bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Європейський Союз виділив 12 мільйонів євро на підтримку інноваційного сектору в Україні
15.12.2009

Європейський Союз виділив Україні 12 мільйонів євро в рамках чотирьох нових проектів для фінансової допомоги інноваційному сектору України. Мета проектів – стимулювати місцеве винахідництво і дослідження для створення інновацій, а також імплементація останніх в українське виробництво і передача місцевому бізнесу. 

Під час презентації нових проектів у Києві на конференції “ЄС-Україна – кооперація в сфері інновацій” посол і голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануел ПІНТУ ТЕЙШЕЙРА заявив:

“Одна з найважливіших цілей Європейського Союзу – стимулювати дослідження та інноваційну активність задля економічного розвитку в Україні. Наші нові проекти спрямовані на вдосконалення інноваційної політики на урядовому та регіональному рівнях. Проекти також підвищуватимуть міжнародну конкурентноздатність української економіки на європейському та глобальному ринках і сприятимуть розвитку інфраструктури та інструментів інновацій”, - заявив посол.

Нові проекти Євросоюзу будуть впроваджуватися протягом найближчих двох років у тісній співпраці з українськими науковими й винахідницькими колами та місцевими бізнесменами й промисловцями.

Серед цільових отримувачів і розпорядників 12 мільйонів інноваційних євро є Міністерство економіки, Міністерство освіти та науки, Державне агентство з інвестицій та інновацій, Державний комітет з регуляторної політики і підприємництва, а також середній і малий бізнес України.

Представництво Європейського Союзу з приємністю відзначило зацікавленість до інновацій з боку державної влади України, про що засвідчила кількість урядовців, керівників державних органів влади та науковців, які взяли участь у презентації вищезазначених проектів.

Голова Представництва Єврокомісії в Україні, посол Жозе Мануел ПІНТУ ТЕЙШЕЙРА прокоментував перспективи проектів. "Усі ми отримаємо від цього переваги, оскільки житимемо у кращому світі", - сказав він. Щодо можливої появи в Європі нового потужного гравця - України - європейський дипломат зазначив: "Для нас - це цілком нормальний процес".

Як зазначили під час презентації координатори проектів, робота зосереджуватиметься, головним чином, у регіонах України за принципом "знизу вгору", тобто починаючи із залучення місцевої влади. Серед основних напрямів були названі Крим, Харків, Полтава, Донецьк, Одеса, Івано-Франківськ, Київ та інші регіональні центри.

За словами заступника міністра економіки України Віктора ПАНТЕЛЕЄНКА, така цілеспрямована робота сприятиме розвитку нашого економічного потенціалу. Зокрема, один із представлених проектів передбачає зниження використання ресурсів, в тому числі енергетичних, у рамках реалізації нової інноваційної основи. Це, на його переконання, є базовим принципом для досягнення високої конкурентноздатності української економіки.

Заступник міністра освіти і науки Максим СТРІХА зі свого боку наголосив, що участь у проектах ЄС українських науковців є вкрай важливою для просування наших національних інтересів. Він підкреслив, що Україна "є однією з найпотужніших наукових держав Європи". Коментуючи значимість ініційованих ЄС чотирьох проектів у інноваційній сфері, він назвав їх "добрим знаком" усвідомлення того, що "Європі потрібна сильна Україна". "Реально претендувати на інтеграцію в євроструктури ми можемо як сильна і конкурентноспроможна держава", - зауважив він.

Водночас, заступник голови Держкомітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Світлана СВИЩЕВА підкреслила, що впровадження інновацій і нових технологій у країні має базуватися "на гнучкій основі малого та середнього бізнесу". "На жаль, сьогодні багато таких підприємств ввозять з-за кордону нове обладнання і вважають це інновацією. Але у нас є дуже багато напрацювань, зокрема, розробок, літератури. Крім того, на сьогодні прийнято близько 70 нормативно-правових актів, які так чи інакше регулюють цей напрям", - зазначила вона. "Ми повинні використати допомогу ЄС, аби, таким чином, використати напрацювання, які ми вже маємо", - наголосила І.Свищева.

Підсумовуючи презентацію посол, Голова Представництва Єврокомісії в Україні, посол Жозе Мануель ПІНТУ ТЕЙШЕЙРА висловив надію на успішну реалізацію проектів та "позитивні результати від цих програм".

Загалом у презентації цих проектів Євросоюзу взяло участь понад 150 винахідників і інноваторів, представників української промисловості і бізнесу, науково-дослідних установ, державних органів влади, іноземних дипломатів. У прес-конференції після презентації проектів узяли участь понад 50 журналістів, які представляють понад 25 центральних та регіональних засобів масової інформації.

