Створення Ресурсного центру стало можливим за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» в межах проекту «Ресурсний центр для ОСББ м. Дніпропетровська», що реалізується Центром підтримки громадських та культурних ініціатив «Тамариск» з січня 2009 р.
Проблема вкрай низького рівня якості надання житлово-комунальних послуг сьогодні є однією з найбільш нагальних в Україні взагалі та у Дніпропетровську зокрема. Однією з причин виникнення даної проблеми є відсутність механізмів контролю за діяльністю підприємств житлово-комунального господарства з боку місцевої громади, що, в свою чергу, спричиняється відсутністю розвиненої мережі ОСББ та інших органів самоорганізації громадян.
Тому проект спрямований саме на створення нових та підвищення ефективності існуючих ОСББ у м. Дніпропетровську, активна діяльність яких, значною мірою може впливати на створення системи контролю з боку громади за діяльністю підприємств ЖКГ, а також на впровадження системи інформування населення. У межах проекту надаватиметься консультативна, правова, інформаційна, організаційна, методична та інші види допомоги ініціативним групам та існуючим ОСББ, проводитимуться комунікативні заходи, поширюватиметься кращий досвід позитивних змін у системі ЖКГ в Україні.
Навколо РЦ вже починають об’єднуватися зацікавлені громадські організації та ОСББ, які мають певний досвід роботи і готові до співпраці.
Графік роботи консультантів Ресурсного центру:
Для отримання своєчасної інформації щодо заходів Ресурсного центру та новин, пов’язаних з роботою ОСББ у Дніпропетровську, Ви можете підписатися на СМС - розсилку Ресурсного центру. Для цього Вам потрібно повідомити про бажання отримувати розсилку та вказати прізвище, ім’я та номер мобільного телефону зручним для Вас способом: за телефонами (0562) 36 75 22, (056) 716 45 77, за електронною поштою [email protected] або надіславши СМС на номер +380927164576.
Коментарі
Наскільки я знаю, то для створення спражнього ОСББ, який може реально (ведення господарської діяльності) замінити ЖЕКи у нас не вистачає законодавчої бази. Може ви б сконцентрувалися на цьому?
Цікавий проект. Але при умові, якщо він не зводиться лише до інформування про ОСББ та його створення. А що далі? Як вирішувати питання з прибудинковою територією? З ким заключати угоди на надання альтернативних послуг? В нас фактично немає жодного ОСББ, створеного не в новому будинкку, яке б було на плаву самостійно.