bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Рівні рівності: Docudays UA - кіно і права людини

З 23 по 30 березня в Києві відбудеться XV Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Головною темою цьогорічного заходу є рівність. На фестивалі глядачі побачать 62 фільми з 36 країн світу, вперше на Docudays UA є національна конкурсна повнометражна програма, яка складається з 11 українських стрічок. Окрім фільмів, відвідувачі матимуть змогу відвідати дискусії, майстер-класи, фотовиставку та багато іншого. Стрижнем фестивалю стане правозахисна програма, яка включатиме понад 20 правозахисних подій, 5 кампаній та унікальні кінопокази.

Більше про фестиваль та повну програму заходів читайте за посиланням.

Фестиваль про права людини проводиться в Україні вже вп’ятнадцяте. Він входить до Міжнародної мережі правозахисних кінофестивалів Human Rights Film Network. Фестиваль відбувається щороку в Києві впродовж останнього тижня березня. Після завершення Docudays UA презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю.

Цього року головною тематикою фестивалю обрана рівність. Організатори пропонують подискутувати про поширені стереотипи та визначити, як сповідувати практики рівності в нашому повсякденні. Шість кінопрограм присвячені групам людей, які найчастіше стикаються з нерівністю, зазнають дискримінації в суспільстві та є недостатньо репрезентовані в медіа. Це - Проста жіноча рівність, Квірність, Поважна рівність, Синдром рівності, Свята рівність та Нео-нерівність. В цих програмах висвітлюватимуться проблеми рівності чоловіків та жінок, квір-спільноти, людей у віці, людей з інвалідністю. Піднімаються питання релігії та віри, а також ксенофобії та зростання кількості ультраправих рухів. Візуальне мистецтво кінематографу дає можливість подивитися відсторонено на ті грані нерівності, з якими зустрічаємось щодня.

Крім зарубіжних, будуть представлені й сучасні вітчизняні фільми в розділі DOCU/УКРАЇНА. Серед них: Перша сотня, Манливий солодкий без меж, або пісні і танці про смерть, Майже 10 000 виборців, Какофонія Донбасу, Whereufrom, Вона та війна.

Уперше на фестивалі презентують проект «Рани 360°» – стрічки, створені за технологією віртуальної реальності. Це історії військових, які воювали на Сході України та отримали важкі поранення. Проект реалізований Hromadske.UA спільно з Йосипом Сивеньким.

«Багато українських фільмів будуть вперше показані глядачеві саме на Docudays UA, і наш фестиваль запустить відлік успішної фестивальної долі для більшості цих фільмів і стане новою віхою у творчій кар'єрі їх авторів», - зазначає програмний директор фестивалю Геннадій Кофман

«Фестиваль щороку обирає якусь тему, цього разу це тема рівності, - каже Ігор Грабович, кінокритик. - Вважаю цю тему актуальною і своєчасною. Сподіваюсь, що фільми фестивалю викличуть інтерес у публіки. Тема рівності дуже полемічна, тому сподіваюся на цікаві дискусії. Раджу звернути увагу на українську конкурсну програму. Цього року вона вперше представлена повнометражним фільмами. Цікавими будуть й інші українські фільми - і конкурсні, і позаконкурсні. Взагалі на фестивалі буде безліч цікавого, на сьогодні Docudays - найактуальніший український кінофестиваль». (Більше читайте в колонці Ігора Грабовича на Docudays).

Правозахисна програма фестивалю об'єднує представлення таких кампаній як: "Я маю право" від Мінюсту, "Без насильства" (IREX) про гендерну рівність, булінг у школах та домашнє насильство, HeForShe (Жінки ООН в Україні) про те, як чоловіки допомагають жінкам захищати гендерну рівність, Кампанія з протидії дискримінації та інші.

На фестивалі проведуть традиційні зустрічі «Кава з правозахисниками». Теми зустрічей – «Війна і діти на Донбасі», «Секс за гроші – робота чи рабство?», «Відповідальність після окупації – в пошуках зваженого рішення», «Чи допустиме катування серійного вбивці», «Безпека на районі – як зробити свій внесок?» (зустріч із поліцейськими), жінки й сексуальні домагання (українська реакція на скандали в Голлівуді), недоліки міграційної політики.

Окрім кінопоказів та дискусій, до програми фестивалю входять освітні заходи і майстер-класи.

«Особливо цікавим у цьогорічному фестивалі є сформована вперше повнометражна програма українського кіно, - коментує Марія Мурадханян, менеджерка проектів у Дитячому центрі "Сонячне світло", кінооглядачка. - Програма є надзвичайно актуальною та рефлексивною щодо ситуації на лінії фронту та у тилу війни. Також дуже приємним для мене, як для працівниці дитячого реабілітаційного центру, є наявність окремої програми для дітей та про дітей DOCU/ЮНІСТЬ. Також цього року буде створено особливий, інклюзивний дитячий простір DOC/САДОК з різними цікавинками для малечі і для підлітків з будь-якими потребами».

Вдруге на фестивалі буде представлена індустріальна платформа DOCU/PRO, створена задля розвитку української кіноіндустрії, налагодження зв’язків з іноземними експертами зі світу документалістики та створення українських кінопроектів. Основні проекти DOCU/PRO-2018: Civil Pitch, B2BDoc: Producersmeetproducers, Відчуй зміни. "Civil Pitch: Фільми громадської активності" - це конкурс для представників ОГС та режисерів, які мали представили стрічки або проекти на тему інклюзії, гуртування, протидії корупції.

DOCU/КЛАС передбачає дискусії й зустрічі зі знаними режисерами, продюсерами, кінокритиками про підходи в сучасній документалістиці та про те, чи може документальне кіно ставати рушієм соціальних змін. 

Docudays UA стане першим в Україні фестивалем, який підготує два конкурсних фільми з тифлокоментарями.

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 3  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.