У своєму Повідомленні від 03 грудня 2008 року щодо Східного партнерства – нової багатосторонньої структури співробітництва, запропонованого Вірменії, Азербайджану, Бєларусі, Грузії, Республиці Молдова та Україні, – Європейска Комісія наголосила на тому, що "реформи, які зараз проводяться [в цих країнах], вимагають більш активної участі в них громадянського суспільства з метою посилення контролю над роботою громадянських служб та підвищеня рівня довіри до них".
В даному контексті "особлива увага має приділятися залученню громадянського суспільства до участі" в ініциативі Східного партнерства.
Європейською Комісією було запропоновано "підтримувати подальший розвиток Організацій громадянського суспільства (ОГС)", а саме, "створити у рамках Східного партнерства Форум громадянського суспільства з метою розвитку контактів між ОГС та підтримки їх диалогу з органами державної влади". Європейська Комісія звернулася з пропозицією до "Європейського економічного та соціального комітету прийняти участь у Форумі громадянського суспільства".
У своїх висновках за підсумками засідання від 20 березня 2009 року Європейська Рада узгодила Декларацію Східного партнерства, "в яку буде залучено широке коло учасників, серед яких будуть також мінистерства та відомства, парламенти, громадянське суспільство, міжнародні організації, фінансові заклади та приватний сектор".
Служби Європейської Комісії розпочали розробку концепції, яка націлена на створення Форуму громадянського суспільства у рамках Східного партнерства. На даному етапі було вирішено, що Форум можна організувати у формі щорічних конференцій, на яких будуть обговорюватися відповідні питання, а результати роботи Форуму будуть ураховуватися у подальшій роботі багатосторонніх структур Партнерства.
Для забезпечення прозорості та об'єктивності процесу створення Форуму усі зацікавлені сторони запрошуються висловити свою думку, відповівши на такі питання:
1. Яким чином Форум громадянського суспільства може сприяти досяганню цілей Східного партнерства?
2. Яким чином має обумовлюватися участь у роботі Форуму?
3. На які структури повинен ділитися Форум? Яким чином він буде взаємодіяти з іншими структурами Східного партнерства (платформами, комітетами та ін.)?
4. Яку роль повинна взяти на себе Європейська Комісія при формуванні проекту Форуму та його роботи?
Запрошуємо Вас стисло виразити свою думку та відправити повідомлення за адресою:
[email protected] до 25 квітня 2009 року.
Коментарі