2 вересня 2009 року в прес-клубі реформ пройшла прес-конференція, присвячена саме питанню ефективності бюджетних програм, які були прийняті та затвердженні місцевою владою.
«50 % прийнятих програм взагалі не передбачені до фінансування,- розповідає керівник організації «Територія Успіху» Інга Дуднік,- зміст багатьох програм навіть не відповідає назві програми, за часту не прослідковується зв’язок між метою, завданнями та ходом реалізації певних програм. А саме прикре те, що немає наявних механізмів перевірки їх дієвості».
Організаторами наводилися приклади таких «цікавих» програм. Наприклад у місті існує Комплексна програма діяльності Кіровоградської міської дружини на 2009р. Все то начебто гарно, та коли представники організації спробували поцікавитися інформацією про графік чергування дружини, яким чином відбувається патрулювання, то у відповідь отримали: «Це конференційна інформація». Тож постає питання, а для кого тоді існує програма, а зокрема такі «рятівники»,якщо я, як пересічний громадянин, навіть в очі їх не бачила та не знаю де і я к вони працюють.
Інше «диво», із багато чисельного списку місцевих програм - це «Програма щодо забезпечення умов для більш широкої участі громадськості в обговоренні та вирішенні важливих питань місцевого значення «Діалог». Назва дуже гарна та багатообіцяюча, і це втішає, поки не переходиш до змісту програми. Головною проблемою розвитку партнерських відносин з громадою влада вважає те, що «рівень свідомості значної частини мешканців м. Кіровоград ще не відповідає стандартам громадянського суспільства…, тому маємо певний розрив між владою та громадянами, що шкодить консолідації суспільства для подолання кризових явищ…».
Тож, іншими словами, для вирішення всіх проблем - достатньо змінити суспільство. Для вирішення такого актуального питання, аналізуючи список дій даної програми, влада пропонує видати книгу, присвячену 80-річчю утворення Кіровоградського національного університету. І виділити 50 тисяч грн. на фінансове забезпечення цього дійства.
Окрім того великому сумніву підлягають виконання навіть половини пунктів із графіку основних заходів з реалізації програми.
Також в 2008р. була прийнята Програма соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, та соціальної підтримки громадян, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Ну, здавалося б, на які потреби можуть виділятися кошти в рамках даної програми: відновлення документів, здобуття освіти, придбання ліків та інше. Та бюджетні кошти було виділено для придбання комп’ютерної техніки для школи, що знаходиться в установі виконання покарань.
Цікаво чим керуються представники органів влади, коли підписують такі документи. Невже громадськість настільки «несвідома», що не зрозуміє, що документ складено не дуже професійно та логічно? І це лише «капля в морі», а таких програм багато. Тому хотілося б, все ж таки знати, що то за програми, їх зміст, наскільки вони результативні та приносять користь.
Саме тому, аби при формуванні бюджету 2010р. мати більш якісні програми пропонуємо органам влади міста провести громадське обговорення бюджету міста та програм.
Одночасно з цим ГО «Територія успіху» починає збір підписів під відкритим листом до органів влади.
Підписатися під листом можна на сайті http://www.petition.org.ua/?action=view&id=226513 або в офісі організації : м. Кіровоград, вул. Єгорова 19, пом 2.
Термін збору підписів з 01 по 30 вересня 2009р.
Коментарі