bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Подія з України, номінована ГУРТом, отримала перший приз європейської ініціативи Meet and Code
12.03.2019

Подію з України «Професія програміста: крок у майбутнє» визнали найкращою у категорії «Різноманіття» серед понад 700 заходів із 22 країн Європи у рамках ініціативи Meet and Code, яку в Україні впроваджує Ресурсний центр ГУРТ.

У 2018 році заходи в рамках ініціативи Meet and Code, що популяризували новітні технології та охопили 7000 дітей та молоді з усіх областей України, відбулися в Україні вже вдруге. Новинкою цього року став конкурс у трьох категоріях: «Грай і кодуй», «Інновації» та «Різноманіття».

Кожна організація, яка отримала грант на проведення події, також мала можливість виграти нагороду в розмірі 2500 євро. Змагання відбувалося у три раунди. У першому організації боролися на національному рівні: три події обирали голосуванням ще до їх проведення, і ще три номінував Ресурсний центр ГУРТ.

У другому раунді Meet and Code Award номінантів зі всіх країн оцінювало журі, що складалося з представників бізнесу та неурядового сектору. В третій раунд відібрали 5 подій у кожній категорії. Дві українські організації, номіновані Ресурсним центром ГУРТ, потрапили до числа 15 подій-фіналістів конкурсу в рамках ініціативи Meet and Code.

Від України у третій раунд потрапили:

У рамках події для вихованців Кременчуцької виховної колонії вони провели навчання з моделювання ігор із м'ячем у середовищі програмування Scratch. Захід відбувся у партнерстві з Північно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції. 

«У рамках заявки нашою цільовою аудиторією стала молодь, яка перебуває під особливим наглядом з огляду на вчинення правопорушень. Наш захід покликаний допомогти їм повернутися в суспільство, відчути себе спроможними для професійної реалізації. Сучасні діти живуть у цифровому світі. Тому обізнаність у новітніх технологіях, культура використання програмного продукту та ази програмування не менш важливі, ніж уміння читати. Навчаючись програмуванню, молодь починає розуміти внутрішню будову світу інформаційних технологій. Вони не тільки споживають, але й створюють свій продукт, реалізують творчі задуми й ідеї», – прокоментувала координаторка проектів БФ «Ветеран» Світлана Шуваєва.

ГО «Асоціація Ноосфера» у партнерстві з кафедрою космічних інформаційних технологій Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (ДНУ) провела навчання для школярів із основ 3D-моделювання. Спеціально до тижня програмування викладачі кафедри на основі дисципліни для магістрів «Комплексний комп’ютерний інжиніринг» розробили курс для школярів.

«Організація одночасних, але різноманітних за контентом, географією й аудиторією заходів із програмування повністю відповідає духу IT-індустрії, потребам молоді та вихованню толерантного, інклюзивного й відкритого до інновацій суспільства», – поділилися думкою про важливість ініціативи координаторка ГО «Асоціація Ноосфера» Ірина Бєлкіна.

8-10 березня 2019 року представники БФ «Ветеран» та ГО «Асоціація Ноосфера» разом із іншими фіналістами відвідали дводенний завершальний захід у штаб-квартирі SAP у Вальдорфі (Німеччина), де і відбулося оголошення переможців. Фіналісти творчо попрацювали на воркшопах із проектного менеджменту, медійної грамотності та дизайн-мислення.

«Ми отримали неймовірні враження від знайомства зі штаб-квартирою SAP, поспілкувалися з однодумцями із європейських країн, обмінялися досвідом, ознайомилися з можливостями та здобутками один одного. А головне – ми пишалися тим, що Україна гідно представлена серед фіналістів. Яскравими учасниками фіналу стала ГО «Асоціація Ноосфера» – команда з Дніпра, яка представила курс 3D-моделювання для старшокласників «Generation 3D». Україна потужно пролунала в рамках загальноєвропейської ініціативи», – додала координаторка проектів БФ «Ветеран» Світлана Шуваєва.

«Обмін досвідом із колегами з громадських організацій Франції, Польщі, Великобританії, Казахстану, Румунії та Словаччини надихнув на нові проекти і звершення, а також надав внутрішньої впевненості на шляху до стійкої, відкритої цифрової освіти для всіх. В той же час участь у професійних воркшопах дозволить нам покращити наші наступні заходи і події, адже повертаючись із Вальдорфу разом із БФ «Ветеран», ми зрозуміли, що це – наш спільний початок»,  – прокоментувала координаторка проектів ГО «Асоціація Ноосфера» Ірина Бєлкіна.

9 березня у рамках фінального заходу відбулося урочисте нагородження переможців. У номінації «Різноманіття» переможцем став БФ «Ветеран» із подією «Професія програміста: крок у майбутнє», який отримав нагороду у розмірі 2500 євро.

«Для нас це взагалі перший досвід отриманням гранту. В рамках Meet and Code ми вперше подали заявку і отримали цінний досвід з менеджменту проектів та організації заходів. А перемога у Вальдорфі стала для нас приємною несподіванкою. Ми ще звикаємо до цього досягнення, однак вже почали планувати наступний соціально орієнтований проект», –  розповіла Світлана Шуваєва.

У жовтні 2019 року ініціатива Meet and Code в Україні відбудеться вже втретє. Стежте за оновленнями на порталі, щоб не проґавити можливість долучитися до популяризації програмування та новітніх технологій у своїх громадах.

Ініціатива Meet and Code розроблена Haus des Stiftens gGmb та проводиться за фінансування корпорації SAP, яка надає підтримку та забезпечує ресурсами неприбуткові організації. В Україні Meet and Code реалізується разом із Ресурсним центром ГУРТ, який є партнером Глобальної мережі TechSoup. В Україні TechSoup надає громадським та благодійним організаціям, а також публічним бібліотекам пільгове програмне забезпечення, технічні засоби та пропонує освітні програми.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.