У рамках місяця волонтерства, ГУРТ у соціальних мережах провів опитування серед своїх прихильників: "Скільки годин на тиждень Ви волонтеруєте?".
Ми одержали 122 відповіді, із яких - 40% - не волонтерують взагалі (найбільша кількість відповідей); 22% - волонтерують 1- 2 години; більше 10 годин - волонтерують 17,2%. Майже 14% людей волонтерують від 2 до 5 годин на тиждень. А також 6,6 % опитаних волонтерують протягом 5 - 10 годин.
Ми розпитали у різних людей, скільки саме вони волонтерують і чому, а також поцікавилися у тих, хто не займається волонтерською діяльністю: які саме за цим стоять причини?
КОМЕНТАРІ:
Євген Гердик, студент:
- Я не можу сказати точно, чому я поки не волонтерую. Можливо, не приділяв цьому уваги раніше, тому що вважав, що це не престижно і не цікаво.
Волонтерство - це добровільна справа та вибір кожної людини, тому змушувати когось займатись цією справою - неправильно. Якщо людині це подобається, вона буде займатися цією справою. Але, я думаю, для того, щоб це сподобалося потрібно спробувати цим зайнятись. Та більшість людей так і не пробували волонтерувати, тому і не можуть дати відповідь чи подобається їм такий вид суспільно-громадської діяльності.
Волонтерство - це звична справа в Європі та США, там навіть важко знайти людину, яка б ніколи не займалась цим. Роботодавці звертають увагу на тих людей, які займались волонтерством та дають таким людям перевагу під час співбесіди.
У нашій країні питанням волонтерства поки не дуже цікавиться держава та й кожна людина зокрема. Але я думаю, з часом ситуація зміниться на краще.
Василь Шиманський, студент географічного факультету:
- Я волонтерую уже довгий час, дописуючи до Вікіпедії, і на це є кілька причин. У старших класах і в університеті мені доводилось часто шукати інформацію в мережі. І тут виникла проблема: нема по всім потрібним темам інформації. Особливо українською мовою. Я - україномовний і, попри достатні знання російської, мені комфортніше використовувати україномовні джерела. Тим паче, як на мене, безглуздо шукати інформацію іншими мовами, коли ці теми у нашій науці висвітлені мають бути на високому рівні.
Найбільш доступним ресурсом була Вікіпедія, якої певний час мені абсолютно було достатньо, але, оскільки це волонтерський проект, то часто я помічав помилки, неточності, застарілу інформацією у матеріалах.
Так я взявся волонтерувати. Першим етапом моєї роботи були незначні виправлення, пізніше я перекладав статті з російської, англійської, білоруської, польської Вікіпедії. Та, з часом, прийшло усвідомлення, що я маю змогу написати самодостатню статтю, використовуючи кілька джерел, і ця інформація насправді комусь може знадобитися (адже є інструмент визначення відвідуваності статей).
Тим паче, з Вікіпедії легко починати свій науковий пошук. Займався цією справою я повсякчас, бо крім того, що писав - я багато читав, отримував інформацію з різних галузей знань. Я міг цілий день просидіти, пишучи, доповнюючи, виправляючи.
Зараз у мене не так багато вільного часу, але я все ще витрачаю 2-3 години на день, аби щось доповнити або виправити. Найчастіше це теми, які пов'язані з краєзнавством, кінематографом, історією та спортом. Інколи це теми політики.
Мені приємно ділитися своїми пошуками з іншими.
Ольга Гапченко, перекладач:
Юлія Савун, журналістка:
- Волонтерство на Майдані - це те, що для мене запам'ятається надовго. Назавжди!
Я була волонтеркою на кухні. Залишила всі свої справи, роботу і поїхала волонтерувати. Тепер маю багато роботи, але не шкодую зовсім!
Спочатку я прийшла, побачила інформацію про те, що потрібні дівчата на кухню, щоб готувати їсти. Так я почала волонтерувати - прийшла 2-го грудня і з того часу працювала два тижні. Перший тиждень повністю присвятила кухні. Працювала щодня з 10 ранку до 12-ої ночі. Робила каву та чай, а також канапки нашим майданівцям. Атмосфера на кухні була неймовірна. Щогодини співали гімн та українські пісні.
Волонтерів було доволі багато. За цей час встигли знайти нових друзів та просто поспілкуватися з цікавими людьми.
Навіщо я волонтерую? Бо не можу дивитися на все це спокійно. Я захотіла стати частиною великого Майдану і, за допомогою волонтерства, стала. Тому, я рада, що хоча б чимось була корисна.
Якщо рахувати, то за тиждень в середньому виходить 3-5 годин.
Що мене спонукає? Інтерес, цінності, відчуття реального ефекту від волонтерства.
Волонтерство дає розвиток та знання, а час - це лише пріорітет, якщо його не ставити, часу ніколи не вистачатиме.
Олексій Ключник у коментарі, як відповідь на опитування в соціальній мережі написав:
Надія Лях, у коментарі в соціальній мережі відзначила:
А скільки часу на тиждень ви присвячуєте волонтерській роботі? Що мотивує вас до цього? Чи волонтеруєте ви взагалі? Висловлюйте свої думки, коментуючи цей матеріал!
Підготували: Віталій Ніщименко та Ярина Почтаренко
Слідкуйте за оновлення із теми: Місяць волонтерства на порталі ГУРТ: долучайтеся!
Увага! Копіювання доступне лише для зареєстрованих користувачів порталу ГУРТ. Реєстрація займає менше однієї хвилини.
Коментарі