bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Воркшоп для регіональних журналістів від ГУРТа: як готувати якісні аудіо-подкасти

22-23 квітня 2017 року журналісти-волонтери з п’яти східних областей України – Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Луганської та Харківської – мали змогу поповнити свої фахові знання: у Києві для них відбувся дводенний воркшоп «Навички створення суспільно корисного аудіо-контенту». Захід проходив у рамках спеціального медіа-проекту «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України», що реалізується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Своїми знаннями ділилися майстри медійного сектору – Андрій Бистров, редактор програми «Події дня» на телеканалі «Україна», Надія Бондарець, музикознавець, член Союзу звукорежисерів України, та Михайло Лейбович, випусковий редактор програми «Сніданок з 1+1».

Учасники воркшопу мали змогу вдосконалити свої теоретичні знання у сфері журналістики, зокрема дізналися більше про те, як шукати теми та героїв для матеріалів, працювати на прес-конференції, а також записувати інтерв’ю. Торкнулися і питання достовірності інформації.

Більшість робочого часу займали практичні вправи. Учасники ознайомилися з програмами для професійного запису звуку, отримали рекомендації щодо того, яку доступну апаратуру можна використовувати для запису аудіоподкастів. У них була можливість попрацювати з мікрофонами, записати та змонтувати власні подкасти. Окрім цього, тренери розповідали та показували, які вправи корисні для розвитку дикції.

«Ці два дні пролетіли непомітно. Такі заходи – унікальна можливість для регіональних журналістів отримати нові знання, аби потім застосовувати їх у своїй роботі. У сучасному світі журналіст – це універсальний солдат. Він має володіти широким спектром навичок та знати основи аудіо-, теле- і мультимедійної журналістики. Протягом воркшопу у мене була змога отримати такі знання, притому від дуже досвідчених спікерів, які працюють на провідних каналах країни», – ділиться Олена Єрмоленко, блогер, журналіст обласного мультимедійного видання «ZI. News» (м. Покровськ, Донецька область).

Ігор Кас’янов, голова правління ГС «Вільна громада – комфортне місто» з Харкова, також відмітив рівень тренерської роботи: «Декілька разів я брав участь у тренінгах, де презентували ази журналістики, розповідали, як вправлятися з медійним форматом, аудіо та відео. Але вищого рівня тренерів, ніж на цьому воркшопі, у моїй практиці не було. За два дні дати таку кількість матеріалу стисло, доступно, при цьому відповідаючи на запитання, можуть тільки професіонали».

Учасники відзначили і продуктивність заходу. Дмитро Горбачов, співробітник публічної бібліотеки м. Нікополя Дніпропетровської області, зазначає: «Журналістика – робота моєї мрії. Я хотів багато про що дізнатися: про міміку, тембр голосу, про те, як цікаво доносити інформацію, з якого боку дивитися на певні речі, враховувати плюралізм думок, як об’єктивно, неупереджено та цікаво подавати інформацію. Протягом цих двох днів я мав змогу отримати відповіді саме на ті питання, які мене цікавили, та багато практикуватися. А ще формат воркшопу цікавий тим, що ти працюєш, спілкуєшся, ділишся досвідом, знайомишся з різними людьми».

Алевтина Гармаш, журналіст з м. Краматорська Донецької області, поділилася бажанням втілювати набуті навички в життя: «На цьому заході я отримала можливість навчитися створювати подкасти і працювати з аудіофайлами. Хотілося б у майбутньому створювати суспільно важливий контент, щоб люди знали, що відбувається на сході. У назві проекту є слова «Почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту», тож цей голос постраждалим треба дати. І це буде не голос жертви, а голос людей, які йдуть вперед і створюють суспільно корисні речі. Я сподіваюсь, що цей голос стане трохи гучнішим завдяки нашим спільним зусиллям».

Тренери звернули увагу на активність учасників та їхнє бажання навчатися, попри всі труднощі, з якими сьогодні доводиться зіштовхуватися журналісту. Андрій Бистров, редактор програми «Події дня» на телеканалі «Україна», викладач школи School of Media, зазначив, що перша проблема сучасних журналістів – це самоцензура. «Ми багато говоримо про цензуру взагалі. Вона може бути, а може й не бути – це залежить від ЗМІ. Журналіст – найперше громадянин. Він знаходиться в соціумі, розуміє процеси, які в ньому відбуваються, і це не може на нього не впливати. Він так чи інакше має свої переконання та прихильності. Не зважаючи на це, найголовніше для журналістів – працювати чесно, неупереджено, незаангажовано, зосередитися на правдивій інформації і не дозволяти стороннім чинникам заважати роботі», – підсумував Андрій Бистров.

Тренер Михайло Лейбович, випусковий редактор програми «Сніданок з 1+1», викладач школи School of Media, наостанок дав декілька цінних порад: «Найперше, як і в кожній справі, – потрібно знати ази. Для журналіста – це основні стандарти журналістики, які ми на цьому воркшопі розбирали. Це таблиця множення в професії. Друге – кожному журналісту обов’язково треба знайти свій стиль. Важливо вивчати здобутки колег, але вершин зможе досягти той, хто не буде копіювати інших, а знайде власний стиль. Шукайте саме свого слухача, читача, глядача. А ще пам’ятайте, що журналіста завжди супроводжує цензура. Однак, попри все, суть нашої роботи – у тому, щоб доносити суспільно важливу думку до аудиторії. Про це ніколи не треба забувати».

Спеціальний медіа-проект «Інформація для свідомих дій: почуй голос постраждалих внаслідок конфлікту на сході України» впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів та учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. 

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 2  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.