bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Рівненське КВУ ініціює вдосконалення Кодексу адміністративного судочинства України
31.08.2009

РОГО «Комітет виборців України» звернулась з листами до народних депутатів України, які представляють всі п’ять фракцій у Верховній Раді, з проханням винести на розгляд у парламенті розроблений фахівцями організації законопроект про вдосконалення Кодексу адміністративного судочинства.

За словами автора цього законопроекту, керівника центру права Рівненського КВУ Миколи Глотова, необхідно скасувати пункт 6 частини 3 статті 108 зазначеного Кодексу. Цим пунктом на сьогодні передбачено, що суд повертає позовну заяву особі, яка звернулась до суду за захистом власних прав, свобод чи інтересів у разі, якщо така справа не підсудна адміністративному суду, до якого її подано.

Для більшості українців, які не володіють правовими знаннями і не мають можливості скористатись послугами фахівців-юристів, складно самостійно визначити, до якого саме суду в конкретній ситуації потрібно звертатись. Адже, наприклад, на Рівненщині працюють міські, районні і міськрайонні суди як адміністративні по певних категоріях справ, Рівненський окружний адміністративний суд, а деякі справи мешканців області розглядає Окружний адміністративний суд міста Києва.

Тому часто люди звертаються із заявами до тих судів, не в компетенції яких розглядати їхні справи. Як результат, суди повертають позовні заяви. Громадяни ж, не розуміючи судових ухвал, часто вважають, що їм просто відмовлено в реалізації їхнього права на судовий захист і перестають відстоювати власні інтереси.

«Фактично існування вищевказаної норми створює умови для порушення закріпленого в статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод права громадян на справедливий і публічний розгляд їхніх справ незалежним і безстороннім судом, встановленого законом, – каже Микола Глотов. – Тому ми розробили законопроект, яким передбачили скасування п.6 ч.3 ст.108 КАС України з метою уникнення випадків порушення права на справедливий суд».

Також у розробленому організацією законопроекті запропоновано у зв’язку з цим внести доповнення до ч.1 ст.22 Кодексу адміністративного судочинства України, яке б передбачало, що в разі надходження до адміністративного суду позовної заяви по справі, не підсудної цьому суду, він передаватиме її самостійно до іншого адмінсуду, якому вона підсудна. Це сприятиме тому, що громадяни на практиці не опиняться в ролі футбольних м’ячів, і буде гарантією того, що люди реально і в передбачені строки зможуть захистити власні права та інтереси.

Тому в організації сподіваються, що народні обранці підтримають запропоновану ініціативу й описана вище проблема вже найближчим часом буде вирішена.

Для довідки:
За інформацією Державної судової адміністрації України, лише в 2008 році в порядку адміністративного судочинства у зв’язку з непідсудністю суду в цілому по Україні повернуто 27447 позовних заяв. А за перший квартал 2009 року в порядку адміністративного судочинства у зв’язку з непідсудністю суду в цілому по Україні повернуто вже 29050 заяв. 

Контакти

  • Святослав Дубов
  • Рівненська обласна громадська організація „Комітет виборців України”
  • [email protected]

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.