5 грудня 2013, у Міжнародний день волонтера, представники Центру волонтеріату “Добра Воля” оголосили про старт Національного конкурсу “Волонтер року 2013”. Прес-конференція з цього приводу відбулася у Вільному просторі "Часопис".
Тетяна Гончарук, координатор проекту Національний конкурс "Волонтер року 2013" розповіла про значення конкурсу:
- Визнання внеску волонтерської праці у розвиток громад є невід’ємною ознакою розвиненого суспільства. У цьому мають брати участь всі. Має бути підтримка і влади, і бізнесу, і громадськості. Саме до цього ми закликаємо і будемо раді, якщо нас підтримають у бажанні розвивати волонтерство і створювати позитивний імідж волонтерства в Україні.
На запитання ГУРТа: "Чи Ви самі маєте довід волонтерства?", пані Тетяна відповіла:
- Насправді важко сповідувати і пропагувати ті цінності, яких не дотримуєшся сам. Так, у мене є досвід волонтерської діяльності. Я протягом дев’яти місяців волонтерувала. Я переконана, що найкраще залучати волонтерів, їх мотивувати, розуміти їхні труднощі, може та людина, яка сама побувала в такій ролі. І надалі, хочу і буду займатися волонтерською діяльністю.
Тетяна Лисенко, Директор Центру волонтеріату “Добра Воля”, розповіла детальніше про мету та умови конкурсу:
- Метою конкурсу є укорінення громадянської культури та суспільної практики волонтерства, визнання праці волонтерів і небайдужих громадян, які впроваджують зміни у своїй громаді, а також для поширення волонтерського руху в усіх регіонах України.
Вона також закликала:
- Номінуйтеся, надсилайте свої історії, передайте цю інформацію друзям, які займаються волонтерською діяльністю та тим, хто хотів би цим займатися для того, щоб люди бачили ваш вагомий внесок у розвиток громади та України.
Ілона Постемська, Координаторка проектів Швейцарського бюро співробітництва в Україні про підтримку ініціативи:
- Ми зрозуміли, що не можемо не підтримати цю заявку, адже вона абсолютно вписується в програму усіх наших проектів. Вона показує, наскільки важливою є ініціатива, ентузіазм, волонтерство і готовність розвивати свою громаду.
Любов Гусак, призерка Національного конкурсу “Волонтер року 2012”, розповіла про важливість конкурсу в її житті:
- Я прочитала оголошення про конкурс і зрозуміла: скільки людей, які віддають себе на сто і один відсоток і нічого за це не просять, а про них не знають. Ми не займаємось цим заради піару, заради дого, щоб про нас дізналися. Ми просто робимо те, що нам подобається. Я особисто займаюсь дитячим колективом - за п'ять років вони виросли на моїх очах, а я виросла із ними морально і духовно.
Тетяна Гончарук підсумувала:
- Один із принципів людини, яка сама волонтерує: допомогаючи іншим, розвиваємо себе! І якщо всі об'єднаються - і громадськість, і влада, і бізнес - навколо волонтерства, вони самі собі допоможуть. Це шлях розвитку, інвестування в самих себе. Закликаю до цього, адже насправді буде краще всім.
Фото: Ярина Почтаренко, Відео: Віталій Ніщименко
ДОВІДКА
Центр волонтеріату “Добра Воля”, який працює з 1998 року, є недержавною, неприбутковою організацією, місія якої - сприяти становленню відкритого громадянського суспільства, активізації громадської діяльності шляхом розвитку волонтерського руху, спрямованого на якнайширше залучення населення до суспільно корисної роботи на добровільних засадах у благодійних, громадських, державних та комерційних організаціях, для допомоги у розв‘язанні проблем суспільства. всім.
Увага! Копіювання доступне лише для зареєстрованих користувачів порталу ГУРТ. Реєстрація займає менше однієї хвилини.
Коментарі
ГУРТ,браво! Найкращі волонтери на Майдані!