Опис проектів:

“Вдосконалення стратегій, політики та регулювання інновацій в Україні ”

Метою проекту є вдосконалення інноваційної політики на державному та регіональному рівнях з ціллю приведення української політики в сфері досліджень та інновацій у відповідність з передовою Європейською практикою. Також передбачаються: покращення нормативного та законодавчого середовища у сфері досліджень та інновацій, включаючи права інтелектуальної власності, навчальні тренінги для фахівців галузі досліджень та інновацій, програми наукового обміну між українськими та іноземними експертами.

Контакти:

Елізео Бойто, керівник групи виконання проекту; Оксана Сокур, менеджер проекту

E-mail: [email protected]

Teл\факс.: (044) 583-07-75

Адреса: 47, вул. Велика Васильківська, офіс 17, 03150, Київ, Україна

“Розвиток фінансових схем та інфраструктури для підтримки інновацій в Україні”

Проект спрямовано на покращення фінансового клімату для дослідницького та інноваційного сектору в Україні шляхом створення певних фінансових інструментів: Венчурного фонду для інноваційного та технологічно спрямованого бізнесу та два Фонди гарантування кредитів - у якості пілотних проектів у двох областях України. Ключовим фактором успіху є співпраця Європейського Союзу та фінансових установ України.

Контакти:

Матіас Хальдер, керівник проекту; Інна Петренко, асистент проекту

Teл.: (044) 581-55-82; Фaкс.: (044) 581-57-17
E-mail: [email protected], [email protected]

Адреса: 104, вул. Антоновича, 03151, Київ, Україна

“Підтримка наукомістких та інноваційних підприємств і процесу передачі технологій для бізнесу в Україні”

Цей фінансований Євросоюзом проект надаватиме практичну допомогу і сприяння розвиткові бізнесу, щоб бути певним, що інноваційний потенціал поєднаний за допомогою ефективних проміжні установ і допоміжної інфраструктури із реальними ринковими можливостями, створюючи заможність, нові бізнеси, робочі місця та економічне зростання.

Проект допоможе створити проміжні структури, такі як інкубатори передачі технологій, наукові центри, технопарки, які сприятимуть розвиткові бізнесу. Також проект безпосередньо співпрацюватиме із тими дослідниками, винахідниками і підприємцями, які підготовлені до усвідомлення ризиків при створенні продуктів через ліцензії, нові та спільні підприємства.

Протягом наступних двох років команда проекту допомагатиме досягненню реальних комерційних віддач від інновацій і впроваджувати стабільні та зразкові моделі інноваційної допомоги.

Контакти:

Лейф Грам, керівник проекту; Катерина Салімова, офіс-менеджер проекту

E-mail: [email protected]

Тел: (044) 227-02-71/65; Факс: (044) 227-01-84

Адреса: 9/11, вул. Арсенальна, офіс 615, 01011, Київ, Україна

“Офіс спільної підтримки (JSO) для сприяння інтеграції України до дослідницького простору ЄС (ERA)”

Основною метою цього проекту є створення стабільної операційної структури, що підсилить здатність Національного інформаційного центру наукової і технологічної співпраці “ЄС-Україна” при Міністерстві освіти і науки України.

ОПО ставить перед собою мету допомагати українським науковим і технологічним колам, включно з академічними і підприємницькими, більше частково інноваційним підприємствам у передачі конкурентноздатних пропозицій до фінансованої Євросоюзом 7-ї рамкової національної програми щодо дослідницького і технологічного розвитку з метою інтенсифікації участі України у такій Рамковій програмі Євросоюзу. Тому місія Офісу спільної підтримки (JSO) полягатиме в 1) створенні суспільного усвідомлення і також обміну інформацією між потенційними партнерами; 2) виявити і посилити продуктивний потенціал між Міносвіти і науки, національними інноваційними програмами та українськими науково-технологічними колами; 3) запровадити стратегію стійкого розвитку JSO\ERA після завершення проекту.

Контакти:

Александр Баковськи, керівник проекту; Мар'яна Шипош, асистент проекту

E-mail: [email protected], [email protected]
Тел/факс: (044) 289-13-15

Адреса: 22-Б, вул. Саксаганського, офіс 29, 4 поверх, 01033 Київ, Україна

За детальнішою інформацією щодо проектів Євросоюзу в Україні,

будь ласка, звертайтесь:

Віктор Коваленко

Тел: (044) 599-01-95; факс (044) 201-64-94

Е-mail: [email protected]  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.