Можливості програм транскордонного співробітництва ЄС для розвитку Київської області

8 лютого 2018 року відбулася презентація дослідження «Чи сприяють програми транскордонного співробітництва ЄС реалізації стратегії регіонального розвитку в Київській області?». Захід відбувся в стінах Київської обласної державної адміністрації за участі фахівців адміністрації, зовнішніх експертів та представників громадських організацій.

Спікери заходу Вдовенко Юрій, керівник ГО «Центр транскордонного співробітництва», та Пильгун Лариса, заступник голови правління ГО «Експертна група СОВА», презентували результати дослідження як у Київській області, так і по Україні в цілому.

Фокус уваги дослідження у Київській області був спрямований на пошук способів посилити Стратегію розвитку Київської області на період до 2020 року можливостями, які надають програми транскордонного та територіального співробітництва, що діють в регіоні. 

Наразі Стратегія Київської області  визначає суб’єктів реалізації та джерела фінансування, але серед них немає тих можливостей, які надає саме транскордонне співробітництво навіть за умови, що  у 2018-2019 рр. на території Київської області будуть реалізовані проекти транскордонного співробітництва, що фінансуються з фондів ЄС.

Оскільки Стратегія КО визначена основним документом, який визначає бюджет  та інші офіційні документи області, експерти радять Стратегію Київської області  «синхронізувати» з Програмою транскордонного співробітництва за наявними спільними позиціями. У результаті такої синхронізації Київська область отримає додаткові можливості для задоволення своїх потреб.

Пильгун Лариса звернула увагу присутніх фахівців на те, що відповідальність органів державної та виконавчої влади в частині транскордонного співробітництва  є розмитою, а відкриті джерела не містять інформації щодо виконання зобов’язань, які покладає Державна програма розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 рр. на Київську обласну державну адміністрацію. 

Під час обговорення результатів дослідження фахівці КОДА розповіли про особливості транскордонного співробітництва у Київській області (основна частина прикордонної території є Чорнобильською зоною відчуження) та реалізовані проекти. Досить жвавою виявилася дискусія щодо необхідності відображати  усію діяльність у  Стратегії розвитку  області чи громади.

Фахівці КОДА висловили подяку за напрацювання експертів. З огляду на те, що Стратегію розвитку Київської області на період до 2020 року передбачає відповідні зміни до самої Стратегії та плану реалізації, і саме зараз працює робоча група над їх оновленням, даний захід виявився дуже вчасним.

Захід відбувся в рамках проекту «Синергія програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку в Україні – вікно можливостей для прикордонних областей», який реалізує ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» в партнерстві з Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки Європейського Союзу в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» та під егідою Української національної Платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства. Метою проекту «Синергія програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку в Україні – вікно можливостей для прикордонних областей» є підвищення ефективності виконання регіональної політики та транскордонного співробітництва в прикордонних регіонах України (в т.ч. в контексті використання Україною допомоги з боку ЄС) через посилення позитивного синергетичного ефекту від взаємодії програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку у Чернігівській, Київській, Житомирській, Рівненській, Волинській, Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Вінницькій та Одеській областях.

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.