Останні зауваження та пропозиції до проекту Закону “Про благодійництво та благодійні організації” ще можуть внести зацікавлені сторони. Про це повідомили під час тематичної зустрічі членів Українського форуму благодійників, яка відбулася 28 квітня 2009 року в м. Києві.
Члени Українського форуму благодійників позитивно оцінюють розроблений проект Закону “Про благодійництво та благодійні організації”, який передбачає спрощення, професіоналізацію та введення інновацій у здійсненні благодійної діяльності в Україні.
УФБ й надалі популяризуватиме розроблений документ серед української громадськості. Для цього найближчим часом ключові благодійники публічно підпишуть меморандум на підтримку законопроекту, а всі зацікавлені організації зможуть долучитися до підписання в електронному режимі. Законопроект буде розміщений на окремій веб-сторінці із засобами для обговорення.
Також у відкритому доступі будуть аналітичні матеріали, які розкриватимуть сутність запропонованих змін. Планується також проведення зустрічей із громадськими активістами в регіонах для презентації даної ініціативи, а також відбудеться пошук можливостей експертного обговорення законопроекту в прямому ефірі.
Учасники дискусії запропонували ввести в законопроект терміни “благодійництво” та “благодійна діяльність”; розширити перелік напрямків благодійної діяльності відповідно до наявної в Україні практики, а також розширити поняття конфлікту інтересів у благодійній діяльності.
Присутні на зустрічі донори, які підтримали дану ініціативу, зокрема Фонд “Східна Європа” та Фонд Ріната Ахметова “Розвиток України” зазначили, що процес розробки законопроекту став найбільш прозорим та публічним у порівнянні з попереднім досвідом розробки законопроектів громадськими організаціями в Україні. Результати роботи робочої групи повністю задовольнили очікування донорів.
У цьому контексті всі учасники погодилися, що в листах-претензіях до робочої групи, які від свого імені розповсюджує член Правління УФБ та керівник Донецького міського благодійного фонду «Доброта» Яків Рогалін, немає реалістичного бачення проблем законопроектування у сфері благодійництва і стану відкритості самого процесу розробки законопроекту. Учасники визнали неетичною форму висловлення претензій пана Рогаліна, оскільки замість допомоги це вносить елемент розбрату у консолідований процес законопроектування.
Зауваження та пропозиції до останньої версії законопроекту слід надсилати Максимові Лацибі (УНЦПД) на ел.адресу [email protected].
У зустрічі взяли участь представники організацій-членів УФБ, зокрема: Євген Бистрицький, МБФ “Відродження”; Роман Шутов, Благодійний фонд “ТЦК”; Юрій Піскалюк, Фонд “Східна Європа”; Маркіян Білинський,Фундація “Україна-США”; Сергій Летенко, Благодійний фонд “Дитячий світ”; Стенлі Левін, Центр «Америкен Джуіш Джойнт Дистриб’юшн Коміні Інк.», а також представники робочої групи, які працювали над законопроектом: Максим Лациба, Олександр Вінніков та Олексій Каменчук, разом зі Світланою Панюшкіною, співробітницею Фонду Ріната Ахметова “Розвиток України”, який серед інших благодійників фінансово підтримав ініціативу.
У прикріплених файлах:
Коментарі
Підтримую "лацибізацію" (в хорошому розумінні) ...
Максим - це позитіфф громадянського суспільства, локомотив якісних і прогресивних змін!
А ще Максим дуже привабливий і перспективний лідер! Він вносить елемент позитивного гламуру і жвавості у традиційно нудні зустрічі аристократичних київських гошників.
питання: для чого "розвивати" благодійництво в країні, де воно вже досягло таких чи то вершин, чи то глибин? :) http://podrobnosti.ua/podrobnosti/2011/09/01/789004.html