Економічна криза, енергетична безпека, Східне партнерство та глобальне потепління і зміна клімату були головними темами обговорення на зустрічі Європейської Ради, яка відбулася 19 та 20 березня в Брюсселі.
Зокрема, Європейська Рада привітала започаткування амбітної ініціативи Східного партнерства. У своїх висновках, Європейська Рада закликає завершити всі підготовчі роботи до саміту з нагоди початку роботи Східного партнерства за участю всіх країн-учасників, який відбудеться 7 травня 2009 року.
Східне партнерство розповсюджуватиме стабільність та добробут серед Східних сусідів ЄС за допомогою інструментів Європейської політики сусідства. Європейська Рада прагне налагодити глибоку двосторонню співпрацю та сворити нове поле для багатосторонньої роботи за участю ЄС, Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Республіки Молдови та України, з метою прискорення реформ, законодавчого зближення та подальшої економічної інтеграції.
Європейська Рада також закликає Єврокомісію та наступну країну Головування, спільно з учасниками, швидше рухатись вперед у практичній реалізації ініціативи Партнерства. Крім того, Рада просить Єврокомісію подати відповідний звіт про реалізацію Східного партнерства. Окрім того, протягом зустрічі Європейська Рада висловила впевненість у спроможності ЄС подолати фінансову та економічну кризу. Зважаючи на значний фінансовий стимул, яке отримала економіка ЄС – понад 400 млрд. євро, Європейська Рада наголосила, що зосереджені дії та координація стануть головною частиною Європейської стратегії відновлення економічної ситуації. Європейська Рада також наголосила, що Європа зробить все можливе для відновлення зростання економіки.
Європейська Рада також обговорила проблему енергетичної безпеки. Зокрема, Рада погодилась виробити кризовий механізм для подолання наслідків збоїв у енергопостачаннях. Європейська Рада також погодила подальші кроки щодо підготовки до конференції зі глобального потеплення клімату в Копенгагені.
Коментарі