bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Представлено модель працевлаштування та забезпечення зайнятості для людей з інвалідністю
04.12.2009

2 грудня 2009 року відбулось засідання прес-клубу МОП приурочене до Міжнародного дня інвалідів, який в усьому світі відзначають 3 грудня.

Під час засідання Міжнародна організація праці (МОП), Програма розвитку ООН (ПРООН) та Державний центр зайнятості України представили модель працевлаштування та забезпечення зайнятості для людей з інвалідністю розроблену в рамках їх спільного Проекту «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості».
Конференція Міжнародної організації праці

Метою розробленої моделі є підвищення суспільної ролі осіб з інвалідністю, як повноправних учасників соціального та економічного життя та посилення інституціональної здатності установ, щодо сприяння їх працевлаштуванню та зайнятості.

Засідання відкрив Василь Костриця, Національний координатор Міжнародної організації праці (МОП) в Україні який поінформував, що «понад 650 мільйонів людей, а це становить приблизно 10% населення світу, живуть з інвалідністю, при цьому 80% бідних інвалідів живуть у країнах, що розвиваються. МОП спрямовує свою діяльність впродовж десятиліть на забезпечення професійної реабілітації та зайнятості людей з інвалідністю.

Ця спрямованість сьогодні є серцевиною Програми гідної праці МОП яка включає в себе забезпечення прав людей в сфері праці, гідної зайнятість без будь-якої дискримінації та гідне соціальне забезпечення і захист. На досягнення цих цілей спрямований і розвиток соціального діалогу. Забезпечуючи гідну працю вся система ООН у співпраці з урядами та громадянським суспільством сприяє досягненню цілей тисячоліття, зокрема, скорочення удвічі рівня бідності до 2015 року. А бідність і інвалідність нажаль взаємопов’язані».

Рікарда Рігер, директор Представництва ПРООН в Україні відзначила що «Україна поступово впроваджує активну політику, спрямовану на забезпечення особам з інвалідністю можливостей працевлаштування та зайнятості відповідно до положень Конвенції ООН».

Зайнятість є однією зі сфер створення рівних можливостей для осіб з інвалідністю. Більшість розвинених країн, які проводять активну політику їх включення в загальну економічну діяльність, довели, що витрати на підвищення доступності робочих місць приносять більші прибутки у загальнодержавному масштабі.

Розширення доступу людей з інвалідністю до працевлаштування дозволяє застосувати цей людський ресурс для розвитку держави й, окрім соціального, досягти економічного ефекту. „Відповідно до чинного законодавства України, державна служба зайнятості сприяє трудовій реабілітації та працевлаштуванню інвалідів. Протягом січня–жовтня 2009 року понад 30 тис. осіб з інвалідністю скористалися послугами служби зайнятості”,– говорить Володимир Галицький, директор Державного центру зайнятості України та Національний Директор Проекту «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю через підвищення їх доступу до зайнятості».

Учасниками прес-клубу було відмічено, що все ще залишаються аспекти, у яких не виконуються рекомендації МОП, а також існують перешкоди для отримання та збереження роботи особою з інвалідністю, пов’язані з зовнішнім оточенням, які необхідно й можливо усунути.

Тому, саме зараз, виникає необхідність впровадження нової моделі яка забезпечить включення осіб з інвалідністю у різні сфери економіки, надасть можливість праці на відкритому ринку, соціально-трудову самореалізацію осіб з інвалідністю, розвиток ефективної професійної підготовки та перепідготовки у відповідності з поточними та перспективними потребами ринку праці, підвищення мотивації роботодавців у працевлаштуванні людей з інвалідністю.

Модель працевлаштування та забезпечення зайнятості для людей з інвалідністю може гарантувати гідну працю людям з інвалідністю, тому що вона базується на основних принципах, а саме: гідна зайнятість, гідні умови праці і соціальний діалог.

«Ключовим моментом, при організації усіх заходів та послуг, є перенесення акцентів від питання «що може, а чого не може людина з інвалідністю» до питання «що необхідно зробити, щоб людина з інвалідністю могла працювати та брати участь у суспільному житті» - впевнена Олена Іванова, керівник Проекту.

Галина Інгула, художник та веб-дизайнер, яка не чує з дитинства, вважає що людям з інвалідністю було б доцільно створити сайт з пошуку роботи, на якому відкрити форум де можна було б ділитися досвідом успішного працевлаштування.
На думку Василя Надраги, Генерального директора Федерації роботодавців України, держава повинна впровадити додаткові заходи стимулювання роботодавців у наймі людей з інвалідністю, зокрема, розглянути можливість субсидіювання заробітної плати для тих працівників з інвалідністю, які не здатні конкурувати на рівних на ринку праці, як це робиться наприклад, у Нідерландах.

Олександр Мельник, директор Київського міського центру зайнятості, розповів про можливості сучасних інформаційних технологій для обслуговування людей з інвалідністю, які шукають роботу. Було презентовано «СПАС» - Систему Пожиттєвого Автоматизованого Супроводу клієнтів служби зайнятості.

У засіданні також взяли участь представники секретаріату Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, Фонду соціального захисту інвалідів, Комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, профспілок, роботодавців, недержавних організації, що представляють інтереси людей з інвалідністю.

Під час засідання обговорювалася ситуація щодо зайнятості людей з інвалідністю в Україні, перспективи забезпечення гідної праці та подолання бар’єрів на шляху до їх зайнятості.

Учасники засідання висловили сподівання, що представлена Модель працевлаштування та забезпечення зайнятості людей з інвалідністю, після її апробації у пілотних регіонах м. Києві та Чернігівській області, набуде поширення на всій території України.
 

Share/Bookmark

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.