Правління Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні підтвердило багатомільйонний внесок у Загальнодержавну програму боротьби зі СНІДом на 2009-2013 роки.
«Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» (Альянс-Україна) провів першу зустріч оновленого складу Правління. 19 лютого Альянс-Україна визнано одним з виконавців Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки, щойно схваленої Верховною Радою України в статусі Закону України.
Альянс-Україна підтвердив намір вкласти понад 300 мільйонів гривень у виконання Загальнодержавної програми по СНІДу, Альянс-Україна буде залучати кошти Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією у рамках гранту 6-го раунду. Мережа людей, які живуть з ВІЛ, також планує залучити приблизно таку ж суму.
За словами Черенько Світлани Олександрівни, Голови Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних хвороб: «Країні конче потрібні ці кошти. В тому числі завдяки програмам Альянсу-Україна було запроваджено масштабне лікування ВІЛ-інфікованих, і вже другий рік поспіль ми спостерігаємо тенденцію до зменшення захворюваності на СНІД в Україні».
Відтепер «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» – незалежна організація у складі Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД, глобального партнерства понад 30 організацій із Секретаріатом у Великій Британії.
Зміна статусу Альянсу-Україна з офіса-представництва Міжнародного Альянсу ВІЛ/СНІД на статус незалежної національної неурядової організації обумовлено бажанням підвищити ефективність організації та отримати управлінську незалежність.
Незмінним залишається головний напрямок діяльності Альянс-Україна: підтримка громадської відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД на місцевому, національному та міжнародному рівнях.
Новий склад органів управління дозволить підсилити ефективність спільної роботи команди Альянсу-Україна, у першу чергу, за рахунок привнесення досвіду та високої кваліфікації національних й регіональних фахівців. Рішучість членів нового Правління Альянсу-Україна обумовлена тим, що частини з них безпосередньо торкнулася епідемія ВІЛ. Також, відтепер органи управління Альнсу-Україна матимуть можливість проводити регулярні робочі засідання безпосередньо на території Україні, а не закордоном, як це було раніше. Оновлене Правління буде працювати над вдосконаленням методів та підходів щодо досягнення стратегічних цілей Альянсу-Україна, в той час як створена у цьому році Наглядова Рада поліпшуватиме прозорість роботи організації, адже головними принципами роботи всіх членів органів управління Альянсу-Україна є ефективність, відповідальність та прозорість.
„Для мене незалежність органів управління Альянсу та поява Наглядової Ради - є знаком того, що український третій сектор стає ще більш впливовим та націленим на ефективну відповідь на епідемію ВІЛ-інфекції. Я дуже радий бути причетним до цього важливого процесу”,- зазначає Голова Правління Юрій Кобища.
Довідково:
Сьогодні Альянс-Україна – найбільша українська ВІЛ-сервісна організація, де працює понад 100 співробітників. Окрім внутрішніх змін Альянс-Україна здобув визнання на державному рівні. 19 лютого 2009 року голосами 333 народних депутатів Верховної Ради України було прийнято Закон про затвердження Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки. Серед виконавців програми - Міжнародний благодійний фонд “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІДу в Україні” та Всеукраїнська благодійна організація “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”. За прийнятим законом орієнтовний обсяг фінансування становить 3 744 691,7 тис. гривень, з яких 2 905 938,4 тис. гривень мають бути нараховані з державного бюджету.
Альянс-Україна залучив кошти й до виконання попередньої п’ятирічної програми по СНІД, спрямувавши їх на суттєве розширення програм лікування для ВІЛ-позитивних людей. Сьогодні кошти перш за все потрібно направити на розвиток профілактичних програм, фінансування яких з боку держави, особливо в часи фінансової кризи, є під загрозою.
Статистика щодо ВІЛ/СНІД в Україні лишається невтішною, адже за накопичувальним підсумком, з 1987 р. до 01.01.2009 р. в Україні офіційно зареєстровано 141 277 випадків інфікування ВІЛ. На 01.01.2009 р. під диспансерним наглядом в Україні перебувало 91 717 ВІЛ-інфікованих осіб, у т.ч. 10 410 хворих на СНІД. Показники поширеності ВІЛ-інфекції та СНІД становили 198,6 та 22,5 на 100 тис. населення, відповідно.
Додаткову інформацію щодо епідемії ВІЛ в Україні можна знайти, завітавши на офіційний сайт Українського центру з профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД: http://ukraids.org.ua/about, та на сайті Альянсу-Україна
Коментарі