23 лютого 2009 р. в щелепно-лицьовому відділенні Центральної міської лікарні №1 м. Донецька відбувся благодійний концерт для хворих дітей, що знаходяться на лікуванні в цій установі.
Ініціатором проекту є колектив педагогів і учнів Донецької загальноосвітньої школи № 20. Благодійні акції реалізуються в рамках II Всеукраїнського конкурсу благодійних проектів «Добро починається з тебе», оголошеного Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000» в кінці минулого року. Комплексну підтримку проекту надає Донецький міський благодійний фонд «Доброта», який виступає в ролі венчурного соціального інвестора (допомога в забезпеченні транспортом, комунікаціях з лікувальними установами, дизайні і управлінні проектом, його соціальному маркетингу, включаючи соціальну рекламу, локальний фандрейзинг, PR і т.п.). Інформаційним партнером проекту став 1-й Муніципальний телеканал.
Відмінною рисою даного проекту є те, що підготовкою і проведенням концертно-розважальних заходів в лікувальних установах займаються школярі. Атмосфера веселості і свята, створена юними даруваннями, викликає позитивні емоції і сприяє швидкій реабілітації маленьких пацієнтів. При цьому щира подяка хворих дітей – найкращий стимул для участі самих школярів в подальших заходах.
Крім того, проект припускає залучення благодійних ресурсів для надання допомоги установам охорони здоров'я, надання індивідуальних подарунків дітям. Це здійснюється через залучення батьківського комітету школи, її шефів, а також скринькового збору.
На думку керівництва школи № 20, ДМБФ «Доброта», а також медперсоналу, проект розвиває благодійні ініціативи школярів, сприяє вихованню діяльного милосердя і їх особистої відповідальності за поліпшення життя на краще.
Довідка:
Донецький міський благодійний фонд «Доброта» вже 11 років розвиває приватну корпоративну філантропію в рідній, дуже непростій і багато в чому все ще пострадянській громаді. Робить це Фонд, на думку вітчизняних і зарубіжних експертів, унікально успішно. Про це свідчать численні нагороди в спеціалізованих міжнародних і регіональних рейтингах, фестивалях і конкурсах, а також величезний інтерес з боку українських і іноземних колег до технологій культивування благодійності «без профанацій і зловживань» в стилі ДМБФ «Доброта». Кризовим часам співробітники Фонду протиставили професіоналізм, инноваційність, і, що надзвичайно важливо, наполегливі зусилля в досягненні довіри Донецької громади. Що з цього виходить? Див. щомісячні звіти на сторінках сайту Фонду www.dobrota.donetsk.ua.
Коментарі