Реформування професійної освіти: українські заклади випускають вже другу хвилю нових спеціалістів

26 квітня 2018 року відбудеться фінал Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності 2018 з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування». Фінальні змагання проводяться в рамках проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні», що реалізується Ресурсним центром ГУРТ за фінансування Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) і компанії Geberit та за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Захід пройде в рамках 2-го Міжнародного фестивалю монтажників та проектантів систем опалення, водопостачання та кондиціонування Install Fest (виставковий центр «Акко Інтернешнл», проспект Перемоги, 40-Б). Переможці конкурсу отримають можливість пройти стажування у лідерів галузі.

У конкурсі візьмуть участь учні та випускники 10 професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) з таких міст як: Бровари, Дніпро, Івано-Франківськ, Одеса, Полтава, Ромни, Сарни, Хуст, Черкаси, Чернігів.

На базі цих ПТНЗ в рамках українсько-швейцарського проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні», а також за кошти державного бюджету створено сучасні навчально-практичні центри.

У червні цього року відбудеться вже другий випуск сантехніків нового зразка, а це близько 200 кваліфікованих спеціалістів. У 2017 році їх було 136.

Українсько-швейцарський проект «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні» фінансується Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва (SDC) у партнерстві з компанією Геберіт Трейдінг (Geberit) та виконується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Міністерства освіти і науки України. Проект спрямований на створення сучасної системи підготовки учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії монтажник санітарно-технічних систем та устаткування.

Впродовж 2016-2018 років Міністерство освіти і науки України використовувало модель навчально-практичного центру для підготовки монтажників санітарно-технічних систем та устаткування, розроблену українсько-швейцарським проектом. На сьогодні загалом 19 професійно-технічних навчальних закладів в різних областях України було переобладнано на кошти з державного бюджету в навчально-практичні центри за цією моделлю.

Наприкінці 2017-го – на початку 2018 року в рамках проекту було оновлено 7 навчальних посібників для монтажників санітарно-технічних систем та устаткування, проведено навчання для викладачів та майстрів з метою підвищення їх кваліфікації (тренінги, майстер класи від провідних галузевих компаній), семінари для координаторів НПЦ з метою просування послуг навчально-практичних центрів.

(Павло Хобзей)

Павло Хобзей, заступник Міністра освіти і науки України: «Ми зі сторони уряду вже створили такі центри в усіх областях. На працю сучасних сантехніків чекає Україна».

Віктор Шуткевич, заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні: «Понад 300 сантехніків, які навчалися за новими розробленими навчальними програмами та у нових обладнаних майстернях, підготовлено спільними зусиллями Уряду Швейцарії, компанії Геберіт та Міністерства освіти і науки України.  Саме нові підходи у професійно-технічній освіті дали можливість молодим фахівцям одержати сучасні знання та працевлаштуватися за фахом».

Олексій Раков, генеральний директор ТОВ «Геберіт Трейдінг»: «Головна мета проекту полягає в популяризації сантехнічної професії».

Богдан Маслич, виконавчий директор Ресурсного центру ГУРТ: «Коли чотири роки тому ГУРТ розпочав реалізацію цього проекту, ми не очікували таких переконливих результатів. Цілісний підхід та відданість справі допомогли Ресурсному центру ГУРТ ефективно вплинути на реформування професійно-технічної освіти в Україні у сантехнічній галузі».

Відео Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності 2017:

Місце проведення конкурсу: виставковий центр «Акко Інтернешнл», (Київ, проспект Перемоги, 40-Б)

Акредитація журналістів: 044-2961052 або info@gurt.org.ua

Довідково:

Швейцарське бюро співробітництва в Україні

На початку 90-х років Швейцарія визнала незалежність України і з того часу надає допомогу Україні через двосторонні та багатосторонні проекти співробітництва. У 1997 році Швейцарія та Україна уклали двосторонню угоду щодо технічної співпраці, в рамках якої в Києві було відкрито Швейцарське бюро співробітництва для координації та підтримки програм в Україні. З 2015 року Швейцарське бюро співробітництва провадить діяльність від імені трьох державних організацій – Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Відділу безпеки людини (HSD), які входить до складу Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії, та Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), який є частиною Федерального Департаменту Швейцарії з економічних питань.

Швейцарська програма співробітництва в Україні на 2015 – 2018 рр. спрямована на підтримку чотирьох основних напрямків: сталий економічний розвиток, стале використання енергоресурсів та міський розвиток, врядування та відновлення миру, а також здоров’я. Окрім того, Швейцарська Конфедерація надає гуманітарну допомогу в регіони та цільовим групам, які постраждали від конфлікту на сході України. Річний бюджет Швейцарської програми співробітництва в Україні сягає 25 мільйонів швейцарських франків.

Geberit

Група Geberit є лідером європейського ринку сантехніки з організацією глобального масштабу. З 1874 року підприємство є піонером у своїй галузі й постійно створює нові тенденції завдяки інноваційним системним рішенням.

ТОВ „ГЕБЕРІТ ТРЕЙДІНГ” відкритий у 41 країні світу. Основна частка оборотного капіталу створюється на головних європейських ринках, що мають значний потенціал зростання, в Центральній і Східній Європі, Франції, Великобританії, скандинавських країнах, а також у Північній Америці, Китаї, Індії та Південно-Східній Азії. Компанія має 17 виробничих підприємств у 8 різних країнах. Основні виробничі потужності знаходяться в Швейцарії, Німеччині та Австрії.

Асортимент продукції Geberit охоплює як сантехнічні, так і трубопровідні системи (системи каналізації будівель і системи постачання). Вироби торгової марки Geberit – це інноваційні, довговічні та екологічно ефективні товари, які пропонують високу функціональність для клієнтів та кінцевих споживачів. У 2013 році компанія Geberit налічувала 25 власних центрів підготовки і навчання в Європі й за океаном, в яких, використовуючи системи й інструменти програмного забезпечення Geberit, щорічно здобувають освіту і підвищують кваліфікацію близько 30 000 сантехніків, інженерів-проектувальників і архітекторів.

У 2013 році оборот групи Geberit склав 2,3 млрд. швейцарських франків. Група налічує близько 6200 співробітників у всьому світу. З 1999 року компанія з головним офісом в Йоні (Швейцарія) котирується на Швейцарській біржі. У 2012 році акції компанії Geberit були включені до індексу SMI (Swiss Market Index).

Ресурсний центр ГУРТ

Ресурсний центр ГУРТ, виконавець проекту, є провідним національним центром суспільної інформації та експертизи. Розвиваючи громадянське суспільство з 1995 року, ГУРТ відданий розбудові України.

ГУРТ бере активну участь в демократичних суспільних перетвореннях в Україні, забезпечуючи ефективне впровадження проектів, які фінансують міжнародними та українськими донорами. 

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 4  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.