bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Профспілковий рух у небезпеці
11.06.2009

11 червня 2009 року Верховна Рада України планує розглянути у другому читанні та в цілому законопроект № 1440 «Про соціальний діалог в Україні» авторства народних депутатів В.Г.Хари, Я.М.Стояна та О.М.Сухого.

При підготовці законопроекту до другого читання до його тексту була внесена правка за авторством народного депутата М.М. Папієва, яка передбачає включення у закон чотирьох нових статей (а саме статті 5-8), які становлять серйозну загрозу свободі профспілок в Україні.

Зокрема, статтею 6 законопроекту передбачено, що репрезентативними на національному рівні є такі об’єднання профспілок (федерації, конфедерації тощо), які відповідають критеріям репрезентативності, зокрема «мають у своєму складі не менш, як три всеукраїнські профспілки, утворені за галузевою ознакою та мають досвід роботи не менше ніж двох років».

Критерій репрезентативності щодо досвіду роботи профспілок на всіх рівнях порушує чинне законодавство України, зокрема Конституцію та Закон України «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності», а також базові Конвенції МОП № 87 та 98. Для країни, де профспілковий рух все ще перебуває в процесі трансформації та нові профспілки створюються щороку, такі критерії репрезентативності є абсолютно неприпустимими, оскільки вони призведуть до значного розриву між реальною та формальною репрезентативністю.

Даним законопроектом також утворюється адміністративний орган «дозвільного» типу, який буде проводити оцінку відповідності критеріям репрезентативності та її підтвердження.

Згідно статті 8 законопроекту таким органом є Національна служба посередництва і примирення. Національна служба посередництва і примирення на всіх її рівнях - національному, галузевому і територіальному буде оцінювати профспілкові організації на їх відповідність критеріям репрезентативності та підтверджувати або ні репрезентативність профспілкових організацій та вестиме їх реєстр.

Така норма законопроекту може призвести до адміністративного регулювання діяльності профспілок в Україні, що суперечить нормам Конвенцій МОП № 87 та 98, Конституції України та чинному законодавству.

Ми стурбовані тим, що профспілки позбавляють права вільно та незалежно визначати свою структуру та сферу діяльності. Ми вважаємо, що особливо в умовах глобальної економічної кризи це може призвести до того, що профспілковий рух буде позбавлений можливості вільно існувати й розвиватись, а також діяти як відповідальний соціальний партнер роботодавців й органів влади.

Конфедерація Вільних профспілок України звертає увагу на недопустимості прийняття законопроекту «Про соціальний діалог в Україні» в існуючій редакції, оскільки в такій редакції він буде загрожувати діяльності профспілок та їх об’єднань, призведе до дискримінації незалежних профспілок та профспілкових об’єднань в Україні та монополізації представництва профспілкового руху одним об’єднанням - Федерацією профспілок України, яка реально на практиці не надає належного захисту людині найманої праці.

Від імені членів Президії КВПУ,
Голова Конфедерації
Вільних профспілок України Волинець М.Я.

Контакти

  • Волинець М.Я.
  • Голова Конфедерації Вільних профспілок України
  • Конфедерація Вільних профспілок України
  • [email protected]
  • (044) 287-33-38
  • 287-64-57
  • (044) 287-72-83

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.