bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Як ЄС справляється з наслідками фінансової кризи?
05.03.2009

У 2008 році перед ЄС постало багато серйозних викликів, на які країни та інституції ЄС відповідали разом. Європейський Союз взяв на себе провідну роль в роботі над справді повною перебудовою міжнародної фінансової системи.

Для того щоб подолати наслідки фінансової кризи для європейської економіки, Європейський Союз затвердив екстрені заходи задля координації європейської відповіді на цю глобальну кризу.

Європейський план оздоровлення економіки передбачає короткострокові заходи для стимулювання попиту, які в такий спосіб дозволять зберегти робочі місця та допомогти відновити довіру. ЄС також закликає до застосування вчасного, цільового та тимчасового фіскального стимулу в розмірі 200 млрд. євро, що складає 1,5% загального ВВП ЄС.

Інституції ЄС продемонстрували рішучу відданість іншій великій ініціативі 2008 року – формуванню Європейської енергетичної політики, яка враховує зміну клімату. На грудневій Європейській Раді було досягнуто згоди стосовно амбітного пакету заходів у галузі енергетики та клімату, спрямованого на те, щоб уможливити скорочення викидів парникових газів в ЄС щонайменше на 20% та збільшити до 20% частку відновлюваної енергії в загальному енергоспоживанні до 2020 року.

Також одним з визначних пунктів порядку денного 2008 року була ратифікація Лісабонського договору. Відомо, що на референдумі 12 червня в Ірландії – єдиній країні, яка проводила референдум щодо ратифікації – 53,4% громадян проголосували «проти».

Проте, вихід з цієї ситуації вдалося знайти: ЄС видасть юридично зобов’язуючі декларації, які роз’яснять аспекти Лісабонського договору, що викликали найбільшу стурбованість в Ірландії, де черговий референдум про ратифікацію буде проведено у 2009 році, до закінчення терміну повноважень поточного складу Європейської Комісії.

Зовнішня політика також помітно впливала на європейський порядок денний в 2008 році: починаючи зі створення Середземноморського союзу й закінчуючи партнерством з країнами Східної Європи та розвитком ініціативи Чорноморська синергія. Серед інших пріоритетів зовнішньої політики ЄС було вирішення відкритого конфлікту в Грузії та проблеми з безпекою енергопостачання.

Із загальним звітом, опублікованим 22 офіційними мовами ЄС, можна ознайомитись тут.

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.