Таку назву мало зібрання активної молоді, представників політичних партій та громадських організацій м. Сєвєродонецька, депутатів місцевої Ради, бізнесменів, представників органів самоврядування.
Основними питаннями зустрічі стали:
Незвичайним був початок засідання. Студенти розповіли про міжнародну молодіжну співдружність «Рух молоді світу за демократію», яка спонукає молодь до громадської активності й діяльності.
Були підведені підсумки опитування, проведеного серед студентів Технологічного інституту СНУ ім. В.Даля та Вищого музичного училища ім. Прокоф’єва щодо проблем молоді.
Як видно з матеріалу, представленого нижче, респонденти в цілому так ранжували найактуальніші проблеми:
1. Працевлаштування – 66%
2. Житло – 58%
3. Якісна освіта – 33%
4. Допомога молодим сім’ям – 27%
5. Стипендії – 25%
6. Охорона здоров’я – 19%
7. Підтримка молодіжних ініціатив – 18%
8. Молодіжне кредитування – 11,5%
Визначаючи проблеми, молодь сама вказувала на власну пасивність. Більш половини респондентів йдучи на вибори навіть не знайомляться з передвиборчими програмами кандидатів, тому ініціативна група підготувала зріз основних обіцянок, які стосуються молоді, в передвиборчих програмах політичних партій. Було відзначено, що, нажаль, навіть на 50% вони невиконані обранцями.
З баченнями молодіжних проблем та їх вирішення виступили керівники місцевих осередків політичних партій КПУ, БЮТ, Нашої України. Нажаль, з невизначених причин не прийшли на зустріч представники Партії Регіонів та Блоку Литвина.
З пропозиціями співробітництва до студентської молоді звернулися громадські організації Сєвєродонецька Агенція Розвитку Громади і осередок Фронту змін, підприємці та міський відділ в справах сім’ї та молоді. Свій погляд на проблеми та перспективи світової демократії висловила Волонтер Корпусу Миру Ріта Тран.
Відзначення Всесвітнього Дня молоді за демократію стало поштовхом до аналізу молодіжної політики в місті, надало змогу обговорити плани на майбутнє та стимулювало бажання співпрацювати.
«Робота зі студентською та учнівською молоддю, - відзначила керуюча Обласним Бізнес-клубом «Європейський вибір» Галина Трякіна, - це наші інвестиції в майбутнє». Окрім всього іншого про це свідчить багаторічна робота з молодіжною аудиторією в рамках проектів «Вчитися демократії», «Перші кроки демократії», «Демократія в дії» (за фінансової підтримки NED) та «Молодь за Європейське майбутнє» (Міжнародний Фонд «Відродження»).
Як початок зборів, так і їх завершення було незвичним. Студенти Технологічного інституту СНУ ім. В.Даля урочисто презентували свій нещодавно відкритий Євроклуб «Мрія». Чому саме мрія? Бо з неї все починається. У томи числі і демократія.
Коментарі