Ресурсний центр ГУРТ побував на п'ятому Фестивалі неформальної освіти, що відбувся 5-6 грудня у Мінську (Білорусь).
Організаторами заходу виступили: Асоціація додаткової освіти і просвіти, Білорусько-німецьке спільне підприємство «Мінський міжнародний освітній центр імені Йоханнеса Рау» та Представництво зареєстрованого товариства «Deutscher Volkshochschul-Verband eV» (Федеративна Республіка Німеччина) в Республіці Білорусь.
У Фестивалі взяли участь понад 250 осіб із Білорусі, Німеччини, Швейцарії, України, Ізраїлю, Грузії, Киргизької Республіки, Латвії, Молдови та Узбекистану, які представили близько 60 громадських, комерційних і державних освітніх та просвітницьких організацій та установ.
У перший день Фестивалю відбулася панельна дискусія «Неформальна освіта для користі суспільства: ключові тенденції та перспективи розвитку». Учасники фестивалю презентували свою діяльність біля стендів, де можна було поцікавитися досвідом різних організацій та придбати їхні напрацювання.
Працівники Ресурсного центру ГУРТ презентують діяльність організації
5 грудня також пройшли тематичні секції, присвячені актуальним питанням розвитку неформальної освіти, зокрема, культурі пам'яті в неформальній освіті, внеску НФО в сталий розвиток, взаємодії провайдерів неформальної освіти та ЗМІ, стандартам програм НФО тощо.
На учасників чекав сюрприз: вистава-документ «Без назви» в межах секції «Культура пам’яті в неформальній освіти».
Другий фестивальний день пройшов інтерактивніше. Учасники
Тренінг-менеджер Ресурного центру ГУРТ Тетяна Оселедько представила діяльність організації у форматі презентації.
Андрій Полупанов , майстер-клас по кінотренінгах. Культурно-інформаційний заклад «Майстерня соціального кіно»
Надія Кареліна, «Самвидав: крок вперед, два кроки назад?», Білоруський державний економічний університет
Протягом двох фестивальних днів діяла виставка організацій і навчальних програм неформальної освіти, яка стала доступною для всіх відвідувачів Фестивалю.
Завершився дводенний форум підбиттям підсумків та нагородженням переможців конкурсу на кращу подію в області неформальної освіти в Білорусі.
Своїми враженнями про фестиваль з ГУРТом поділилися учасники з Молдови та Білорусі.
Олена Росошенко, директор NGO Pro Business Nord, Молдова: «Дуже насичена і динамічна програма Фестивалю, під час якого представили кращі досягнення в галузі міжнародної неформальної освіти. Також нам надали можливість живого спілкування, що сприяло встановленню контактів, намірів і перспектив співпраці з низкою білоруських та українських організацій. Додому привезли велику кількість необхідної та корисної інформації, методичної літератури, брошур, посібників в друкованому та електронному вигляді, фотоматеріали».
Дар’я Васюра, Європейський колледж Liberal Arts в Білорусії, Білорусь: «Участь у Фестивалі дала можливість познайомитися з іншими неформальними освітніми ініціативами та їхніми представниками не тільки з Білорусії, а й із інших країн. Також ми змогли представити свій проект іншим фахівцям у цій сфері і зрозуміли, наскільки широкий спектр напрямків, що можна об'єднати під загальним формулюванням «неформальна освіта». У майбутньому хотілося б налагодити співпрацю з деякими з цих освітніх ініціатив. Вразила кількість учасників фестивалю та тематичне розмаїття представлених проектів».
Ольга Шишло, спеціаліст з комунікацій ГО «Білоруська асоціація соціальних працівників»: «Фестиваль неформальної освіти - майданчик, який постійно дивує, дає нові знання, знайомства, стимул розвиватися і йти далі. Протягом двох днів нам вдалося укласти домовленості про подальшу співпрацю відразу з декількома організаціями. Так, найближчим часом у проекті Асоціації - «Університет третього віку» - відкриється відділення екології та здорового способу життя, знайшовся і волонтер-викладач італійської мови. База розсилки нашого інформаційного вісника поповнилася на 30 адрес, а з січня фахівці організації приступають до навчання на курсі «Як створити ефективну прес-службу». Було приємно познайомитися з колегами з Ресурсного центру ГУРТ. Регулярно читаємо вашу розсилку. Масштаб та ідеї ГУРТа вражають. Нам є чому у вас повчитися.
З підсумками конкурсу, а також іншими матеріалами і фотографіями можна
Коментарі
Приємно усвідомлювати, що зв'язок України та Білорусії декларується не лише на словах, але й на справах. До того ж, дійсно, варто співпрацювати разом аби розуміти вектор подальшого розвитку, особливо в сфері навчання. Оскільки молодь - це один із основних активів, які варто розвивати, оскільки світ невпинно змінюється і це відбувається скрізь. Круто, що існують такі організації як "ГУРТ", які виступають каталізатором створення спільного простору для розвитку!
Постійно слідкую за новинами "ГУРТУ". Хотіла б зазначити, що існування саме таких організацій, особливо сьогодні, є надзвичайно важливим для розвиттку соціально-відповідального суспільства.
Такі події дуже корисні з огляду побудови партнерств між громадськими організаціями, що є запорукою подальшого успіху, тим паче на міжнародному рівні. Потрібно, щоб побільше таких фестивалів відбувалось в Україні.