Вперше Центр громадської адвокатури звернувся до Міністерства охорони здоров’я (далі – МОЗ) із запитом про проведення громадської експертизи 26.06.2013 р., однак відповіді так і не отримано організацією.
Предметом даної громадської експертизи є діяльність МОЗ у сфері медико-соціальної експертизи щодо ефективного здійснення контролю за додержанням законодавства про медико-соціальну експертизу, виконання заходів, передбачених Рішенням Колегії МОЗ України від 02.11.2012 р. № 1 «Про стан надання медико-соціальної експертної та реабілітаційної допомоги населенню України».
Варто відзначити, що у завданнях цієї експертизи, як і інших, що ініціюються НУО, не є нищівна критика недоліків роботи органу влади, а вироблення і подання рекомендацій, пропозицій, які б могли бути корисними для рішень самого органу влади і яких, можливо, не бачать відповідальні особи, але бачать експерти.
Тим більше, що Рішенням Колегії МОЗ України від 02.11.2012 р. № 1 «Про стан надання медико-соціальної експертної та реабілітаційної допомоги населенню України» визнано, що стан надання медико-соціальної експертної та реабілітаційної допомоги населенню України є недосконалим та потребує подальшого реформування і системного інтегрованого підходу. У зв’язку з цим передбачено ряд заходів щодо покращення стану надання медико-соціальної та реабілітаційної допомоги населенню.
27.08.2013 р. надіслано повторний запит про проведення громадської експертизи до МОЗ у відповідності до Постанови КМУ від 05.11. 2008 р. № 976. Як аргумент, що передував потребі надсилання повторної експертизи, було те, що організація адресувала запит не міністерству, а структурному підрозділу.
Після скарг до Секретаріату КМУ 07.10.2013 р. надійшла відповідь з Міністерства з відповідними додатками, однак наказу про проведення громадської експертизи не було. Також незважаючи на вимоги Постанови №976 на веб-сайті такий відсутній. Організацією надіслано знову ж таки скаргу СКМУ 19.09.2013 р..
Слід відзначити, що попри декларації співпраці із НУО через передбачені механізми громадської участі навіть при наявних фахових знаннях організаціям вкрай важко і довго реалізовувати громадську експертизу відповідно до Постанови №976 як на центральному, так і місцевому рівні.
Коментарі