bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Школярі Донецької області закликають до боротьби проти найгірших форм дитячої праці
17.02.2009

Завданням дебатного турніру було підвисити рівень обізнаності дітей групи ризику Донецької області щодо найгірших форм дитячої праці, запобігання потрапляння дітей на ринок праці та мотивація дітей до навчання в школі й отримання професії.

В дебатах взяли участь діти групи ризику з 5 пілотних міст проекту, а саме: Донецьк, Горлівка, Харцизьк, Шахтарськ, Торез та професійні дебатери з чотирьох шкіл Донецьку, які допомагали школярам з міст регіону висловлювати свої думки. Протягом двох днів діти мали можливість взяти участь в тренінгу на знайомство, семінарських заняттях щодо формату дебатів Карла Поппера та безпосередньо дебатних іграх, під час яких вони мали можливість обговорити проблему найгірших форм дитячої праці та торгівлі людьмидітьми, а також можливі шляхи їх подолання. Всіх учасників було нагороджено сертифікатами, що підтверджували їх участь у заході.

Діти відмітили негативні наслідки такої праці: погіршення здоров’я, ризики потрапити в кримінальне середовище, а найголовніше – нестачу часу для навчання у школі. Тож, не секрет, що не всі з них можуть похвалитися добрими оцінками. Учасників було об’єднано в команди по три особи, і більшість з учасників вперше отримали досвід публічних виступів. Незважаючи на те, що діти не володіли навичками ораторського мистецтва. Вони знайомі з проблемою найгірших форм дитячої праці. Діти – учасники заходу розповідали, що основною причиною, що примушує дітей працювати, є скрутна економічна ситуація в родині та брак коштів на необхідніше.

Обговорення проходило за двома темами: «Освіта – ефективний спосіб протидії найгіршим формам дитячої праці» та «Необхідно донести інформацію про торгівлю людьми до кожної дитини в школі». Учасники турніру зазначили про низький рівень обізнаності в державі щодо проблеми найгірших форм дитячої праці та торгівлі людьмидітьми. Наголосили, що влада тільки в 2005 році визнала наявність цих проблем в країні. Також школярі визначали освіту як головний елемент протидії найгіршим формам дитячої праці та торгівлі людьмидітьми, запропонували використовувати неформальну освіту, а саме дебатні турніри, різноманітні конкурси, рольові ігри та інтерактивні семінари під час інформування дітей країни, особливо з депресивних міст, з метою попередження їх потрапляння на ринок праці.

За даними соціологічних досліджень, близько 350 тисяч українських дітей змушені працювати. У всьому світі 246 млн. дітей віком від 5 до 17 років працюють. 8,4 млн. дітей втягнені у найгірші форми дитячої праці. В світі немає країни, в якій не проявлялась би в тій чи іншій формі проблема дитячої праці.

Дебати проводились Донецьким молодіжним дебатним центром в рамках проекту „Протидія використанню найгірших форм дитячої праці: комплексний підхід в Донецькій області ” за фінансової підтримки міжнародної програми з викорінення найгірших форм дитячої праці Міжнародної Організації Праці та організаційної підтримки Управління освіти та науки Донецької обласної адміністрації.

Наступним заходом за проектом заплановано проведення круглого столу за участю представників влади - Регіонального комітету дій з викорінення найгірших форм дитячої праці та дітей-учасників дебатних слухань. Передбачається, що під час круглого столу діти презентують свої пропозиції, щодо шляхів подолання найгірших форм дитячої праці.

За додатковою інформацією звертайтесь до офісу Донецького молодіжного дебатного центру за телефонами: 8062 385 98 39, 8062 345 77 91.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.