bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Жінки і матері з дітьми в ув`язненні – проблема, про яку ми не знаємо
14.10.2008

14 жовтня в Києві за участю Державного департаменту України з питань виконання покарань, Міністерства у справах сім’ї, молоді і спорту, Інформаційно-консультативного жіночого центру відбулася прес-конференція на тему «Жінки і матері з дітьми в ув’язненні: початок чи закінчення насильства».

Прес-конференція була присвячена проблемі вагітних жінок і матерів з дітьми, що опинилися за гратами. Суспільство нечасто замислюється, який вплив має тюремне середовище на дітей, які зростають в тюрмах. Заступник міністра у справах сім`ї, молоді та спорту Тетяна Кондратюк зазначає: « Ця проблема подібна до айсберга, ми бачимо лише його верхівку – маленьку частину проблемної ситуації…».

Багато ув`язнених матерів, які виросли у дитячих будинках чи соціально неблагополучних родинах, не мають соціального (родинного) досвіду, материнських навичок, знань про те, як доглядати і виховувати дитину.

Пілотний проект «Жінки і матері з дітьми в ув’язненні: початок чи закінчення насильства», ініційований Інформаційно-консультативним жіночим центром і Міністерством у справах сім’ї, молоді і спорту почався ще в 2007 році та триває й зараз.

Метою проекту є належне піклування про жінок, які перебувають у в`язниці, з особливою увагою до матерів з дітьми. Інша мета: надати жінкам можливість соціалізуватись, «навчити жити» пілся виходу з місця відбуття покарання. Також організатори проекту заявили, що проект має привернути увагу суспільства та держави до цієї вразливої групи в`язнів.

Основними проблемами, на вирішення яких спрямовано проект є:

  •  Згідно з політикою відбування покарань, мами з дітьми досі не вважаються вразливою групою з особливими потребами.
  •  В українських колоніях виконання покарань не існує практики проживання матерів разом з дітьми як членів однієї родини.
  •  Після виходу з колонії жінкам з дітьми не надається допомога, хоча після звільнення в них виникає безліч проблем соціального та матеріального характеру.
  •  Для персоналу жіночих в`язниць не існує спеціальних навчальних програм.
  •  Суспільство мало знає про жінок і матерів з дітьми у в`язницях.

Діяльність у межах проекту передбачає такі напрями:

  • Підготовка пропозицій до змін у нормативно-правовій базі ( Адмінистративний кодекс України, Кримінальний кодекс України). Але поки що Верховна Рада затвердила зміни лише у першому слуханні.
  • Підготовка і введення навчальних курсів для персоналу жіночих установ відбування покарань.
  • Підготовка навчальних курсів для ув`язнених жінок.
  • Розробка нових правил ув`язнення для жінок, чиї діти перебувають у спеціальних відділеннях колоній.
  • Проведення навчальної та соціальної роботи з жінками і мамами, налагодження контактів з сім`ями і дітьми ув`язнених жінок.
  • Реконструкція приміщень в одній з жіночих колоній ( колонія № 44, м. Чернігів) для надання жінкам та їхнім дітям можливості спільного проживання у межах пілотного проекту.

Ще одна проблема, яка знайшла ширше відображення в рамках проекту – проблема насильства. Директор департаменту сімейної і гендерної політики Міністерства у справах сім`ї, молоді та спорту Елла Ламах зазначає: « Найактуальнішою роботою є робота з кривдниками.

В Україні немає нормальних методик роботи з агресорами в конфліктах, тому зараз відбувається розробка методик роботи з кривдниками…». Також актуальним і необхідним, на думку організаторів проекту, є створення сімейних судів в Україні. Подібні установи вже давно працюють за кордоном, займаються такі суди виключно сімейними справами.

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.