bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Що принесли нам Європейські Дні Добросусідства?
31.08.2009

29-30 серпня 2009р. на руслі річки Буг неподалік с.Кречів (Волинська область) та острова Крилів (Люблінське воєводство) відбулися Європейські Дні Добросусідства. Такі дні проводяться вже не вперше і покликані привернути увагу громадськості України та Європейського Союзу до стану кордону і до розвитку транскордонної співпраці різних структур культурного, соціального і економічного життя.

Спеціально до цієї події військові з Дембліна (Польща) спорудили міст, що поєднав два береги Бугу. На цьому мості зустрілися та міцно потисли руки польські та українські представники державної влади, органи місцевих самоврядувань, та громадських організацій, під час чого, у небо злетіли жовті, блакитні, білі та червоні кульки, які символічно позначали кольори українського та польського прапорів.

Після цього гості з Польщі завітали до України на Форум Транскордонної співпраці, де представниками обох народів було підписано Крилівьку Декларацію Добросусідства, перші рядки якої звучать так: «Стурбовані спільною долею наших народів, звертаємось з закликом до посилення українсько-польської співпраці, яка повинна сприяти побудові відкритого громадянського суспільства по обидві сторони кордону.» Під час Форуму Транскордонної співпраці учасники ( представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування, державної влади, міжнародних інституцій) обговорювали актуальний стан, труднощі та перспективи розвитку транскордонної співпраці, ділилися досвідом проведення успішних транскордонних проектів.

Особлива увага була звернена на питання реалізації ініціативи Східного Партнерства в Україні, а також на важливість створення нових пунктів перетину кордону та спрощення візового режиму для українців. Багато гостей Днів Добросусідства надіялися на те, що у цей день їм теж вдасться перетнути кордон, та погуляти польською землею, та їхні сподівання не справдилися, адже кордон змогли перетнути лише ті, хто мав шенген візи, або спеціальні перепустки з кодами.

Ще однією урочистою подією, яка відбулася вже на польській стороні, була Екуменічна Молитва за участю ієрархів та духовенства (греко-католиків, римо-католиків та православних). І, звичайно, не обійшлося без веселощів та концертів. Українські та польські етнічні гурти співали по обидва боки кордону народні пісні, відбувалися показові майстер-класи та ярмарки, а люди, що прийшли на свято, насолоджувалися тим, що кордон у цей день не розділяє, а зближує народи.

Європейські Дні Добросусідства відбулись за фінансової підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» та Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні. Через мистецтво, культуру, спільну молитву, транскордонний ярмарок та зустрічі молоді організатори прагнуть долучитися до творення європейського майбутнього України, практичного втілення в життя ідеї добросусідства, розвитку українсько-польської співпраці та євро інтеграції.

Контакти

Коментарі

Антон Крилець   5592 дні тому   #  

Якісь незрозумілі Дні Добросусідства. Полякам до нас можна, а нам до них Шенген давай..

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.