Літо – час для мандрів та активного відпочинку, а також для того, щоб побачити свою країну. В Україні безліч прекрасних місць та природних пам’яток, які ще не встигли стати туристичною «Меккою». Про цікаві туристичні місця України, що лише починають набирати популярність, читайте у матеріалі ГУРТа.
Буцький каньйон, Черкаська область
Селище Буки Черкаській області останнім часом приваблює дедалі більше допитливих відвідувачів. Тисячі років води місцевої річки Гірський Тікич точили граніти протерозойської ери, доки не утворили мальовничий каньйон із крутими схилами. Ця принада й зробить Буки помітним туристичним маршрутом на карті України.
Дуже цікаво, що навколо рівнинна місцевість, а посеред неї урвище грандіозних скель, спочатку висотою 10-15 м, далі вони досягають і 25. Гострі й високі скелі нависають над водою, створюючи унікальний і зовсім не характерний для Центральної України ландшафт, що нагадує пейзажі фіордів чи панорами карпатських гір.
Острів Інь-Янь, Дністровський каньйон
Одне з найдивовижніших місць на території Дністровського лиману - Острів Інь-Янь. Це два невеликих острівця на річці Дністер, що входять до Національного природного парку «Дністровський каньйон».
Назва говорить сама за себе - за формою острівці дуже схожі на китайський символ інь-янь. Кажуть, що тут мешкає справжня гармонія, яка надихає туристів і дає неймовірні сили. Таке чудо природи не може залишити байдужим і змушує знову й знову відвідувати цю місцевість.
Вилкове, Одеська область
Це мальовниче містечко на півдні Одеської області часто називають Перлиною Подунав’я та «українською Венецією». Стара його частина розташована на воді, тому у кожному будинку замість машини є човен - моторний або звичайний із веслами. У будь-яку точку міста можна дістатися човном, ним же перевозять вантажі, їздять на свої городи, розташовані на островах неподалік, і навіть везуть на пасовища корів.
Розташоване містечко якраз у тому місці, де Дунай впадає у Чорне море. Більшість населення займається рибальством та виноградарством, а ще вирощує полуницю.
Актовський каньйон, Миколаївська область
Скелі, розташовані в селі Актове, в народі кличуть «малим Кримом» за зовнішню схожість із Кримськими горами. Хтось порівнює Актовський каньйон зі знаменитим Гранд Каньйоном у Північній Америці - різниця тільки в масштабах. Унікальні природні умови Актовського каньйону впливають на утворення особливих екосистем, які є абсолютно не характерними для цієї місцевості. Наприклад, на обмеженій території Актовського каньйону виростає рідкісний гірський тюльпан.
Проїхавши трохи далі, можна натрапити на мальовничі та практично незвідані стежки. Долина річки Мертвовод, у якій розташований каньйон, також зберігає чимало стародавніх секретів: ходять легенди, що тут колись сплавляли вниз по річці своїх померлих скіфи.
Тараканівський форт, Рівненська область
Тараканівський форт, або Нова Дубенська фортеця – одне з найцікавіших місць Рівненської області. Сьогодні від фортеці залишилися лише руїни. Але вони щороку приваблюють все більше мандрівників. Назву форту дало село Тараканів, у якому він розташований.
Для любителів містичних місць форт обов'язковий для відвідування. Місцеві стверджують, що тут знаходиться надзвичайно сильний енергетичний центр. Розповідають також, що Тараканівський форт "облюбували" привиди. За два роки було зафіксовано 13 свідчень туристів, які стверджували, що господарі руїн з потойбічного світу супроводжували їх під час екскурсій.
Камінне село, Житомирська область
Урочище «Камінне Село» - унікальна пам’ятка геології. Сюди приїжджають шанувальники екотуризму, любителі незвичайних локацій для фотографування або охочі послухати міфи та легенди, яких у мешканців навколишніх місць знайдеться предостатньо.
Лісова ділянка всіяна кам’яними валунами різного розміру. Походження їх досі залишається невідомим - або це залишки давнього льодовика, або ж на цьому місці були гори. Камені розташовані в різних місцях, що говорить про можливе пересування їх нашими предками з місця на місце. Як це здійснювалося, теж поки невідомо, оскільки самі камені надзвичайно важкі.
Заліщики, Тернопільська область
Містечко Заліщики лежить у долині на лівому березі Дністра в південно-західному Поділлі, немов би на півострові. Протилежний буковинський берег Дністра, що оточує Заліщики з трьох сторін, а зокрема з півдня і сходу, підноситься над рікою 70-120 метрів високою і стрімкою стіною. Саме з цієї сторони відкривається запаморочливий вид на все місто та на Дністрову меандру.
Крім Заліщиків, подібних місць лише два в світі: підкова Мармурового каньйону в США та Мозель у Франції. А ще це єдине місце в західних областях України з м'яким кліматом, тому колись тут був європейський курорт, який у 1961 році знищила повінь. Після цього курорт більше не відновлювали. Через свій особливий клімат тут усе дозріває на два тижні раніше.
Совиний Яр, Хмельницька область
Цей заказник є одним із найкрасивіших та найбагатших на рослинне і тваринне розмаїття. За круті горбисті схили жителі прилеглих сіл називають його також «Маленькою Швейцарією».
Назва заказника походить від назви урочища, в якому колись водилося багато сов. Він розташований за 30 км від міста Кам'янець-Подільський, між селами Вихватнівці та Крушанівка. Заповідна територія Совиного Яру тягнеться вузькою смугою з півночі на південь по каньйоноподібних схилах долини річки Студениці (ліва притока Дністра). Мальовнича річкова заплава в Совиному Яру недалеко від Кам’янця-Подільського є одним з наймальовничіших місць нашої країни.
Печера Молочний камінь, Закарпатська область
Оповита таємницями древня печера Молочний Камінь нині входить до складу Карпатського біосферного заповідника. Її загальна довжина сягає понад 92 метри. Печера розташована в Тячівському районі, на північ від села Велика Уголька, на природоохоронній території Угольсько-Широколужанського заповідного масиву.
Знахідки епохи палеоліту, виявлені тут, археологи датують 26-25 тис. р. до н.е. Тут виявили сліди вогнищ, кістки ведмедя, поодинокі крем’яні знаряддя. Є у печері й декілька цікавих сталактитів, котрі ще встигли пошкодити туристи.
Озеро Бребенескул, Закарпатська область
У глибокій улоговині під вершинами Гутин Томнатик та Бребенескул, на висоті 1 801 м. над рівнем моря лежить найвисокогірніше озеро України. Бребенескул туристи відвідують часто: манять краєвиди і можливість “відмітитись” на найвисокогірнішому озері України. Через особливості клімату та рельєфу навіть у травні біля озера може лежати сніг.
Глибина Бребенескула подекуди сягає 2.8 метрів (що дозволяє зануритись у його води), проте низька температура води змусить швидко вилізти геть - сушитися на сонці. Цікаво, що з Бребенескула витікає річка з такою самою назвою. Довкола озера - найчистіше гірське повітря та дивовижна карпатська природа, де на зелених вершинах квітнуть азалії та крокуси.
Підготувала Катерина Буряк
Коментарі