У п’ятницю, 5 червня, у будинку Мінтрансзв’язку пройшло заключне засідання, присвячене закриттю проекту за програмою ЄС Twinning «Гармонізація законодавчих норм та стандартів України з законодавчими нормами та стандартами ЄС у сфері цивільної авіації».
Участь у закритті такого масштабного та важливого для України проекту взяли Міністр транспорту та зв’язку України Йосип Вінський, заступник Міністра транспорту та зв’язку України – голова Державіаадміністрації Олександр Давидов, керівник проекту від України, заступник голови Державіаадміністрації Дмитро Бабейчук, керівник проекту від Франції Анрі-Жорж Бодрі, керівник проекту від Польщі Збігнев Ян Мачка, постійний радник проекту Сільван Ладьесс, представники проекту „Впровадження інструменту Twinning в Україні”, представники Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу та ін.
Під час офіційної частини засідання усіх присутніх із закінченням проекту Twinning «Гармонізація законодавчих норм та стандартів України з законодавчими нормами та стандартами ЄС у сфері цивільної авіації» привітали Міністр транспорту та зв’язку України Йосип Вінський, керівник відділу програм співпраці Представництва Єврокомісії в Україні Хайнс Рейн, Посол Франції в Україні Жак Фор, Голова економічного відділу посольства Польщі в Україні Павєл Гєбські, Перший радник посольства Польщі в Україні Вальдемар Пирел, начальник Головного управління державної служби України Тимофій Мотренко та представники Єврокомісії в Україні, представники проекту „Впровадження інструменту Twinning в Україні”, представники Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.
Показовим є той факт, що Україна стала першою серед країн СНД, для якої став доступним основний механізм трансформації і адаптації до вимог Європейського Союзу систем державного управління країн-кандидатів ЄС – Twinning.
Проект Twinning «Гармонізація законодавчих норм та стандартів України з законодавчими нормами та стандартами ЄС у сфері цивільної авіації» з надання технічної допомоги розпочався у вересні 2007 року. Реалізація проекту тривала 21 місяць.
Учасниками проекту були: Міністерство екології, стратегічного розвитку та планування Франції, Дирекція Цивільної Авіації та Молодший партнер проекту Авіаційні власті Польщі. Від української сторони – Державна авіаційна адміністрація Міністерства транспорту та зв’язку України. Донором проекту є Європейський Союз, який представляє Делегація Європейської Комісії в Україні.
Основна мета проекту Twinning, до якої крок за кроком наближалися учасники протягом його реалізації, – сприяти впровадженню, адаптації норм законодавства та стандартів ЄС в авіаційній галузі України.
Адже інституційний Twinning був визначений, як найбільш прийнятний спосіб надання технічної допомоги з метою удосконалення організації структури Державіаадміністрації.
Протягом періоду реалізації проекту Twinning в авіаційній галузі було проведено низку заходів. А саме:
Результати реалізації проекту Twinning «Гармонізація законодавчих норм та стандартів України з законодавчими нормами та стандартами ЄС у сфері цивільної авіації» є винятково позитивними.
Українські експерти, представники Державіаадміністрації навчалися та проходили стажування в Україні, Франції та Польщі, що дозволили посилити співпрацю між країнами та перейняти європейський досвід. Представники авіаційної галузі брали участь у навчанні українських інспекторів. Державіаадміністрація, за допомогою експертів з Франції та Польщі, розробила інструменти (процедури, керівництва, чек-листи, технічна документація і т.ін.), необхідні для виконання проекту.
Так, фахівці Державіаадміністрації розробили детальний план дій щодо імплементації європейських правил з безпеки польотів. Цей план включає графік імплементації, а також опис перехідного періоду та перехідні положення, підготовлені після консультацій з представниками авіаційної галузі. Детальний план дій додатково включає контрольні критерії, які дозволять слідкувати за його впровадженням.
Довідка
Згідно з ініціативою Уряду України в рамках програми, фінансованої ЄС, Міністерствами транспорту України та Франції було розпочато проект «Гармонізація норм законодавства та стандартів України з нормами законодавства та стандартів ЄС в галузі цивільної авіації».
Головною метою проекту, отриманий грант на виконання якого складає близько одного мільйона Євро, є прийняття та імплементація Спільних Авіаційних Правил (Joint Aviation Requirements (JARs). Цей проект також націлений на підготовку до повної інтеграції Європейського законодавства в галузі цивільної авіації України.
Проект проводився у відповідності до узгодженої програми, включаючи декілька фаз реалізації. Протягом перших місяців експерти з країн-партнерів ЄС оцінили ситуацію в галузі цивільної авіації України. Потім, базуючись на результатах проведеної оцінки, експерти Державіаадміністрації та експерти країн партнерів ЄС працювали над вдосконаленнями, яки мають бути внесені до системи, для забезпечення відповідності європейським стандартам та підготовки до повної імплементації Європейського законодавства.
Коментарі