Французька Асоціація Прогресу Волонтерів була заснована у 1963 році Шарлем де Голлем як своєрідна відповідь на Корпус Миру, створений Джоном Кеннеді в США. Метою створення волонтерської організації було дати можливість французькій молоді долучитись до руху міжнародної солідарності, проявляючи свою небайдужість.
У 2009 році з ініціативи влади організація була трансформована в Асоціацію France Volontaires. Окрім допомоги волонтерам у їхніх міжнародних ініціативах, організація має також місію сприяти якісному і кількісному розвитку волонтерства та виявів солідарності, що охоплює широкі загали. Станом на 20 червня 2011 року асоціація нараховувала 105 робітників, 5 добровольців і 230 волонтерів у 55 країнах Африки, Азії та Латинської Америки.
Учасники France Volontaires беруть участь в акціях солідарності, зустрічах і міжнаціональних обмінах, щороку залучаючи велику кількість осіб на добровільних засадах для участі у своїх проектах. Зазвичай, це відбувається у вигляді подорожей-місій різної тривалості до країн, що розвиваються.
Реалізацію проектів France Volontaires забезпечують такі підрозділи:
Окрім цього, існує також система навчальних, регіональних та соціопрофесійних ініціатив. Проте вони, навіть взяті усі разом, не можуть задовольнити сповна залучених осіб, кількість яких постійно зростає.
Щорічно тисячі французів вирушають до різних країн, щоб зробити свій внесок у життєдіяльність місцевого населення. Тому Міністерство закордонних справ Франції регулярно виділяє значні суми на підтримку та розвиток асоціації.
Цілі та завдання
Асоціація France Volontaires була створена для того, щоб кількісно і якісно розвивати інтернаціональний обмін волонтерами, приносити суспільну користь загалом. Мета її діяльності полягає у тому, щоб:
Організація дає можливість учасникам проявляти себе і свою солідарність до жителів інших країн, брати участь у поширенні різних культур, емансипації жінок та чоловіків та вкоріненні поняття солідарності у суспільстві.
Основні цінності France Volontaires:
За свою більш ніж сорокарічну історію France Volontaires здійснила понад десять тисяч різноманітних місій у рамках проекту «Волонтерство заради прогресу».
Наразі близько трьох сотень молодих осіб у віці 21-30 років у супроводі працівників самої асоціації перебувають у країнах Африки, арабського Магрибу, Латинської Америки, Карибських островів та Азії. Останніми роками найбільш помітними стали особливі успіхи асоціації у Сенегалі.
Приклад Сенегалу
Щороку до Сенегалу вирушають близько 250 молодих волонтерів – учасників France Volontaires, які працюють над спеціальним проектом з групами місцевих мешканців. Найчастіше йдеться про проекти створення навчальних класів у сільській місцевості. Але існують й більш інноваційні проекти, наприклад, розробка і запуск в дію інтернет-ресурсів. Так, після двох місяців вивчення інформаційних технологій у Франції, п’ятеро добровольців – Ліонель, Матьє, Олівер, Морган і Джеймс разом з спеціалістом Філом поїхали до спекотного Сенегалу. Разом із п’ятьма представниками місцевих жителів – Магаєю, Амаду, Пате, Діоссом та Джібрілом вони працювали над створенням і адмініструванням сайту. Після трьох тижнів роботи на світ з’явились дві нові інтернет-сторінки: портал для митців і ресурс програми обміну міст Тієс і Сержі. Завдяки цій співпраці представники французької молоді отримати практичний досвід та навчились ділитись ним з іншими, а підлітки Сенегалу – отримали нові знання, що в майбутньому, можливо, допоможуть їм знайти роботу. Задоволений результатами куратор проекту не хоче зупинятись на досягненому і сподівається одного дня прийняти сенегальців у Франції –«задля вдосконалення їхніх знань, а також щоб довести їм, що Франція не така холодна, як вони уявляють…»
У France Volontaires нема обмеження за віком: організація відкрита не лише для молоді, а для всіх охочих проявити себе.
65-річний Бруно Менар, що поїхав добровольцем до Африки, розповідає:
«Метою моєї місії є створення і розвиток професійного центру для безробітної молоді у віці 18-30 років. Йдеться про роботу з тими, у кого виникли проблеми з навчанням, але які прагнуть заробляти на життя у своїй країні.
Ми створили два напрямки навчання: будівельні професії та швейна справа і догляд за одягом, плануємо відкрити ще два – основи кулінарії, готельну та ресторанну справи. На підході – відкриття столярної майстерні. Можливість освоїти ці професії має молодь Сенегалу.
Моє завдання полягає в організації та координуванні центру професійної освіти, а також у виробленні навчальних програм.
Що стосується особистих вигод, ця діяльність дозволяє мені відкрити інші, незнайомі пересічному французу, цінності: відкритість у прийомі, взаємодопомога та повага до минулого. Також я зіткнувся із деякими труднощами, що зумовлено відмінним від нашого сприйняттям часу, часом мені складно залишатись сильним у повсякденні… Але
Переклад: Анастасія Перун
Редагування: Анастасія СІмашова
Джерела:
http://www.reseau-espaces-volontariats.org
www.france-volontaires.org
Коментарі