my.som.org.ua – від сьогодні це адреса нової соціальної мережі для обдарованої молоді – проекту «Жива книга «Обдарована молодь України».
Мета проекту – створення і розвиток відкритої соціальної мережі обдарованих та соціально-активних молодих людей – митців, науковців, спортсменів, бізнесменів, громадських діячів. Можливості мережі досить широкі. Для молоді – це спілкування, самореалізація, інформування, визнання.
Для меценатів, спонсорів, інвесторів – інвестиції та благочинність. Для представників ЗМІ – унікальні історії. Як зазначив автор та керівник проекту, голова Союзу обдарованої молоді України Сергій Терепищий, ідея нового проекту виникла із потреби створення електронної версії книги «Обдарована молодь України», але потенційно значно перевершує першопочатковий задум. Адже цей проект відкритий для всіх здібних і активних людей.
Коментарі
соціальні мережі стають дедалі популярним інструментом мобілізації і залучення активних спільнот. мені здається, якщо нуошники не будуть використовувати цей інструмент у своїй роботі, вони можуть вимерти як динозаври. чи може я помиляюсь?
хто може вимерти - нуошники чи соціальні мережі? :-)Наскільки мені відомо, то західний досвід показує, що провідні НУО і є по-суті мережами.
а український досвід підказує, що це не завжди так :)
багато хто з нджошників боїться використовувати блоги, соц мережі . це вимагає більшої публічності, прозорості, технологічної грамотності.але ж будемо сподіватись на прогрес у цій сфері :).
зазвичай я люблю посперечатися, але в цьому випадку згоден на всі 100%! Багато НУО існують лише на візитках їхніх "президентів" і , подекуди, "віце-президентів"...
а кому вистачає терпіння - щей реєструє організацію в управлінні/міністерстві юстиції. Ніхто не скаже - скільки має пройти часу щоб спрацював закон переходу кількості в якість?
Є і інший варіант. Це коли одна чи пару осіб є одночасно керівниками та регіональними представниками 5, а буває і більше НДО. І вони займаються тим на що дають донори гроші. І публічність і прозорість це не для них.
Згоден, є такий закон: "Хто платить гроші - той замовляє музику". Але! Я все ж думав що третій сектор тим і відрізняється від бізнесу і влади, що живе за своїми законами. Чи може я щось не розумію?
"Не говори, що все навкруг чудово, коли сам добре бачиш що не так..."
Я також не розумію. Але чула вислів "олігархи 3 сектору". Здається навіть сайт такий є. Тарасе! Проясни ситуацію.
Пані Анно, не спиться Вам у пізню пору )). дійсно, є такий блог: http://olirapx.livejournal.com/. але там щось давненько непублікуються новини чи то пак провокації.
думаю, в теперішньому дискурсі краще не вживати термін "третій сектор". взагалі, слово це звучить як третій сорт. сам термін, очевидно, відбиває ставлення бізнесу і влади до структур, які позиціонують себе як представники громадянського суспільства.
У своїй діяльності, і цей термін фігурує у сучасній науці, ми використовуємо "Інститути громадянського суспільства", замість "третій сектор", який значно глибше описує суть і природу інституцій, які є основою громадянського суспільства.
може це не суттєво, але здається застаріла парадигма, якою часто користуються представники громадських організацій, унеможливлює їх же перспективний розвиток. насправді, ми, представники ІГС, нічим не відрізняємось від комерційного сектору. тому тут є свої олігархи, ринки, конкуренція, професіонали...
До прозорості треба звикнути. але процеси вже пішли. я десь навіть натрапив на культурологічну статейку про екзгібіціонізм теперішньої епохи. варто зайти в лайвджорнал і все стає на свої місця.
У тому то й справа, пане Тарасе, що не стає... Хтось із великих сказав: якщо все стане на свої місця - декому не стане місця!
Розуміючи ваші аргументи, я все ж не можу збагнути, чому українські ІГС керуються законами "дикого капіталізму"? Чи можливо вони і не є інститутами цього самого ефемерного суспільства? А інститутами того ж бізнесу?
Я уважно перечитав усі теми, що обговорюються на Гурті, і не зміг знайти прикладів, що простували б мою попередню думку... А шкода...
http://juniorbank.com.ua/ до речі, ще одна молодіжна соціальна мережа. тільки з комерційним ухилом :))
Василю, думаю, не варто рівняти усіх під один гребінець :)
Пане Тарасе, я не рівняю "всіх". Я лише пробую все таки з'ясувати, чи є в нас НУО чи ІГС без "ухилів" - комерційного чи політичного? А Вам такі відомі?
Є такі ІГС. Не треба дивитись так песимістично. Не все так погано в нашому домі. Мова йшла про те, що є і такі і такі. Організації з комерційним чи політичним ухилом кожна НУО чи ІГС знає в своєму оточенні чи регіоні. Я не готова обговорювати це в інтернеті.
Я думаю, що Інтернет - це якраз найзручніше місце для обговорення будь-чого. Тим більше в контексті принципу "прозорості" і т.д. А щодо суті питання - то я якраз переконаний, що потужних "безухильних" ІГС в Україні не існує в принципі. Що прикро. Або покажіть мені його - я буду вдячний. Адже дуже вірогідно, що я помиляюся. Бо людині властиво помилятися.
Мабуть, пане Василю, ви маєте на увазі певні стандарти. типу ІSO і все таке. що для Вас "безухильність" в сегменті ІГС?я думаю, варто керуватись однаковими та зрозумілими критеріями в оцінці тої чи іншої організації і відштовхуватись від її місії. тоді не буде недорозумінь.