bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Громадські організації просять Тимошенко виконувати свої обіцянки
05.10.2009

Низка відомих українських громадських організацій направила відкритого листа до Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, в якому звертає увагу глави уряду на невиконання частини 1 урядової програми щодо ухвалення нової редакції закону “Про об’єднання громадян” та блокування цього процесу депутатами фракції БЮТ.

Історія з ухваленням цього документу складна та затягнута в часі. Ще 14 листопада 2008 року Уряд направив на розгляд Верховної Ради України проект Закону України „Про громадські організації”.

Законопроект спрощує процедури створення і реєстрації громадських організацій, надає можливість здійснювати діяльність на території всієї країни, створює відкритий реєстр громадських організацій, тощо.

Проект Закону України „Про громадські організації” визнаний українськими та міжнародними експертами таким, що відповідає Рекомендаціям Комітету Міністрів держав-членів Ради Європи стосовно правового статусу неурядових організацій у Європі (№ СМ/Rec(2007)14), отримав позитивні висновки від Представництва ООН в Україні та від ОБСЄ. Наявний висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради України на даний законопроект є позитивним та рекомендує прийняти його за основу.

Але Комітет Верховної Ради з питань правової політики, який очолює представник БЮТ Сергій Міщенко, взагалі відмовився розглядати проект Закону України “Про громадські організації” (реєстраційний номер 3371 від 14.11.2008 року).

Варто нагадати, що Регламент Верховної Ради України не дає комітетам права відмовитись від розгляду поданих до них законопроектів, натомість зобов’язуючи комітети в тридцятидений строк попередньо розглянути законопроект та ухвалити рішення щодо доцільності включення його до порядку денного Верховної Ради України.

8 громадських організацій, а саме Український незалежний центр політичних досліджень, Інститут масової інформації, Українська Гельсінська Спілка з прав людини, Громадянська мережа “ОПОРА”, Всеукраїнська екологічна громадська організація “Мама 86”, Мережа розвитку європейського права, Центр політико-правових реформ та “Телекритика” нагадують прем’єр-міністрові, що ухвалення цього документу не лише пункт урядової програми, але й зобов’язання України перед Радою Європи. Відомо, що 3 квітня 2008 року Європейський суд з прав людини визнав український закон “Про об’єднання громадян” таким, що порушує Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, та недемократичним (Справа “Корецький та інші проти України”).

Текст листа додається.

Контакти

Коментарі

Тимчук Тарас    5403 дні тому   #  

Максиме, може не варто просити, а все таки - вимагати :)

  •   Пiдписатися на новi
Хмара Олексій   5402 дні тому   #  

а є пропозиції по тому, як краще вимагати? :-)

  •   Пiдписатися на новi
Тимчук Тарас    5402 дні тому   #  

вибори на носі. потрібно цей фактор використати. хоча якщо кандидати нічого конкретно такого не обіцяли, то й вимагати нема чого. якщо пообіцяли, то в мене питання - чим займаються громадські ради при різних структурах. врешті решт, будь який закон не приймається без правильного лобіювання. де ці лобісти і чим вони займаються?

Можливо я помиляюсь, але у нас є соцмережі, інформаційні ресурси, але я впевнений, одиниці розуміють:
- суть закону
- чому його потрібно прийняти
- чому вони можуть приєднатись до кампаній адвокасі

  •   Пiдписатися на новi
Лілія Дмитренко   5402 дні тому   #  

Мучаюсь над решением проблемы: оставить партийный пост или подождать ещё немного. Как чемодан, который нести... нет, не тяжело, но как-то не вижу цели, и выбросить жалко. На носу партсъезд... Может, после съезда прояснится.

  •   Пiдписатися на новi
Лілія Дмитренко   5402 дні тому   #  

Пропозиції по тому, як краще вимагати? Можливо, є сенс виступити на УНІАН про те, що уряд порушує зобов’язання України перед Радою Європи? Тарас Тимчук правий, треба використати той фактор, що вибори не за горами.

  •   Пiдписатися на новi
Тимчук Тарас    5402 дні тому   #  

в мене до вас як до битих горобців питання - чи можуть бути громадські організації аполітичними впринципі? чи аполітичність=(ПОЗА)партійність?

якщо Ви, як член партії, бачите, що Ваш премєр/президент/ вічний опозиціонер... діє не так як вам хочеться, як Ви реагуєте/дієте?

  •   Пiдписатися на новi
Лілія Дмитренко   5402 дні тому   #  

Аполітичними? На мою думку - звичайно, можуть! "Разделяй и властуй", або "мухи отдельно, котлеты отдельно" - мій приклад.

  •   Пiдписатися на новi
Лілія Дмитренко   5402 дні тому   #  

З приводу другого запитання - складніше. Не знаю, але співчуваю тому, хто в такій ситуації. В мене дещо інша ситуація: не вічний опозіціонер, а вічний... забула слово... а! згадала - аутсайдер! :-)))))))))))))) від того й всі мої сумніви та муки :-)))))))))))))

  •   Пiдписатися на новi
Микола Яцков   5402 дні тому   #  

Можуть! Але для чого політиків позбавляти можливості бути учасниками третього сектору :)

  •   Пiдписатися на новi
Тимчук Тарас    5402 дні тому   #  

це як?

  •   Пiдписатися на новi
Хмара Олексій   5402 дні тому   #  

і дозволити цим політикам стати активними учасниками другого сектору (бізнесового :-)

  •   Пiдписатися на новi
Лілія Дмитренко   5402 дні тому   #  

Ха! Остроумно :-))))

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.