Благодійна акція “Підтримай життя будинку”

16 листопада 2012 року будинок тимчасового підтриманого проживання для людей з особливими потребами “Витанія” спільноти “Лярш-Ковчег” разом із приятелями спільноти, гостями, представниками місцевої влади та спонсорами, відсвяткував першу річницю діяльності.

Цей будинок відкрив свої двері рік тому - 17 листопада 2011 року і ця подія стала дуже важливою для м. Львова, адже це перший будинок підтриманого проживання для людей з неповносправністю в нашому місті. Він був відкритий як відгук на потреби членів спільноти та їх родин. Особи з особливими потребами, які займаються у майстернях чи відвідують денну програму Спільноти Ковчег, тепер мають можливість практикувати самостійне життя будинку за підтримки асистентів. Коли в родині є важка ситуація чи батьки/опікуни у від’їзді, чи хворі, то наші друзі (люди з розумовою неповносправністю) мають можливість жити певний час в будинку спільноти.

Впродовж минулого року в цьому будинку проживало 24 особи з неповносправністю. Цей будинок став місцем, де ми можемо почуватись вдома, де ми можемо бути разом, їсти разом, молитись разом, працювати разом, жартувати разом у спільнотовій атмосфері. Та вірність і взаємоперетворюючий стосунок, який друзі і асистенти проживають у наших майстернях, продовжується і поглиблюється в цьому будинку щоразу, коли друг приходить, щоб провести тут довший чи коротший час.

На святкування до нас завітали представники влади, а також Зеня Кушпета - засновник спільноти Лярш-Ковчег, керівники організацій-партнерів - Уляна Рой (“Віра і світло”) і Крістіна д’Оріфк Англес (центр УКУ “Емаус”), Тарас Добко - проректор Українського Католицького Університету, та багато інших гостей і представників ЗМІ. Ми мали змогу розповісти і засвідчити як наш будинок жив упродовж року і поділитись мріями на майбутнє.

Цього ж дня спільноті “Ковчег” була вручена Подяка від Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради за вагомий внесок у реалізацію соціальної політики міста та самовіддану працю на благо громади.

Благодійна акція “Підтримай життя будинку”

Також, на святкуванні річниці будинку спільнота Ковчег презентувала і розпочала проведення благодійної акції “Підтримай життя будинку”. Її метою є збір коштів на функціонування та утримання будинку підтриманого проживання для осіб з розумовою неповносправністю. Під час акції кожен львів’янин та гість нашого міста зможе придбати мило ручної роботи, зроблене людьми з особливими потребами на наших майстернях.

Детальну інформацію про благодійну акцію та місце придбання мила ви зможете знайти на нашому сайті.

Довідка:

Лярш (з фран. в перекладі означає Ковчег) був заснований в 1964 році в с. Тролі в Франції. Жан Ваньє разом з о.Томою Філіпом запросили двох розумово неповносправних чоловіків із державного закладу, жити разом з ними. З цієї першої спільноти, яка була започаткована у Франції і мала римо-католицьке коріння, розрослося багато спільнот в різних культурних та релігійних традиціях. На сьогодні Лярш - це Міжнародна Федерація, яка обєднує 140 спільнот в 37 країнах світу на 5 континентах.

У Лярші особи з розумовою неповносправністю та молодь-асистенти розділяють своє життя в спільноті через спільну працю, проживання, проведення дозвілля, дружбу та молитву.

Лярш-Ковчег” у Львові - це перша спільнота Ляршу в Україні, яка офіційно стала членом Міжнародної Федерації Лярш у 2008 році. Спільнота об’єднує 5 програм (4 майстерні і одну Денну програму для осіб з глибокою неповносправністю) та будинок підтриманого проживання і налічує 100 членів (71 особу з особливими потребами, 29 асистентів та координаційну команду). Метою діяльності спільноти є: дати особам, які відчужені від суспільства, можливість бути залученими в громаду, плекати почуття власної гідності та цінності свого життя.

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.