3 грудня 2009 року у приміщенні Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту відбулася прес-конференція, приурочена до Міжнародного дня волонтерів, який відзначається світовою спільнотою 5 грудня.
За ініціативи Генеральної Асамблеї ООН починаючи з 1985 року, 5 грудня прийнято відзначати як Міжнародний день волонтерів з метою інформування про неоціненний внесок добровольців у всі сфери життєдіяльності людини та задля заохочення все більшої кількості осіб до благодійної діяльності та служінню ідеалам гуманності.
На сьогодні у 150 країнах світах приблизно мільйон годин було присвячено активній діяльності добровольців, що зробили наш світ кращим. Не лишилась осторонь і Україна. 3 грудня 2009 року Програма Волонтери ООН та неурядові організації на прес – конференції у приміщенні Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту закликали українців зробити свій хоча б невеликий, проте відчутний для суспільства, внесок у благодіяння – долучитися до святкування Міжнародного дня волонтерів.
«Волонтерські вихідні» 5-6 грудня 2009 року в Україні пройдуть під гаслом «Волонтерство заради нашої планети», що сприятиме інформуванню населення про глобальні екологічні проблеми загалом та Конференцію ООН зі зміни клімату, що стартуватиме 7 грудня у Копенгагені зокрема. Програма ВООН, Центр волонтеріату «Добра Воля», Національна скаутська організація ПЛАСТ, Всеукраїнська асоціація молодіжного співробітництва «Альтернатива - В» та міжнародна молодіжна організація AIESEC запрошують взяти участь у 25 – заходах у 14 – ти містах України.
Всі охочі можуть долучитися до приємного та водночас корисного проведення дозвілля, для цього слід заповнити аплікаційну форму на сайті www.gurt.org.ua/ivd.
Першим вітальне слово взяв директор Департаменту сприяння соціальному становленню та розвитку молоді Міністерства у України у справах сім’ї, молоді та спорту Костянтин Захаренко, проінформувавши про сприяння влади розвитку інституту волонтерства в Україні, а саме, про систему центрів соціальних служб для сім’ї, молоді та спорту, які є структурним підрозділом Міністерства, спеціалізоване формування «Школа волонтерів» та щорічний всеукраїнський конкурс «Волонтер року».
Доповідачами конференції були:
Крім того, було представлено результати соціологічного дослідження «Волонтер - 2009», проведеного Державним інститутом розвитку сім’ї та молоді спільно з Державною соціальною службою для сім’ї, дітей та молоді.
Портрет середньостатистичного українського волонтера суттєво відрізняється від благодійника європейського. Адже якщо на Заході головною мотивацією до волонтерства є можливість навчання, удосконалення умінь та навичок, то громадяни Україні здебільшого керуються альтруїстичними мотивами – бажанням допомогти нужденним та зробити свій внесок у розвиток суспільства. Переважна більшість волонтерів України – це молодь, віком від 15 до 20 років, особи з вищою або незакінченою вищою освітою. 75,2% благодійників становлять жінки, 27,5% - чоловіки. Матеріальне становище волонтерів виявилось дещо вищим, ніж аналогічний показник для українського суспільства вцілому.
Тобто в більшості випадків зацікавленість до волонтерства проявляють люди з більш високим рівнем освіти та ті, хто можуть собі це дозволит из фінансових міркувань.
Першочерговими причинами недостатнього рівня розвитку волонтерського руху в Україні називають низьку пропаганду на рівні країни та відсутність матеріальної підтримки зі сторони державних установ.
Живучи в атомізованому суспільстві, переповненому споживацькими та матеріальними цінностями, постійно переконуєшся, що не варто чекати допомоги від владних структур. Адже її взагалі можна не дочекатися. Потрібно боротися за свої права, брати справу в свої руки та консолідувати навколо проблеми однодумців. Любімо свою країну, любімо людей, з якими живемо пліч–о–пліч, поважаймо співвітчизників! Почнімо творити позитвні зміни власними силами!
Фотографії Марини Соловйової
Коментарі