bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Круглий стіл на тему протидії торгівлі дітьми та експлуатації дітей
06.11.2009

Відбувся круглий стіл за результатами оцінювання другої фази проекту МОП ІПЕК «Протидія торгівлі дітьми та іншим найгіршим формам дитячої праці у Центральній та Східній Європі»

30 жовтня 2009 року відбувся круглий стіл за результатами незалежного оцінювання другої фази проекту «Протидія торгівлі дітьми та іншим найгіршим формам дитячої праці у Центральній та Східній Європі» 2006-2009 в рамках Міжнародної Програми з викоренення найгірших форм дитячої праці в Україні, Міжнародної організації праці (МОП-ІПЕК), в якому взяли участь незалежний міжнародний експерт - Стефан Жане, Національний координатор МБП в Україні - Василь Костриця, Національний менеджер Програми МОП-ІПЕК - Міненко Тетяна та представники міністерств, соціальних партнерів, міжнародних та неурядових організацій.

Учасники круглого столу взяли участь в обговоренні діяльності МОП-ІПЕК в межах другої фази проекту. Так, було наголошено на підвищенні рівня поінформованості суспільства в питаннях дитячої праці, успішній адаптації знарядь і моделей в місцевому контексті та апробації системи моніторингу дитячої праці на рівні пілотних областей (Донецька та Херсонська області), проведенні низки тренінгів для спеціалістів різних рівнів, розробленні посібників для роботи із дітьми та проведенні моніторингу дитчої праці, здійсненні лоббіювання внесення питань дитячої праці до низки законодавчих актів.

Незалежний експерт з оцінки проекту, Стефан Жане, відзначив успіх, якого було досягнуто на всіх напрямах діяльності проекту. Зокрема, було відмічено високу якість послуг, які були надані дітям – учасникам програми, та як наслідок, зміну ставлення дітей до свого майбутнього.

«Я був вражений, коли побачив надзвичайний оптимізм та прагнення дітей, які пройшли через програми МОП-ІПЕК», - відмітив Стефан Жане. Особливо було відмічено успішність поширення методичних посібників та їх адаптації до місцевих умов та важливість схвалення їх використання Міністерством освіти та науки України. Пан Жане також відмітив високий рівень долучення всіх партнерів до виконання програмних заходів та успішну співпрацю із медіа партнерами.

Попри завершення цієї фази проекту, соціальні партнери та представники міністерств, неурядових та міжнародних орагнізацій висловили сподівання на продовження діяльності в Україні програми МОП-ІПЕК та підтвердили свою готовність до подальшої співпраці.

Довідка про досягнення другої фази проекту МОП ІПЕК «Протидія торгівлі дітьми та іншим найгіршим формам дитячої праці у Центральній та Східній Європі»
Програма МОП-ІПЕК функціонує в Україні з 2001 року і має неабиякі досягнення в сфері протидії дитячій праці та торгівлі дітьми. Проект, що виконувався МОП ІПЕК протягом 2006-2009 років був спрямований на:

  1. роботу із законодавцями з метою забезпечення внесення відповідних змін до нормативної бази та спрямування державної політики на задоволення особливих потреб дітей, які постраждали від торгівлі дітьми та залучення до НФДП;
  2. надання безпосередньої допомоги дітям групи ризику та дітям, залученим до НФДП, батькам дітей цільової групи;
  3. навчання спеціалістів та сприяння застосуванню методичних матеріалів, розроблених та адаптованих до місцевих потреб.


Протягом 2006-2009 років в межах програми допомогу отримали 1178 дітей (загалом за всі роки діяльності МОП-ІПЕК в Україні – 5750 дітей) у двох пілотних регіонах програми (Херсонська та Донецька області). Діти отримали освітні послуги за методиками МОП-ІПЕК «КРИК: Захист прав дітей через освіту, мистецтво та ЗМІ» та «Формування життєвих навичок у дітей групи ризику», 120 дітей пройшли короткотермінові курси професійного навчання, отримали свідоцтва державного зразка та наразі отримують допомогу Державної служби зайнятості у працевлаштуванні. 95 дітей найбільш вразливої категорії взали участь у літньому таборі за методологією МОП-ІПЕК «КРИК» влітку 2008 року.

Окрему увагу було приділено батькам дітей цільової групи. Так, 256 дорослих – батьків дітей цільової групи програми отримали консультативну домопогу юристів щодо забезпечення різними видами соціальної допомоги та психологів щодо вирішення сімейних питань.

330 спеціалістів різних рівнів пройшли навчання за методиками МОП-ІПЕК, а саме: практикуючі психологи із 27 регіонів України пройшли навчання із методик надання соціально-психологічної реабілітації дітей, вилучених із ситауцій торгівлі дітьми та інших найгірших форм дитячої праці; профорієнтатори Державної служби зайнятості із 27 регіонів України пройшли тренінг із шляхів сприяння працевлаштуванню молоді та запобіганню економічній експлуатації дітей; 176 спеціалістів різних державних установ пройшли навчання із системи моніторингу дитячої праці (на основі посібника «Система моніторингу дитячої праці в Україні»), із них 19 осіб були підготовлені як тренери; 100 вчителів та психологів пройшли навчання із організації занять із дітьми за методиками МОП-ІПЕК «КРИК: Захист прав дітей через освіту, мистецтво та ЗМІ» та «Формування життєвих навичок у дітей групи ризику».

Протягом 2006-2009 років, внаслідок лоббіювання програми МОП-ІПЕК у співпраці із іншими міжнародними організаціями та національними партнерами, питання дитячої праці було внесено до низки законодавчих актів, зокрема до Загальнодержавної програми «Національного плану щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року, в якій передбачено запровадження на національному рівні системи моніторингу дитячої праці.

Контакти

  • Луканіна Анна
  • Асистент МОП-ІПЕК в Україні
  • International Labour Organization, International Programme on the Elimination of Child Labour (IPEC)
  • [email protected]
  • (+ 38 044) 289 87 48

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.