Бенгт Олоф Йохансон, експерт з розвитку технології навчальних гуртків у Швеції та координатор проекту "Громадянська просвіта для успішної громади", який впроваджував ГУРТ протягом 2012-2014 років, ділиться своїми думками про те, які кроки мають робити лідери організацій громадянського суспільства та громад України в нинішній ситуації.
На думку експерта, сьогодні перед українськими громадськими організаціями стоять чіткі завдання: контролювати роботу політиків, боротися з корупцією і створювати план подальшого розвитку країни.
"Після подій, які відбулись в Україні, важливо, щоб багато незалежних організацій цікавилися тим, як працюють політики. Треба, щоб вони працювали прозоро і вміло. Боротьба з корупцією має стати пріоритетом для більшості організацій України. Громадські організації мають об'єднуватись, домовлятись і працювати над планом: що і як далі робити. Це було б ефективно і дієво. Чесні політики, боротьба з корупцією і гарні умови життя для людей - ось важливі питання для майбутнього України", - розповідає пан Йохансон.
Більше про діяльність Бенгта Олофа Йохансона, а також поради щодо дій громадських організацій дивіться у відео:
Відео: Олександр Кульчицький
Спілкувалась: Ярина Почтаренко
Коментарі
Загалом - це так, що ж стосується України, то не зовсім так, бо навіть польський варіант боротьби з корупцією в Україні не діятиме.
Українська корупція не має, ні сорому, ні страху перед Богом. А вже страх перед законом, то їй смішно.
Підхід має бути особливий, незалежний від людини.
Також необхідне пряме державне фінансування ГО та ЗМІ ГО, які борються з корупцією.
Втім, за умови фінансування антикорупційних ГО з державного бюджету, ці ГО стають так само залежними від структур, які їм безпосередньо виділяють кошти. І дуже легко може виникати конфлікт інтересів