Комітет з питань європейської інтеграції розглянув низку законопроектів на відповідність європейському законодавству.
На засіданні було обговорено проект закону про внесення змін до Закону "Про транскордонне співробітництво" (реєстр.№4029). Законопроектом, зокрема, вносяться зміни до статей чинного закону, де визначаються повноваження спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань регіональної політики (Міністерства регіональної політики та будівництва), спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики та Міністерства закордонних справ України у питаннях транскордонного співробітництва.
Члени Комітету зазначили, що за предметом правового регулювання законопроект належить до зобов´язань України в рамках Ради Європи і регулюється Європейською рамковою конвенцією про транскордонне співробітництво між територіальними громадами або владою та двома протоколами до неї. Народні депутати підкреслили, що проект закону не суперечить зобов´язанням України в рамках Ради Європи.
Також розглянуто проект закону про внесення змін до статті 10 Закону "Основи законодавства України про охорону здоров´я" (щодо обов´язків громадян у галузі охорони здоров´я (реєстр.№4149) та проект закону про внесення змін до статті 77 Закону "Основи законодавства України про охорону здоров´я" (щодо прав та пільг медичних і фармацевтичних працівників) (реєстр.№4150). Як зазначив їх автор, народний депутат Г.Самофалов, законопроекти спрямовані на встановлення гідного ставлення до працівників державних та комунальних закладів охорони здоров´я, принципу соціальної справедливості щодо захисту прав та пільг працівників в медичній галузі.
Члени Комітету зауважили, що зазначені законопроекти не суперечать загальній спрямованості європейського права у сфері захисту прав людини та зобов´язанням України в рамках Ради Європи.
Окрім того, Комітет розглянув проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (реєстр.№3457), відповідно до якого передбачається посилити вимоги до виробництва, випуску в обіг та реалізації продуктів дитячого харчування. Зокрема, документом пропонується встановити адміністративну відповідальність за виробництво, випуск в обіг та реалізацію продуктів дитячого харчування, які не відповідають вимогам щодо якості та безпечності.
Комітет зазначив, що законопроект за предметом правового регулювання належить до сфери захисту прав споживачів, яка у законодавстві ЄС регулюється Регламентом (ЄС) 1333/2008 Європейського Парламенту та Ради про харчові добавки, Директивою 2001/95/ЄС про загальну безпеку продукції, Директивою Ради 2006/141/ЄС про суміші для немовлят та дитячі суміші для подальших етапів годування, Регламентом Європейського Парламенту та Ради 882/2004/ЄС про офіційний контроль, що проводиться з метою перевірок дотримання нормативних актів Співтовариства про корми та харчові продукти.
Під час обговорення члени Комітету висловили низку зауважень до законопроекту. За результатами обговорення Комітет дійшов висновку, що законопроект "в основному відповідає нормам європейського законодавства".
Коментарі