Серед української молоді поширена думка про недоступність отримання вищої освіти в країнах Західної Європи: вважається, що це задоволення не з дешевих, крім того досить таки непросто зібрати необхідний пакет документів.
Фото: Скільки студентів не вміють писати мотиваційний лист
Інформаційний ресурс UNISTUDY разом з AEGEE-Київ взяли за мету спростувати даний стереотип, організувавши справжній марафон інформаційних заходів у стінах Палацу культури НТУУ «КПІ». Після відвідин Молодіжного форуму в мене склалося враження, що освіта в західному ВУЗі – не мрія, а реальність. Першим кроком на шляху до здійснення цієї мети повинна бути досить серйозна мотивація, щоб зацікавити представників європейського навчального закладу. Та й для себе не буде зайвим в черговий раз відповісти на питання чого ти прагнеш.
Після урочистого відкриття Форуму кожен охочий міг ознайомитись з умовами навчання у Центральному європейському університеті м. Будапешту (Угорщина), в Університеті м. Пассау (Німеччина), Університеті м. Таллінну (Естонія) та Університеті Варвіку (Великобританія), дізнатись про можливості вивчення іноземних мов у Французькому культурному центрі, Навчальному центрі «Основа» та в центрі “Excel”, довідатись про стипендіальні програми DAAD та літні канікули в США.
Крім того, в лекційних аудиторіях проходили паралельні сесії, на яких і яблуку було ніде впасти. Тема успішного написання мотиваційного листа викликала найбільший ажіотаж: слухачі розмістились не лише в аудиторії, а й в коридорі. Відбувалось і паралельне тестування, і ознайомлення з Болонською системою освіти, розповідалося про програму Erasmus Mundus та про міжнародне волонтерство. До того ж, можна було отримати більш детальну інформацію про навчання в конкретній країні (Німеччина, і Франція, Італія, Іспанія, Чехія, Швейцарія та ін.).
На форум були запрошені не лише представники організацій, а й колишні та теперішні студенти-стипендіати і волонтери з європейських країн.
В Україні функціонує багато міжнародних програм та організацій, котрі відкривають українському молодому поколінню «вікно в Європу», часто відбуваються виставки – ярмарки іноземних ВУЗів. Складається враження, що Європа більш зацікавлена в українському студенті, ніж студент – в Європі. Освіта західного зразка спроможна надати той рівень знань, що дійсно відповідає сучасності, здатна відкрити нові перспективи та стати трампліном до успішної кар’єри. Проте, хочеться вірити, що знання, отримані українським студентом під час навчання чи стажування за кордоном, будуть використані не лише на благо Європи вцілому, а й України зокрема.
Довідка:
UNISTUDY – інформаційний ресурс про навчання за кордоном та міжнародні молодіжні програми, що стартував у жовтні 2006 року.
Інформація в UNISTUDY направлена на підвищення академічної мобільності українських студентів на арені міжнародної освіти та науки. Тут можна знайти найсвіжіші анонси про міжнародні молодіжні тренінги, семінари, студентські конференції, оголошення про стипендії на навчання в магістратурі або аспірантурі, запрошення на літні школи, відгуки українських студентів про їхній досвід та іншу корисну інформацію про навчання за кордоном.
Фотографії Марини Соловйової
Коментарі
ГУРТ! Дякуємо за репортаж!
http://forum.unistudy.org.ua - сайт форуму, тут будуть за кільк днів викладені всі презентації з події