14 жовтня в Києві за участю Державного департаменту України з питань виконання покарань, Міністерства у справах сім’ї, молоді і спорту, Інформаційно-консультативного жіночого центру відбулася прес-конференція на тему «Жінки і матері з дітьми в ув’язненні: початок чи закінчення насильства».
Прес-конференція була присвячена проблемі вагітних жінок і матерів з дітьми, що опинилися за гратами. Суспільство нечасто замислюється, який вплив має тюремне середовище на дітей, які зростають в тюрмах. Заступник міністра у справах сім`ї, молоді та спорту Тетяна Кондратюк зазначає: « Ця проблема подібна до айсберга, ми бачимо лише його верхівку – маленьку частину проблемної ситуації…».
Багато ув`язнених матерів, які виросли у дитячих будинках чи соціально неблагополучних родинах, не мають соціального (родинного) досвіду, материнських навичок, знань про те, як доглядати і виховувати дитину.
Пілотний проект «Жінки і матері з дітьми в ув’язненні: початок чи закінчення насильства», ініційований Інформаційно-консультативним жіночим центром і Міністерством у справах сім’ї, молоді і спорту почався ще в 2007 році та триває й зараз.
Метою проекту є належне піклування про жінок, які перебувають у в`язниці, з особливою увагою до матерів з дітьми. Інша мета: надати жінкам можливість соціалізуватись, «навчити жити» пілся виходу з місця відбуття покарання. Також організатори проекту заявили, що проект має привернути увагу суспільства та держави до цієї вразливої групи в`язнів.
Основними проблемами, на вирішення яких спрямовано проект є:
Діяльність у межах проекту передбачає такі напрями:
Ще одна проблема, яка знайшла ширше відображення в рамках проекту – проблема насильства. Директор департаменту сімейної і гендерної політики Міністерства у справах сім`ї, молоді та спорту Елла Ламах зазначає: « Найактуальнішою роботою є робота з кривдниками.
В Україні немає нормальних методик роботи з агресорами в конфліктах, тому зараз відбувається розробка методик роботи з кривдниками…». Також актуальним і необхідним, на думку організаторів проекту, є створення сімейних судів в Україні. Подібні установи вже давно працюють за кордоном, займаються такі суди виключно сімейними справами.
Коментарі