bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Мін‘юст не знаходить за юридичною адресою кожну другу всеукраїнську ГО
26.03.2009

У ході планової перевірки громадських організацій всеукраїнського статусу, яка здійснюється Міністерством юстиції на виконання частини другої статті 25 Закону України «Про об’єднання громадян», за юридичною адресою не вдається знайти майже кожну другу громадську організацію.

Про це повідомив Міністр юстиції України Микола Оніщук з посиланням на результати перевірок, здійснених Міністерством юстиції у 2008 – першому кварталі 2009 року.

Так, у ході планової перевірки об’єднань громадян, які були легалізовані Міністерством юстиції у 1995-1996 роках, 46 зі 100 організацій не вдалося знайти за юридичною адресою.

Крім того, повідомив Міністр, діяльність майже п’ятої частини перевірених організацій не відповідала вимогам Закону України "Про об’єднання громадян". Серед порушень, які найчастіше виявляються у ході перевірок, – використання організацією незареєстрованої символіки, відсутність належної кількості місцевих осередків, ігнорування вимоги закону щодо інформування Мін’юсту про зміни у статутних документах та у складі керівних органів.

У цьому зв’язку Міністерство юстиції вчергове звертає увагу керівників об’єднань громадян на необхідність привести діяльність об’єднань у відповідність до вимог законодавства та положень своїх статутів.

У 2009 році Міністерством проводитиметься планова перевірка статутної діяльності 274 громадських організацій, легалізованих у 1997-1998 роках.

Джерело

Коментарі

Андрій Гевко   5695 днів тому   #  

Ще досить пристойна статистика:) Цікаво в кого співпадає фактична адреса з юридичною???

  •   Пiдписатися на новi
Тетяна Яцків   5693 дні тому   #  

Підтримуємо щодо юрадреси. Цікавими є інші "порушення" - наприклад, реєстрація символіки, адже реєстрація символіки відповідно до положень реєстрації символік організацій громадського сектору не надає жодного захисту такій символіці як об'єкту авторського права, і набагато більше механізмів такого захисту існує, якщо її реєструвати як об'єкт авторського права відповідно до законодавства про інтелектуальну власність. Кількість місцевих осередків - під час реєстрації перевіряються ці відомості, а взагалі про територіальні статуси - сам же Мін'юст кричить, і законопроекти готує, щоб "привести" у відповідність до рішень Євросуду про право на об'єднання, які уже прийняті щодо України, що це не відповідає міжнародним актам про права людини. Як завжди, "подвійні стандарти"....

  •   Пiдписатися на новi
Андрій Гевко   5692 дні тому   #  

Мінюст "пернув аби пернути" :)

  •   Пiдписатися на новi
Артур Кочарян   5691 день тому   #  

согласен! а разве проблема в раздвоении адрессов? для чиновников - да. но ведь есть куча нюансов, когда адресса не совпадают. А найти можно всегда. было бы желание. ведь отчеты подаються. а если нет, то чего зря болтать - можно и прикрыть такую организацию.

  •   Пiдписатися на новi
Антон Крилець   5690 днів тому   #  

Взагалі, обов'язкове знаходження організації за юридичною адресою це нонсенс. Організація може переїхати, а може взагалі не мати офіційного офіса. Тут просто проблема наших бюрократів - вони взагалі не розуміють і не хочуть розуміти сьогоденних реалій.

  •   Пiдписатися на новi
Тетяна Яцків   5689 днів тому   #  

Подвійні стандарти існуватимуть доти, доки ГО будуть «підконтрольні» органам легалізації, які у разі необхідності можуть перевіряти «статутну діяльність» та навіть застосовувати досить суворі санкції (ЗУ «Про об'єднання громадян»). Натомість всі інші юрособи, в тому числі підприємницькі, не піддаються таким перевіркам органами реєстрації.
Для юросіб місцезнаходження – це формально, для документів, щоб органи влади чи інші особи у разі потреби повідомлення, мали змогу зробити це, або ж вважалось, що повідомлення здійснено. Кожного року юрособи подають заяву, що ця адреса далі є їхня юрадреса, може реєстратор подати запит на цю юрадресу, і якщо вона не відгукнеться, "санкція" – реєстратор може у відомостях поставити, що немає підтвердження. До організацій- юросіб застосовується і перевірки «легалізуючих органів», і процедури відповідно до положень про реєстрацію юросіб.
А ще, коли реєструєш підприємство на квартирі одного із засновників, не потрібно подавати «додаткові підтвердження», як це є для ГО: довідки із ЖЕКу, заяви усіх повнолітніх членів чи гарантійні листи….Значну загрозу становлять громадські організації в Україні, раз так потрібно перевіряти :-(....

  •   Пiдписатися на новi
Ярко Жукровський   5689 днів тому   #  

Позиція Мін'юсту є цілком обгрунтованою і адекватною. Серед усієї кількості об'єднань громадян є маса фактично недіючих організацій. Яким чином уникати маргіналізації діяльності об'єднань громадян? Чи сприятиме спрощення процедури легалізації об'єднань громадян покращення якості їх діяльності? У чому ж Мін'юст порушує європейські принципи права на свободу об'єднань та асоціацій? Лише забюрократизованістю процедури реєстрації? Але ж це проблема законодавчого регулювання. Пропонуйте проекти змін до законодавчих актів, лобіюйте їх прийняття, звертайтесь до КСУ щодо відповідних тлумачень... Успішною є практика звернень до Європейського суду з прав людини... Оскаржуйте незаконність проведення самих перевірок та їх результатів...

  •   Пiдписатися на новi
  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.