27 серпня 2014 року у Клубі Кабінету Міністрів відбулася церемонія нагородження переможців Національного конкурсу "Волонтер року 2013".
Протягом останнього року в Україні активізувалися процеси становлення громадянського суспільства. Волонтерський рух вийшов на принципово новий, потужний рівень.
Організатори Національного конкурсу «Волонтер року-2013», незважаючи на нинішні події, вирішили залишити структуру номінацій сталою, аналогічною до попередніх років. На те є кілька причин, і головна з них – підтримати волонтерство на первинному, місцевому рівні. Стимулювати дії тих небайдужих людей, чиї старання покликані зробити кращим життя місцевих громад та продемонструвати, наскільки важливою є ініціатива, яка йде «знизу», і навколо якої гуртується суспільство.
Таким чином, у шести номінаціях (Соціальний захист населення, Охорона навколишнього середовища, Освіта та виховання, Мистецтво та культура, Охорона здоров’я та здоровий спосіб життя, Захист прав людини та представлення інтересів громадян) було визначено переможців та лауреатів, чиї «історії успіху» найвище оцінила експертна комісія.
«Існує теза, що рушійною силою будь-яких змін є 3-5% громадян, які є активними, самостійно ставлять перед собою глобальні задачі і беруть на себе відповідальність за долі інших. Приємно тиснути руку таким людям, дякувати за їхні справи. Сподіваюся, що їхній приклад надихатиме інших і стимулюватиме тих, хто ще сумнівається, чи варто вкладати зусилля у волонтерство. Варто! Необхідно! А нагорода – вона завжди знайде свого власника, чи це буде конкурс, аналогічний сьогоднішньому, чи вдячність від тих, хто живе поряд,» - відзначила керівник проекту «Волонтер року-2013» Тетяна Гончарук.
Безумовно, важливим фактором визнання внеску волонтерів є той факт, що нагороди їм вручала заступник міністра Кабінету Міністрів Надія Любомирівна Синиця.
«Волонтерство - це не просто допомога однієї людини іншій, це ознака цивілізованого суспільства. Я дякую учасникам конкурсу за те, що вони небайдужі до проблем суспільства. В більшості демократичних країн люди є активними, а отже волонтерство - добре розвинене. Поштовхом до сплеску волонтерського руху стали події, які відбулися під час «революції гідності» наприкінці минулого року і те, що відбувається зараз на Сході країни. Волонтерські організації активно допомагають з розміщенням і харчуванням біженцям, які полишають той регіон. Тому урядом проводиться робота зі створення координаційного центру, гарячої телефонної лінії задля оперативної співпраці з волонтерами. Сьогодні уряд співпрацює з більш ніж 80 волонтерськими організаціями і ми розуміємо, що надалі цей рух потребуватиме державної підтримки. Організатори конкурсу «Волонтер року-2013» роблять великий внесок в популяризацію цього руху серед громадян. Надзвичайно важливим є також заохочення активістів»
З вітальним словом звернувся директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Гуідо Бельтрані
«Тема волонтерства дуже близька моєму світосприйняттю, бо свою кар’єру я почав з волонтерського проекту в сфері екології. Швейцарія виражає підтримку цього проекту через низку причин. Перш за все, тому, що ми бачимо, яку велику роль волонтери відіграють у тих проектах, в які інвестує Швецарія. Волонтери відіграють важливу роль і без них не вдалося би вибудувати соціальну єдність в моїй країні. Так само і в Україні є велика кількість людей, які готові діяти безкорисно і допопомогти суспільству».
Окрему відзнаку підготував партнер конкурсу, компанія «Кока-Кола Україна», яка відзначила особливий проект у галузі охорони довкілля. Олеся Жулинська, зокрема, зазначає: «В основі волонтерства лежить віра в те, що разом ми можемо змінити світ. І це те, що об’єднує волонтерські програми і Компанію Кока-Кола, адже частина нашої корпоративної філософії – це змінювати життя на краще у громадах, де ми працюємо і живемо. А стале використання природних ресурсів і дбайливе ставлення до довкілля – це основа кращого майбутнього кожного з нас».
«Щоб взяти участь в нинішній церемонії, дехто з учасників добирався зі Сходу України. - зауважила Олеся, - Сьогодні тут зібралися всі частини «золотого трикутника»: держава, бізнес та представники громадянського суспільства. Ще два роки тому ми говорили, що держава втрачає свою єдину функцію вирішення проблем суспільства, бо ці обов’язки все більше беруть на себе громадські організації та бізнес. Тільки коли всі три частини цього трикутника поєднуються, тільки тоді можливий правильний розвиток держави. Дуже приємно, що останні події дуже швидко змінюють цей баланс і все більше людей усвідомлюють, що не лише держава відповідальна за наше майбутнє, а й відповідає за нього бізнес і кожен з нас. І волонтерство - це якраз один із способів відповідальності по відношенню до своєї країни, до своєї нації, до свого народу. Сподіваюся, що наступного року ми побачимо ще більше переможців. Можливо варто, щоб люди, друзі подавали заявки від імені інших волонтерів, тому що багато з них мають надмірну скромність і не прагнуть публічно показувати свої досягнення».
Переможцями та лауреатами Національного конкурсу
«Волонтер року-2013» стали:
У номінації «Сфера захисту прав людини та представлення інтересів громадян»
1. Дмитро Таран - м. Полтава
2. Рустам Ахметов – м. Запоріжжя
3. Тетяна Герасимчук – м. Житомир
У номінації «Сфера освіти та виховання»
1. Тамара Желобицька - село Циблі, Київська область
2. Юлія Шпилевська – м. Чернігів
3. Валерій Слободянюк – м. Щолкіне, Атономна Республіа Крим
У номінації «Сфера соціального захисту населення»
1. Юрій Глущук - м.Вінниця
2. Надія Лозбень – м. Чернігів
3. Людмила Афанасьєва – м. Ірпінь, Київська область
У номінації «Сфера мистецтва та культури»
1. Віра Аннусова – м. Біловодськ, Луганська область
2. Михайло Ломоносов – м. Ніжин, Чернігівська область
3. Оксана Сивенко – м. Чернігів
У номінації «Охорона здоров’я та здорового способу життя»
1. Олена Кузнецова – м. Н.Каховка, Херсонська область
2. Анатолій Кноль – м. Чортків, Тернопільська область
3. Тетяна Французова – м. Київ
У номінації «Охорони навколишнього середовища»
1. Євген Якунін (додатково - спеціальний приз від Coca-Сola) – м. Луганськ,
2. Андрій Іваницький – м. Хмельницький
3. Юрій Пивоваренко – м. Київ
Євген Якунін - переможець конкурсу у номінації «Охорона навколишнього середовища»
Віра Аннусова - переможниця конкурсу у номінації «Сфера мистецтва та культури»
Дмитро Таран - переможець конкурсу у номінації «Сфера захисту прав людини та представлення інтересів громадян»
Тамара Желобицька - переможниця конкурсу у номінації «Сфера освіти та виховання»
Олена Кузнецова - переможниця конкурсу у номінації«Охорона здоров’я та здорового способу життя»
Церемонію нагородження Ви можете переглянути за посиланням
Учасники конкурсу, котрі не стали лауреатами, проте їхній внесок у волонтерство є значним.
Захід відбудеться завдяки підтримці Швейцарського бюро співробітництва в Україні, Уряду Королівства Швеції, Міністерства соціальної політики України, Ресурсного центру ГУРТ, Кока-Кола Україна та Секретаріату Кабінету Міністрів України.
Коментарі