21 липня у Сумській обласній державній адміністрації проведено засідання координаційної ради проекту ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду".
Участь у заході взяли голова облдержадміністрації Микола Лаврик, голова облради Володимир ТОКАР, керівники районів, де реалізується проект, та менеджери спільного проекту ЄС-ПРООН в Україні – Джейсінгх САХ та Югеш ПРАДХАНАНГ.
У Сумській області проект "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" здійснюється в семи пілотних районах - Липоводолинському, Краснопільському, Тростянецькому. Великописарівському, Охтирському, Буринському та Середино-Будському.
На сьогодні підписано 8 грантових угод на фінансування проектів у сільських громадах, 6 громад з Краснопільського, Липоводолинського та Охтирського районів вже отримали перші транші для реалізації власних ініціатив. 14 мікропроектних пропозицій оцінено та затверджено в центральному офісі проекту. Як відзначив Микола Лаврик, обласна влада дотримається домовленостей щодо співфінансування проектів. Він також закликав керівників районів стовідсотково виконати свої зобов’язання щодо співпраці.
Угоду про співпрацю між Обласною державною адміністрацією та Програмою розвитку ООН (ПРООН) було підписано 20 лютого 2008 року. Після підготовчого періоду в червні 2008 року в області розпочав роботу Проект "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", що фінансується Європейським Союзом та ПРООН. Загалом, за умовами Проекту, в області на конкурсних засадах було відібрано 40 пілотних громад, кожна з яких отримає до 10 тисяч доларів на умовах співфінансування: 50% – ПРООН; 5% - безпосередньо сама громада (тобто, це власні кошти людей) і 45% складає внесок місцевих бюджетів (від сільського до обласного). Також до співфінансування громади намагаються залучати місцевих сільгоспвиробників, орендарів та сільських підприємців. Оскільки частка ПРООН є обмеженою сумою в 10 тисяч доларів, як правило, загальна сума мікропроектів громад складає 150 – 160 тисяч гривень. Але деякі проекти за рахунок більшого внеску людей або бюджету значно перевищують цю суму. За умовами співпраці з ПРООН всі 40 громад мають завершити роботи до кінця 2010 року.
Довідково
Затверджені мікропроекти:
Краснопільський район
Липоводолинський район
Охтирський район
Тростянецький район
Буринський район
Середино-Будський район
На разі розглядається для затвердження ще одна мікропроектна пропозиція - будівництво водонапірної башти в межах існуючого водогону у с.Яблучне Великописарівського району.
Коментарі