічному житті області й України, - вважає В. Моцний - Головне, про що має дбати держава у контексті завтрашнього дня молоді - це виховання особистості без комплексів, що стосуються майбутнього. Молоде покоління досить динамічне за своєю суттю і динаміка розвитку цього покоління - це найголовніше, що потрібно поєднувати із умінням досвідчених керівників.

Таким чином у перспективі ми отримаємо ідеальний варіант – креативність, нові ідеї, амбіції молодих лідерів, інший кут зору та ту ж проблему та незаангажованість мислення поряд із досвідом та мудрістю. Молодий спеціаліст не поїде за кордон у пошуках кращої долі, якщо доля його в Україні. Коли ми говоримо про участь студентів у цьому проекті, то сподіваємося на головне: з отриманням навіть елементарних знань про політику пробуджується громадянська позиція, кожен повинен розуміти, що за нього ніхто нічого не зробить», - зазначив очільник ОГО «Моя Кіровоградщина». Щодо очікуваного результату проекту, то після «Ігор влади» планується утворення так званої державної обласної молодіжна організації, яка могла б вносити свої пропозиції у діяльність влади «дорослої».

Модератор гри-тренінгу «Ігри влади – моделювання парламентської демократії», один із авторів-розробників даної «стратегії», голова Спілки молодих політологів України Андрій Єременко зазначив, що молоді кіровоградці на пристойному рівні розбираються у механізмах побудови ефективної держави, якщо порівнювати зі студентами інших обласних центрів (подібні тренінги проводились у Івано-Франківську, Севастополі, Харкові, Києві, Запоріжжі). Найчастіше участь у грі беруть майбутні політологи, психологи, історики, правознавці, філологи, економісти, менеджери, лідери молодіжних громадських організацій, представники студентських рад вузів та просто активна молодь, якій не байдуже майбутнє держави і своє власне.

Звичайно, емоції беруть гору над професіоналізмом (який у декого просто на етапі оформлення), коли долю віртуальної країни вирішує кинутий кубик із позначками від одного до шести (одна позначка – твою країну спіткає велике лихо, що нанесе шкоди економіці, дві позначки – лихо меншого масштабу). Але з часом починаєш розуміти, що складність побудови моделі держави в якійсь аудиторії з умовною скарбницею і, наприклад, умовною інфраструктурою, порівняно із складністю побудови реальної держави є просто мізерною.  

Фізик Ейнштейн якось сказав, що хоча політика набагато складніша за фізику, але не торкатися ні тієї, ні іншої науки у своєму житті просто неможливо. Взявши на озброєння ці слова, можна стверджувати: якщо ти не займатимешся політикою, політика займеться тобою.  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.